НКРЕКП оновила механізм третинного регулювання енергосистеми
Рішення спрямоване на підтримку енергосистеми в умовах атак на інфраструктуру
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення, спрямоване на посилення стійкості, балансової надійності та безпеки постачання електроенергії в Об’єднаній енергетичній системі України.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Рішення підготовлено за результатами спільної роботи Міністерства енергетики, НЕК «Укренерго» та НКРЕКП.
У регуляторі пояснили, що необхідність змін зумовлена наслідками масованих атак РФ на енергетичну інфраструктуру, втратою частини генеруючих потужностей та потребою підтримувати достатні резерви для стабільної роботи енергосистеми.
На відкритому засіданні 12 травня НКРЕКП погодила зміни до Тимчасового порядку придбання допоміжної послуги для забезпечення регулювання частоти та активної потужності в ОЕС України, зокрема щодо резервів заміщення (третинне регулювання).
Документ розробило НЕК «Укренерго» на виконання відповідних протокольних рішень.
У НКРЕКП очікують, що нові правила створять умови для залучення додаткового генеруючого обладнання до балансування енергосистеми та допоможуть знизити ризики дефіциту потужності, насамперед у прифронтових регіонах.
Серед ключових змін:
- визначення граничної ціни природного газу для виробників електроенергії, якщо для них не діє фіксована ціна постачання газу в межах механізму ПСО;
- актуалізація рівня умовно-постійних витрат виробників електроенергії;
- тимчасове поширення дії порядку на постачальників допоміжних послуг та генеруюче обладнання, розташоване на територіях, визначених постановою Кабміну №222 про ПСО.
Регулятор зазначає, що реалізація рішення дозволить частині генеруючих потужностей продовжити роботу та посилить можливості «Укренерго» щодо балансування енергосистеми.
Крім того, це має сприяти стабільнішому проходженню періодів пікового навантаження та розширити можливості оператора системи передачі для оперативного залучення резервів потужності й реагування на аварійні ситуації.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКРЕКП за рік видала майже 15 млн гарантій походження електроенергії з ВДЕ. Загальний обсяг виданих сертифікатів перевищив 21 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].















