Лицарі інвестиційного ордена: навіщо вкладати кошти в Мальту

Лицарі інвестиційного ордена: навіщо вкладати кошти в Мальту

І чим це краще від депозиту в українському банку

Лицарі інвестиційного ордена: навіщо вкладати кошти в Мальту
Мальта
Фото pixabay.com

Україна знаходиться на порозі отримання безвізового режиму з ЄС. Проте навіть до початку переговорів про вступ до самого Європейського союзу нам ще дуже далеко. А це означає, що до європейської стабільності, зокрема у фінансовій сфері, як і до гарантій виконання законів нам ще йти багато років. Але вже зараз ті, хто мають великі статки, мають бажання диверсифікувати свої ризики не тільки між різними валютами та банками, але й країнами.

На щастя, НБУ нещодавно дозволив відкривати рахунки за кордоном без його індивідуальної ліцензії, що полегшило життя багатьом. Але навіщо просто відкривати рахунок, якщо можна отримати додаткові «бонуси» від своїх коштів?

Саме для того, щоб привабити таких клієнтів, у першу чергу з пострадянського простору та країн Близького та Середнього Сходу, Мальта в 2015 році започаткувала програму отримання статусу ПМЖ в обмін на інвестиції (Malta Residency & Visa Programme, або MRVP). Інвестори змогли подавати заяви вже через 10 місяців – у червні 2016 року.

Аналогічну програму пропонувала й Угорщина. Але у березні 2017 року вона її згорнула. навіть попри те, що, за приблизними підрахунками, змогла таким чином залучити у свою економіку понад 1 млрд евро.

Отже, Мальта залишилася єдиною можливістю отримати ПМЖ за інвестиції в країні – члені ЄС. Цю програму слід розглядати як альтернативу депозиту в європейських та українських банках – гроші вкладаються в державні облігації строком на п'ять років, за якими нараховуються відсотки. При цьому ці відсотки, залежно від ринкової ситуації, складають 1–4% річних, тобто аналогічні відсоткам у євро навіть в українських банках, не кажучи вже про західноєвропейські.

Але інвестор має одну суттєву перевагу – через п'ять років він не просто отримує право повернути всі кошти з облігацій Мальти, але й отримує довічне ПМЖ Мальти одразу після інвестування коштів для себе та своєї родини (включаючи дітей та батьків).

Суть програми полягає в наступному: людина-іноземець інвестує в державні облігації Мальти, орендує або купує мальтійську нерухомість, оплачує адміністративний збір за участь у програмі.

ПМЖ може отримати громадянин будь-якої країни, що не входить до Євросоюзу. Для цього не потрібно знати мову або історію держави, а також немає зобов'язань щодо проживання на території Мальти – як до отримання ПМЖ, так і після.

Сума для інвестування повинна складати 250 000 евро, адміністративний збір (не повертається) – 30 000 евро. Оренда нерухомості коштуватиме приблизно 10 000–12 000 евро на рік, придбання – від 270 000 евро. Через п'ять років нерухомість також можна продати – відповідно, є шанси отримати прибуток і тут.

Крім того, основному заявнику потрібно підтвердити, що він одержує річний дохід не менше 100 000 евро, або має в своєму розпорядженні капітал у розмірі 500 000 евро. При цьому в рамках програми допускається використання кредитних коштів.

Додатково необхідна медична страховка і оплата послуг агента.

Багато хто з бізнесменів обирають Мальту в якості основної бази для міжнародної діяльності. Острівна держава дає можливість повернення всіх або частини сплачених податків, а також має широку мережу договорів про уникнення подвійного оподаткування – понад 60 країн та всі 53 країни Співдружності націй. У тому числі такий договір уже укладений і з Україною.

Водночас згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України, Мальта не є офшорною зоною.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло