Зеленський анонсував появу в України дронів дальністю 10 000 км

Зеленський анонсував появу в України дронів дальністю 10 000 км

Якщо ці плани будуть реалізовані, українські безпілотники зможуть досягати будь-якої точки на території росії

Зеленський анонсував появу в України дронів дальністю 10 000 км
скріншот

Президент Володимир Зеленський заявив, що вже наступного року Україна планує отримати безпілотники з дальністю польоту від 5 до 10 тисяч км, що дозволить суттєво розширити можливості далекобійних ударів по території росії.

Джерело. Про це він повідомив в інтерв'ю  американській журналістці та блогерці Лорі Лумер.

За словами президента, українська програма далекобійних безпілотників продовжує швидко розвиватися.

«Зараз у нас і у росіян є дрони на 3 тисячі плюс кілометрів. Цього року у нас будуть на 4 тисячі кілометрів, а наступного року – від 5 до 10 тисяч», – сказав Зеленський.

Якщо ці плани будуть реалізовані, українські безпілотники зможуть досягати практично будь-якої точки на території росії.

Президент також повідомив, що Україна переходить до нового етапу співпраці зі Сполученими Штатами у сфері безпілотних технологій. За його словами, Київ і Вашингтон готують масштабну угоду, яка передбачатиме не лише обмін технологіями, а й створення виробництва українських дронів у США.

Документ, за словами Зеленського, вже практично готовий до підписання.

«Отже, США, я маю на увазі, наближаються до потенційного ворога. Так, і це означає, що, з огляду на відстань, другим питанням стане найважливіша технологія. Це те, що ми маємо, і Америка має чудові технології. Тож наша угода щодо безпілотників – це взаємовигідна ситуація. Ми побудуємо чудовий завод у Сполучених Штатах», – заявив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що Україна вже ділиться унікальним досвідом сучасної війни з американськими військовими, які завдяки цьому зекономили роки на власні розробки.

Зеленський наголосив, що Україна вже передає американській стороні унікальний бойовий досвід застосування морських, повітряних та далекобійних безпілотників, отриманий під час повномасштабної війни.

Україна останніми місяцями активно нарощує потенціал далекобійних ударів. Ще у березні 2025 року Зеленський повідомляв про успішне випробування безпілотника з дальністю польоту понад 3 тисячі кілометрів, а цього місяця підкреслив, що саме далекобійні удари позбавили росію відчуття «безпечного тилу».

Для координації таких операцій у липні в структурі Збройних сил було створено окреме Командування далекобійного впливу, яке має зосередити всі ресурси для ураження військової інфраструктури рф.

На тлі інтерв'ю увагу американських медіа привернула й сама Лора Лумер. Хоча вона раніше не раз критикувала Україну та повторювала проросійські тези, після поїздки до Києва публічно заявила про зміну своєї позиції, визнавши, що була вражена наслідками російських атак і повсякденним життям українців під повітряними тривогами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло