Захворіло у світі
6,089,705
Померло у світі
369,651
Вилікувалось у світі
2,583,061
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Які зміни відбуваються на ринку приватної освіти

Цей матеріал також доступний російською
Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Карантин перевів учнів у режим онлайн і багатьом доводиться освоювати дистанційне навчання. Водночас цей перехід змусив адаптуватися до такого формату всю освітню сферу. Вчителі та викладачі ВНЗ проводять онлайн лекції, моніторять віртуальну «відвідуваність». А тих, хто відстає у навчанні, завжди можуть підтягнути репетитори.

Чи справді все так просто в цій сфері та як ситуація з коронавірусом вплинула на ціни на заняття з приватним викладачем? Даними сервісу для пошуку репетиторів BUKI поділилася з Mind контент-менеджер сервісу Олександра Тиркалова.

Епідемія коронавірусу завдає значного удару по різних сферах життя. Освіта наразі також потерпає від вимушеного введення карантинних заходів.

Окрім того що навчальні заклади в екстреному режимі пристосовуються до дистанційного навчання, зустрілися зі значними проблемами й ті, хто навчався індивідуально: підготовка з репетиторами до екзаменів та ЗНО, мовні школи, музика та мистецтво з приватними викладачами.

Нижче про те як виходять зі скрутного становища репетитори і про вартість такого навчання.

Онлайн-репетитори – які зміни відбуваються на ринку приватної освіти

Якщо державні навчальні заклади України не звиклі до дистанційного навчання, то для індивідуальних занять із репетитором онлайн-формат не є зовсім новим досвідом. Навіть більше, попит на онлайн-заняття з репетитором поступово зростав, хоча й не займав значну частку. Наприклад, у 2018 році понад 12% запитів на платформі для пошуку репетиторів були саме на онлайн-заняття, а у 2019 році цей показник зріс уже до майже 16%.

Зараз приблизно 55% репетиторів, які мають анкету на BUKI, вказують, що готові проводити заняття онлайн. Понад 3800 викладачів проводять заняття виключно онлайн. Серед репетиторів, які створили анкету у 2020 році, уже 65% зазначають, що готові до дистанційних занять.

Популярність онлайн- та дистанційної освіти поступово зростає в усьому світі, тому такі тенденції в Україні є цілком природними. Проте існують сезонні зміни чи непередбачувані ситуації, які значно впливають на загальну картину. Зрозуміло, що довгий карантин спровокував сплеск у березні 2020 року.

На графіку нижче добре видно, що з моменту введення карантину в Україні попит на пошук репетитора для занять онлайн значно виріс:

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів


Найкраще видно тенденцію переходу на онлайн-заняття у зв’язку з карантином за такими предметами, як англійська і німецька мова та математика. Різниця в кількості заявок за період січень – березень на онлайн-заняття з англійської мови у 2020 році збільшилася на 72%. Німецька мова зросла на 53%, а математика – на 96 %.

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

За звичайних умов люди називають декілька поширених причин для занять саме онлайн:

  • можна займатися без прив’язки до місця зустрічі з репетитором. Це економить час та гроші на дорогу;
  • більш гнучкий графік. Якщо не потрібно витрачати час на дорогу, то заняття можна ставити на ранок або пізно ввечері;
  • більший вибір. Із онлайн-заняттями немає прив’язки до міста. Можна займатися з викладачем із іншої області, міста чи країни.

Зазвичай онлайн-заняття асоціюють лише з вивченням іноземних мов, а насправді математика стабільно займає позицію серед п’яти найпопулярніших предметів для занять онлайн. Це говорить про те, що точні та природничі науки також можна цілком успішно викладати онлайн.

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Англійська мова – беззаперечний лідер завжди. Її вивчають дорослі, школярі, а також дуже популярним є рівень «підготовка до ЗНО». Математика в лідерах також завдяки школярам: шкільна програма, підготовка до ЗНО. У цілому найбільший кластер учнів, для яких шукають репетиторів, складають школярі 7–9 класів та майбутні випускники.

Польську мову вивчають для вступу в університети та для пошуку роботи. Для румунської мови ключовий запит – підготовка до присяги й посольства.

Онлайн викладають навіть музику. Звичайно, в таких предметах немає відчутного зростання в попиті на онлайн-заняття, але деякі викладачі продовжують навчання навіть у таких умовах.

Скільки коштують онлайн-заняття з репетитором?

У цілому ціни за індивідуальні заняття поступово зростали протягом останніх кількох років, й онлайн-заняття не є виключенням.

На ціну впливає складність предмету, а також місце пошуку викладача – у великих містах ціни значно вищі, якщо мова йде про звичайні заняття сам на сам.

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Існують також сезонні зростання цін на певні предмети. Наприклад, традиційно підвищуються на початку навчального року ціни на предмети, які складають на ЗНО: українська мова, англійська мова, історія України, математика

Ціни на онлайн-заняття з репетитором також зростають, але дистанційне навчання надає варіанти вибору. Можна знайти викладача, заняття з яким коштують дешевше. Для порівняння можна подивитися на середні ціни на популярні предмети для занять онлайн та порівняти їх з цінами на такі ж предмети в Києві.

Карантин онлайн: як вплинула ситуація на вартість послуг репетиторів

Для порівняння було взято ціни за весь 2019 рік для більш реалістичної картини. 

Репетитори займаються онлайн із учнями різного віку. Викладачі з досвідом зазначають, що з зовсім малими дітьми важче, але теж можливо ефективно займатися.

Онлайн-репетиторство – це не лише Skype-дзвінок між учнем та репетитором кілька разів на тиждень. Для занять онлайн використовують різні платформи, репетитор надає матеріали, використовує інтерактивні ресурси та підтримує постійний зв’язок із учнем. Тому онлайн-репетиторство варто спробувати не лише через карантинні заходи, але й в цілому через зручність такого формату навчання.

Як репетитору знаходити учнів і просувати себе?

У сфері приватної освіти так само існує конкуренція, тому треба постійно підвищувати свій викладацький рівень. Як приклад, уміння утримувати увагу та постійно підтримувати зацікавленість навіть найменших учнів під час онлайн-занять – значна перевага.

Використовуйте інтернет, щоб дізнаватися про нові інструменти для навчання, новітні методики та техніки. За можливості потрібно проходити курси для викладачів, дивитися тематичні вебінари. До того ж усі більше таких онлайн-навчань проходять безкоштовно.

Ваші задоволені учні, які відчувають свій прогрес, радо розкажуть друзям та знайомим про вас. Тому, як і в будь-якій справі, важливою є зацікавленість репетитора в успіхах своїх учнів.

Є репетитори, які розгортають блогерську діяльність у соцмережах, ведуть власні сайти й тим самим рекламують себе. Проте така діяльність є досить складною й потребує багато часу. Найлегшим варіантом для пошуку нових учнів є створення анкети репетитора на платформах для пошуку репетиторів. Такі сайти стають усе популярнішими, бо звичка шукати все в інтернеті все більше вкорінюється в усіх сферах життя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті