Зберігай та примножуй: про головні тренди у сфері інвестування

Зберігай та примножуй: про головні тренди у сфері інвестування

І чому сталі інвестиції – ключовий тренд в управлінні активами та великим приватним капіталом

Зберігай та примножуй: про головні тренди у сфері інвестування

Попередні два роки стали періодом кардинальних змін і випробувань на міцність. Останні торкнулися абсолютно всіх індустрій, зокрема управління активами та капіталом (Asset and Wealth Management, AWM), яка тільки формується в Україні. Які тренди переважають у цій сфері, зокрема, що таке сталі інвестиції, розповіла Mind старший менеджер практики Private Wealth PwC в Україні Марина Луценко.

Детальніше про те, навіщо складати нефінансові звіти – у матеріалі Mind «Нематеріальні аспекти ESG: як репутація впливає на вартість компанії» 

За даними глобального дослідження PwC «Asset and wealth management revolution: The power to shape the future», яке було опубліковано 2021 року, найголовніший показник, що визначив розвиток індустрії AWM за минулі п'ять років – глобальний розмір активів під управлінням (Assets under Management) збільшився на 40% і досяг $110 трлн. Дослідницький центр PwC AWM використав економетричне моделювання, різні показники та дослідження IMF, Lipper, the Investment Company Institute, Preqin, the Sovereign Wealth Fund Institute, the Credit Suisse Global Wealth Report, The CityUK, Willis Towers Watson, the World Bank, the Financial Stability Board, the Office for Economic Co-operation and Development (OECD). Окрім того, у моделі були інтегровані галузеві фактори.

Що допоможе компаніям з управління активами?

Було обрано три ключові вектори розвитку, які допоможуть компаніям з управління активами зробити свій внесок у зміну глобальної ситуації на краще й у вирішенні нетривіальних завдань, що постали перед світом.

  1. Фінансування майбутнього: керуючі компанії можуть спрямовувати капітал і цільові інвестиційні можливості для виведення економіки з рецесії та забезпечення високої прибутковості фондів.
  2. Забезпечення майбутнього: забезпечуючи дохідність із поправкою на ризик, керуючі компанії можуть допомогти людям досягти своєї мети щодо заощаджень і подолати пенсійні розриви в умовах економічної нестабільності та наднизьких процентних ставок.
  3. Сталий розвиток, який будується на відповідальному ставленні до навколишнього середовища, соціальній відповідальності та якісному корпоративному управлінні (ESG) як тренд майбутнього. Для деяких інвесторів дохідність залишиться пріоритетом. Проте дедалі більше інвесторів очікують, що керуючі компанії зроблять ESG невід'ємною частиною своїх інвестиційних стратегій.

Ці зміни вже революційним чином впливають на дизайн інвестиційного продукту. Керуючі компанії, що забезпечують високі результати як у соціальній, так і у фінансовій сферах, стануть очевидними переможцями в найближче десятиліття та магнітом для інвестицій.

Куди інвестуватимуть у найближчому майбутньому?

Як і раніше, існуватимуть ринки та групи інвесторів, які вважатимуть стале інвестування другорядним. Імплементація ESG в інвестиційну стратегію, мабуть, найбільш значний комерційний розвиток у сфері управління капіталом із моменту створення індексних фондів (Exchange Traded Fund) два десятиліття тому. На європейських ринках, які є лідерами за впровадженням ESG, аналіз PwC показує, що до 2025 року активи сталого інвестування становитимуть від 41% до 57% від загальних активів пайових інвестиційних фондів.

Понад 75% опитаних європейських інституційних інвесторів заявили, що протягом наступних двох років припинять купувати європейські інвестиційні продукти, які не пов’язані зі сталим інвестуванням. Проте лише 14% європейських керуючих активами мають намір припинити в найближчому майбутньому запускати фонди, не пов'язані зі сталим інвестуванням.

Опитування, проведене Morgan Stanley наприкінці 2019 року, показало, що майже 80% інституційних інвесторів розглядають стале інвестування як стратегію зниження ризиків. За даними CFA Institute, найбільшу зацікавленість до інструментів відповідального інвестування серед приватних клієнтів виявляють заможні та ультра-заможні клієнти.

Чому варто звернути увагу на стале інвестування?

Аналіз PwC показує, що фонди, орієнтовані на ESG, разом перевершили за дохідністю свої традиційні аналоги на 9% з 2010 до 2019 року. Проте досі немає узгоджених критеріїв для визначення відповідального інвестування в США. Більшість емітентів, що входять до індексу S&P500, добровільно публікують нефінансову звітність, але вона не має єдиних стандартів на рівні Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC).

За даними газети The Wall Street Journal, SEC планує зробити розкриття емітентами інформації про кліматичні, соціальні та управлінські метрики обов'язковою вимогою, що поширюється і на приватні компанії.

У Європі на рівні Євросоюзу вже діє директива, згідно з якою публікація нефінансової інформації є обов'язковою для всіх великих компаній, публічних компаній, банків, страхових компаній, а також державних компаній національного рівня.

Усі перераховані вище кроки спрямовані на те, щоб зробити для потенційного інвестора вкладення в певну компанію більш прогнозованими та дохідними в довгостроковій перспективі.

Для управлінням активами й капіталом ви можете скористатися новим безкоштовним диджитал-інструментом, який допомагає спростити процес бізнес-планування та створити план дій для подолання податкових і юридичних викликів лише за 15 хвилин.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло