Крива зрілості: які переваги отримає бізнес від ІТ-трансформації

Крива зрілості: які переваги отримає бізнес від ІТ-трансформації

Як вивільняти ресурси, аби перенаправити їх на розвиток і перспективні проекти

Этот текст также доступен на русском
Крива зрілості: які переваги отримає бізнес від ІТ-трансформації
Фото: pixabay.com

«Трансформуйся або помри» – слоган не тільки популярний, але і правдивий. Для ІТ-фахівців очевидна необхідність у технологічних перетвореннях. Інша справа – бізнес, адже трансформація вимагає від нього додаткових ресурсів, зусиль і витрат, причому вже зараз, а плоди з'являться тільки в майбутньому. Mind звернувся до маркетинг-менеджера DELL EMC у Північно-Східній Європі Андрія Сівенюка з проханням розповісти про переваги, які дає бізнесу ІТ-трансформація.

В Україні, на жаль, ще не всі підприємці звертають належну увагу на такий показник, як сукупна вартість володіння або вартість життєвого циклу закупівель і обладнання. Почасти тому може лякати сама перспектива ІТ- та цифрової трансформації, що вимагає вкладень в оновлення інфраструктури, технологічного парку, навчання і зарплат персоналу. Водночас альтернативи трансформації немає. Технології стрімко прогресують, набагато вищими темпами, ніж це було 30–40 років тому. Світ прискорюється, і встигнути за змінами може лише той, хто готовий вже зараз адаптуватися і перетворюватися.

Провідні світові компанії чудово усвідомлюють цей факт, про що свідчать результати недавнього дослідження «ESG 2018: Крива зрілості ІT-трансформації» (ESG 2018 IT Transformation Maturity Curve)*, проведеного компанією Enterprise Strategy Group (ESG) за підтримки Dell EMC та Intel. Так, 96% учасників опитування, що лягло в основу цього дослідження, вже почали впроваджувати заходи з цифрової трансформації, і вони відзначають тісний взаємозв'язок цих заходів з ІТ-трансформацією.

Терміни. Щоб не виникло плутанини в термінах ІТ-трансформації та цифрової (digital) трансформації, пояснимо різницю. Вони звучать дуже схоже, іноді їх плутають і використовують як синоніми. Але ІТ-трансформація стосується модернізації базової технологічної інфраструктури. Бізнес вважається більш ІТ-трансформованим, якщо пішов від жорстких і важкодоступних технологій, замінивши їх більш швидкими, ефективними, масштабованими, економічними і автоматизованими. А цифрова трансформація можлива в цифрову економіку, коли «розумні» пристрої, підключені сенсори і цифрові інсайти створюються і спрямовуються на те, щоб вийти за межі інновацій, перевищити темпи зростання конкурентів і «підірвати» звичне середовище.

Таким чином, ІТ-трансформація служить таким собі базисом та інструментарієм для впровадження цифрових перетворень, які, у свою чергу, дозволяють вивільняти ресурси, перенаправляючи їх на розвиток і на перспективні проекти.

Впровадження інновацій. Останню тезу підтвердило дослідження ESG: успішно трансформовані бізнеси направляють на 17% більше від своїх ІТ-бюджетів на інновації.

Час. Також вони легше варіюють завданнями для своїх ІТ-фахівців, вивільняючи їх дорогі робочі години для участі в стратегічному плануванні та складних розробках.

Кривая зрелости ІT-трансформации

Не секрет, що зарплати ІТ-фахівців – це досить серйозна стаття витрат для компанії, тому так важливо використовувати їх робочі години раціонально. Однак вигода від впровадження перетворень не обмежується.

Прибуток. Прибуток – ось ключовий показник успіху будь-якого бізнесу, і він також збільшується завдяки впровадженню перетворень. Трансформовані компанії, що брали участь у дослідженні, вдвічі частіше перевищують свої цільові показники з прибутку порівняно зі своїми конкурентами, які перебувають на більш ранніх стадіях перетворень.

Загалом у моделі ESG виділяють чотири стадії трансформації:

  • Перша стадія – застарілі (Legacy) – 6%. Вони програють по багатьом, якщо не по всім, критеріям ІТ-трансформації, що використовуються в цьому дослідженні ESG.
  • Друга стадія – ті, що розвиваються (Emerging), – 45%. Демонструють прогрес у ІТ-трансформації, але з мінімальним використанням сучасних технологій у дата-центрах.
  • Третя стадія – прогресуючі (Evolving) – 43%. Демонструють прихильність ІТ-трансформації, помірне розгортання сучасних технологій у дата-центрах і методів доставки ІТ.
  • Четверта стадія – ті, що трансформувалися (Transformed), – 6%. Істотно просунулися у своїх ініціативах на шляху до ІТ-трансформації.
Кривая зрелости ІT-трансформации

Як видно на графіку, порівняно з минулим роком застарілих підприємств стало менше (6%), коли ESG проводила аналогічне дослідження. Приріст по трансформованих компаніях не назвеш значним – лише 1%. Однак явно простежується загальна позитивна динаміка: збільшилася кількість компаній, що розвиваються, а також тих, що прогресують. Тобто можна говорити про тренд і про усвідомлення бізнесом тих переваг, які дає йому ІТ-трансформація.

Конкурентоспроможність. Серед таких переваг вже згадувалися прибуток та варіювання робочим часом дорогих ІТ-фахівців. Третя перевага – конкурентоспроможність. Адже якщо ваша компанія не впроваджує інновації, це зовсім не означає, що й інші цього не роблять. Отже той, хто швидше перетворюється, той і виграє конкурентну боротьбу. Швидкість має значення.

Кривая зрелости ІT-трансформации

За даними дослідження, компанії, що трансформувалися, у 22 рази частіше обходять своїх конкурентів, виводячи на ринок нові продукти і послуги. А також втричі частіше завершують роботу над проектами достроково.

Крім цього, впровадження нових технологій дає більше можливостей для роботи з даними і їхнього аналізу. Важко переоцінити важливість напрямків Data Analytics у бізнесі і навіть у політиці (у світлі виборів у США, коли одним з факторів успіху нинішнього президента США стала грамотна робота з даними). Так ось, компанії, що трансформувалися, у 18 разів частіше приймають рішення, ґрунтуючись на аналізі даних, причому роблять це краще і швидше порівняно зі своїми конкурентами, які перебувають на більш ранніх стадіях ІТ-трансформації.

Кривая зрелости ІT-трансформации

При цьому 81% респондентів визнає, що без впровадження ІТ-трансформації вони були б менш конкурентоспроможними. Уточнимо, що в торішньому дослідженні таких було 71%, тобто за рік показник виріс на 10%, отже, зростає число фахівців, які усвідомлюють, що іншого варіанту, ніж трансформація, немає.

Економія. ІТ-трансформація дає можливість заощадити. Ті компанії, які вийшли на найвищу, четверту, стадію трансформації, витрачають на 31% менше на критично важливі для бізнесу додатки. Крім того, у них на 14% більше ІТ-проектів, які вони виконали, витративши менше запланованого бюджету. Якщо накласти ці дані на дані того ж дослідження про те, що трансформовані організації у 16 разів частіше отримують проекти, пов'язані з просунутими цифровими перетвореннями, цінність цієї економії збільшується ще сильніше. Адже йдеться про можливість вкладати менше ресурсів у цікаві і вигідні проекти.

Отже, резюмуючи, можна відзначити чотири ключові переваги, які дає бізнесу ІТ-трансформація, згідно з даними дослідження ESG: інноваційність, прибутковість, конкурентоспроможність і економія. Шлях перетворень важко назвати легким. Однак дослідження ESG показують, що ті компанії, які вже вийшли на стадію трансформування, зуміли домогтися вагомих бізнес-результатів, зазначає віце-президент з досліджень ESG Джон МакНайт (John McKnight). За його словами, ідея ІТ-трансформації все частіше знаходить відгук у бізнесу. І вже не тільки ІТ-фахівці, а й керівництво компаній визнає її критичне і стратегічне значення.

У світі явно простежується тренд на ІТ-перетворення. Тут в України теж є шанси вирватися вперед і реалізувати свій потенціал в оновленому цифровому світі.

*Дослідження, спонсорами якого виступили Dell EMC і Intel, проводилося дослідницькою компанією ESG у період з 19 вересня по 6 листопада 2017 року. Під час дослідження інтернет-опитування пройшли 4000 ІТ-фахівців вищої ланки, ІТ-директорів та ІТ-фахівців, які беруть участь у прийнятті рішень. Респонденти представляли корпорації, великі компанії середнього бізнесу (midmarket) з 16 країн світу, а саме: США, Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Гонконгу, Індії, Італії, Японії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Росії та Великобританії. Компанії представляли широкий спектр галузей промисловості.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло