Польща та Естонія запускають масове виробництво ракет проти «Шахедів»
Планується виробляти до 10 тисяч ракет на рік, а їх випробування проходитиме в Україні
Польща та Естонія розпочинають масштабний проєкт із виробництва дешевих ракет-перехоплювачів для боротьби з дронами типу «Шахед», які активно використовує росія.
Проєкт передбачає серійне виробництво до 10 000 ракет Mark 1 на рік. Його реалізують Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) і Frankenburg Technologies, пише United24 Media.
Виробництво планують локалізувати в Польщі.
Нова ракета Mark 1 створена як економічна альтернатива дорогим системам ППО.
Її характеристики:
- дальність: до 2 км
- висота перехоплення: до 1,5 км
- принцип: fire-and-forget (запустив – і забув)
- наведення: електрооптичне
Ракета оснащена бойовою частиною з уламками скла, що ефективно вражають легкі дрони типу «Шахед».
𝗔 𝘀𝗺𝗮𝗹𝗹 𝗰𝗹𝗶𝗽, 𝗮 𝗯𝗶𝗴 𝘀𝘁𝗲𝗽.
– Frankenburg Technologies (@FrankenburgTech) June 17, 2025
𝗘𝗮𝗿𝗹𝘆 𝗽𝗿𝗼𝗼𝗳 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝗮𝗳𝗳𝗼𝗿𝗱𝗮𝗯𝗹𝗲 𝗱𝗿𝗼𝗻𝗲 𝗱𝗲𝗳𝗲𝗻𝗰𝗲 𝗶𝘀 𝗱𝗼𝗮𝗯𝗹𝗲: our European-built Mark I is a fast, lightweight, solid rocket-fuelled missile designed specifically to counter drones. Mass-producible,… pic.twitter.com/k3vM6AR1Eq
Представник PGZ Марцін Ідзік пояснив, що війна в Україні та на Близькому Сході змінила підхід до ППО:
«Це важливий розвиток, адже Польща отримає можливість виробляти недорогі ракети для боротьби з повільними дронами».
Угода також передбачає розробку більш потужної версії – Mark II, з дальністю від 5 до 8 км.
Це дозволить створити багаторівневу систему ППО проти масованих атак дронів.
Очікується, що випробування Mark 1 можуть розпочатися в Україні вже у другому кварталі 2026 року, що свідчить про те, що Україна стає тестовим майданчиком для нових технологій і ключовим драйвером розвитку дешевих систем ППО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














