ОАЕ наростили видобуток нафти майже до рекордного рівня після виходу з ОПЕК
Червневий показник видобутку став найвищим для країни з квітня 2020 року
У червні 2026 року Об'єднані Арабські Емірати наростили видобуток сирої нафти майже до рекордних максимумів – понад 3,8 млн барелів на день.
Про це повідомляє Reuters.
Таке зростання відбулося після офіційного виходу країни з картелю ОПЕК, на який влада Абу-Дабі пішла, щоб уникнути жорстких виробничих обмежень. За оцінками аналітиків, червневий показник видобутку став найвищим для Еміратів із квітня 2020 року.
Рішення про вихід ОАЕ зі складу ОПЕК і ширшого альянсу ОПЕК+ (розширеного міжнародного об'єднання нафтовидобувних держав, створеного наприкінці 2016 року для регулювання обсягів видобутку та стабілізації світових цін на нафту) набуло чинності 1 травня 2026 року. Цей крок дозволив країні повністю звільнити свій нафтовидобувний сектор від встановлених квот.
Влада Абу-Дабі пояснює свою позицію багаторічними масштабними інвестиціями в модернізацію та розширення виробничих потужностей, які, на її думку, виправдовують право країни на нарощування видобутку. Міністр енергетики ОАЕ Сухаїль аль-Мазруї заявив, що держава має забезпечувати світові ринки сировиною без штучних обмежень. Національна нафтова компанія Абу-Дабі (ADNOC) і профільне міністерство наразі утримуються від додаткових офіційних коментарів.
Нарощування виробництва в ОАЕ збіглося зі зміщенням фокуса уваги світових трейдерів: замість побоювань щодо перебоїв із постачанням через геополітичну напруженість на Близькому Сході, ринок переорієнтувався на ризики надлишку сировини.
Це вже спричинило суттєве зниження цін – еталонна нафта марки Brent, яка наприкінці квітня сягала чотирирічного максимуму понад $126 за барель, у понеділок опустилася приблизно до $72. Ринок демонструє тенденцію до стабілізації постачань на тлі зростання пропозиції від країн, не пов'язаних обмеженнями картелю.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що нафта дешевшає через рішення ОПЕК+ і стабілізацію постачань. Еталонні сорти втратили в ціні до 0,5%, оскільки ринок готується до збільшення глобальної пропозиції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].

















