Зберегти своє: чи стане розлучення подружжя Гейтс найдорожчим в історії?

Зберегти своє: чи стане розлучення подружжя Гейтс найдорожчим в історії?

І чому не варто нехтувати шлюбним договором

Этот материал также доступен на русском языке
Зберегти своє: чи стане розлучення подружжя Гейтс найдорожчим в історії?
Білл Гейтс
Фото: depositphotos

3 травня 2021 року мультимільярдер, засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс і його дружина Мелінда оголосили про своє розлучення. Пара прожила в шлюбі 27 років. Журналісти вже пророкують цьому розлученню статус «найдорожчого». Чи дійсно воно отримає пальму першості за ціною та до чого тут шлюбний договір, розповіла Mind партнерка юридичної фірми «Астерс» Таліна Кравцова.

Що ділитимуть?

До цієї події найдорожчим розлученням в історії вважалося розлучення Джеффа та Маккензі Безос, яке відбулося влітку 2019 року. Внаслідок цього розлучення дружина засновника Amazon отримала близько $39 млрд і увійшла до трійки найбагатших жінок світу.

Сьогодні таблоїди рясніють заголовками про те, що в подружжя Гейтс не було шлюбного договору. Зізнаюся, новина про відсутність в одного з найбагатших людей світу шлюбного договору стала для мене абсолютною несподіванкою.

За оцінкою Bloomberg, статки Гейтса становлять близько $145 млрд. Крім того, бізнесмен є великим землевласником – він володіє більш ніж 1000 кв. км землі в 19 штатах США.

Як відомо, подружжя Гейтс живуть у Вашингтоні, а за законами цього штату, якщо немає шлюбного договору, набуте під час шлюбу майно ділиться навпіл.

Як домовлятимуться?

Кілька зарубіжних ЗМІ вже написали, що подружжя Гейтс врегулювало деякі майнові питання договором про встановлення режиму окремого проживання. Однак умови таких домовленостей поки залишаються загадкою.

На сьогодні Гейтс дали коментар лише щодо діяльності їхнього спільного благодійного фонду (Bill & Melinda Gates Foundation), у рамках якого подружжя борються проти поширення хвороб і забруднення планети. За їхнім словам, розлучення не вплине на роботу фонду та кожен із них виконуватиме взяті на себе зобов'язання.

З історії взаємин цієї пари відомо, що Білл Гейтс досить зважено підходив до питання одруження і створення сім'ї. Відомо навіть, що Білл склав список «за» та «проти» реєстрації шлюбу з Меліндою – про це розповідає сама місіс Гейтс і цей же епізод є в документальному фільмі «У голові Білла: декодуємо Білла Гейтса», який вийшов 2019 року на платформі Netflix.

Почуття все ж таки взяли гору над геніальним засновником Microsoft, і 1994 року Білл і Мелінда одружилися на Гаваях. При всій своїй раціональності Гейтс не став думати наперед і за 27 років шлюбу так і не уклав із дружиною шлюбного договору. Незабаром дізнаємося, яку ціну за це доведеться заплатити бізнесменові.

За роки шлюбу Мелінда Гейтс не тільки народила чоловікові трьох дітей, а й стала для нього рівноправним партнером. Мелінда також входить у 100 найвпливовіших жінок світу за версією Forbes. У своїх інтерв'ю, а також у мемуарах «Момент злету», які нещодавно вийшли друком, місіс Гейтс говорить, що чоловік і жінка повинні бути рівні як в родині, так і в бізнесі.

Чому не варто нехтувати шлюбним договором?

Зі сторони Мелінда справляє враження жінки, яка готова боротися за свої права та інтереси, тому процес розірвання шлюбу цієї пари обіцяє бути цікавим. Залишається тільки здогадуватися, чим закінчиться поділ майна, скільки в результаті отримає Мелінда та скільки коштуватиме Гейтсу нехтування шлюбним договором? Будемо уважно стежити за новинами.

Сподіваюся, що приклад такої відомої пари, як подружжя Гейтс, стане черговим приводом замислитися над важливістю своєчасного укладення шлюбного договору. Нагадаю, що в Україні укласти шлюбний договір можна не тільки на початку сімейних відносин, а і після багатьох років шлюбу та навіть безпосередньо перед розлученням.

Як показує багаторічна практика, шлюбний договір має особливу актуальність для заможних людей, які дорожать своїми активами та репутацією. На жаль, розлучення і поділ майна досить часто завдають непоправної шкоди саме бізнесу, який ретельно вибудовується подружжям або одним із них. Грамотно складений шлюбний договір – це саме той інструмент, який гарантує парі впевненість в завтрашньому дні та дозволяє розірвати шлюб з найменшими майновими й часовими втратами.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті