Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Розвиток особистості: 6 актуальних можливостей для жінок в бізнесі, науці та технологіях

Розвиток особистості: 6 актуальних можливостей для жінок в бізнесі, науці та технологіях

Премії, гранти, освітні та менторські програми, комьюніті та інші можливості

Цей матеріал також доступний російською
Розвиток особистості: 6 актуальних можливостей для жінок в бізнесі, науці та технологіях

10 травня відзначається міжнародний день матері. Зазвичай жінка поєднує декілька ролей у своєму житті, разом з тим, вона може бути чудовою мамою. Отже, сьогодні про тих, кому вдається успішно виховувати дітей, а також не забувати про власну самореалізацію. 

Ная Новак, Head of PR & Communications 1991 Open Data Incubator, поділилась з Mind кількома ресурсами та ініціативами для активних жінок.  

Європейський інститут із гендерної рівності зазначає, що підтримка рівних прав до 2050 року допоможе створити у ЄС понад 10 млн додаткових робочих місць та підвищити ВВП на душу населення приблизно на 10%. Для України ця тема, можлива, ще актуальніша. Ось декілька ініціатив, які надають фінансову, менторську або іншу підтримку молодим лідеркам: науковицям, підприємицям, технічним спеціалісткам.

Премія L’ORÉAL–UNESCO «Для жінок у науці»

17 червня – дедлайн подання заявок на участь у премії L’ORÉAL–UNESCO, якою вже третій рік нагороджують молодих українських науковиць, що проводять дослідження в галузі STEM (наука, технології, інженірінг та математика) та активно популяризують науку.

Подати заявку можуть жінки-вчені віком 18-40 років. Кандидатка повинна мати науковий ступінь та публікувати власні роботи у світових наукових виданнях (таких, що індексуються базою Scopus і/або Web of Science).

Три переможниці отримають грошові призи у розмірі 150 000 грн. Премію вручає «L’ORÉAL Україна» у партнерстві з Національною академією наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Заявки приймаються на сайті премії.

Менторська програма Civic Tech Sisters

Goethe-Institut, 1991 Open Data Incubator та громадська організація betterplace запустили менторську програму для жінок-лідерок Civic Tech Sisters. Двадцятеро учасниць з України та Німеччини впродовж півроку спілкуватимуться з десятьма менторками – представницями галузі громадських технологій.

Під Civic Tech команда розуміє будь-які технологічні проєкти, спрямовані на розвиток громадянського суспільства, демократії, прозорої комунікації та співпраці громадян з владними структурами. Серед відомих українцям Civic Tech продуктів – Opendatabot, Штрафи UA, Громадський проект.

Подати свою заявку на участь може засновниця чи лідерка стартапу, представниця громадської організації, активістка тощо – з наявним проєктом у галузі Civic Tech або ж з перспективною ідеєю такого проєкту. Дедлайн подання заявок – 10 травня. Анкету можна заповнити тут.

Дистанційна освіта від FemTechAcademy

Безкоштовна освітня програма FemTechAcademy допоможе жінкам вести бізнес онлайн – від пошуку ідеї до запуску та навіть масштабування на нові ринки. Засновниці проєкту Ніна Левчук і Кароліна Атцподіна прагнуть навчити онлайн-підприємництву 10 млн жінок у понад 100 країнах світу. Розпочати планують восени 2020 року, проте потенційні учасниці вже можуть записуватись у список очікування. 

Ніна Левчук відповідає за маркетинг корпорації Google у Центральній та Східній Європі. Кілька років тому вона ініціювала запуск Women’s Empowerment Program (програма «Розширення можливостей з Google»), а також першої в Україні Google Academy for Women. Також Ніна є експерткою з особистого бренду для побудови кар’єри і бізнесу. Кароліна Атцподіна – підприємиця, засновниця KRAFT Digital, бізнес-консультантка, ментор бізнес-інкубатора Founder Institute та неприбуткової організації Female Founders.

Продовжуючи тему ініціатив Google слід зазначити, що восени також відкриється набір на кілька стипендій для жінок у технологіях від Women Techmakers. Приміром, цьогоріч стипендія WTM Scholarship for Computer Science & Gaming для студенток технічних вишів Європи, Середнього Сходу та Африки склала 7 000 євро для кожної учасниці. 

WTECH Online Bar

У дистаційний режим перейшло і ком’юніті жінок в технологічному бізнесі WTECH, засноване Вікторією Тігіпко (TA Ventures, ОМКФ) і Вірославою Новосильною (SLOVA Tech PR). Онлайн-ініціатива отримала назву WTECH Online Bar. Щочетверга на сторінці @wtech.club в Instagram проходять стріми у форматі «питання-відповідь».

Серед гостей останніх трансляцій – Андрій Федорів (WTECH Adviser, фаундер та СЕО FEDORIV GROUP), Тетяна Яловчак (рекордсменка України, альпіністка та перша українка, яка підкорила сім вершин на семи континентах, включно з Еверестом).

Учасниці також мають нагоду проходити менторські сесії з едвайзерами WTECH.

Офлайн-активності організаторки сподіваються відновити з літа або осені, а поки проводять стріми та розвивають закриту платформу для ком’юніті. Як пояснили у WTECH, це приватна соціальна мережа для нетворкінга, яка об’єднає учасниць, амбасадорів та едвайзерів з усього світу. Окрім ділових знайомств та спілкування, користувачки одержать можливість робити запити на бізнес-теми та знаходити партнерів для своїх проєктів. Щоб долучитись до спільноти, потрібно заповнити заявку.

Гранти USAID на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки

До 31 липня триває програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», у межах якої фінансову підтримку можуть отримати малі та середні підприємства, очолювані жінками і ті, що належать жінкам. Третій раунд заявок приймають до 31 травня, четвертий відкриється 1 липня і триватиме до кінця місяця.

Претендентки мають надіслати грантову заявку встановленого зразка, деталізований бюджет гранту, свідоцтво про державну реєстрацію бізнесу. Також потрібно буде надати фінансову звітність, а для ФОП – засвідчити сплату ЄСВ за минулий рік. Більше умов, зразки документів та контакти розпорядників коштів публікував «Громадський простір».

Стипендії AIAS Foundation Scholarship Fund

У каліфорнійській Academy of Interactive Arts & Sciences Foundation до 31 травня триває набір на дві програми підтримки: AIAS Foundation Scholarship Fund та фінансовану корпорацією Intel стипендію WomenIn Scholarship Fund. Обидві стипендії доступні для студенток та молодих фахівчинь ігрової та розважальної індустрії. І якщо знайти виш з державною акредитацією, який готував би розрозбників ігор, в Україні складно, то гейм-девелоперки цілком можуть спробувати свої сили.

Претендентки мають заповнити заявку, долучити рекомендаційні листи та деякі інші документи, а також описати власні напрацювання та обсяг допомоги, якої потребують.

AIAS Foundation функціонує з 2010 року, її підтримують Intel, Oculus/Facebook, Twitch, Amazon Game Studios, FACEIT та багато інший компаній і представників ігрової та розважальної індустрії. Організація також проводить конференції D.I.C.E. Summit та D.I.C.E. Europe та вручає нагороди D.I.C.E. Award.

Також рекомендуємо слідкувати за у соцмережах спільнотами Українського жіночого фонду, платформи She Exports, Дівчата STEM, Creative Women Space, Women Who Code Kyiv та брати участь у вебінарах всесвітньої організації Women Who Code. Ці та інші ініціативні групи швидко пристосувались до умов карантину та готують безліч корисного контенту, який інформує, навчає і мотивує жінок в науці, бізнесі і технологіях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті