Акторська майстерність – нові вміння для ведення бізнесу

Акторська майстерність – нові вміння для ведення бізнесу

Як навчитись ефективної комунікації

Акторська майстерність – нові вміння для ведення бізнесу
Фото: depositphotos.com

Актор – це людина, яка не тільки гарно виглядає в кадрі та добре вчить текст. Це той, хто добре володіє словом, голосом, вміє енергетично впливати, а також спілкуватися з великою авдиторією. Як ці навички можуть бути корисними й бізнесу. Як їх розвинути і чим допоможе в цьому акторська майстерність, розповів Mind актор театру та кіно, акторський тренер й організатор «Кінолабораторії» Андрій Клименков.

Андрій Клименков наразі навчає акторській майстерності в межах власного проєкту. Раніше викладав цю дисципліну у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» для представників бізнесу.   

Виявляється, професія актора чи не найбільше пов’язана з професією менеджера: обидві передбачають роботу з людьми, зокрема через вплив на них. Якщо актор вірить у те, що говорить, робить, тоді він впливає на партнера. Той це відчуває, і відбувається взаємодія, яка, своєю чергою, створює магічний вплив на глядача. 

Менеджер впливає на людей для виконання поставленої мети, завоювання довіри, що, як і в акторстві, можливе лише за віри в те, що робиш. Тому менеджмент можна сміливо називати не лише управлінням, а й мистецтвом особливого впливу на людину.

Вміння перевтілюватись – інструмент для комунікації 

Ця навичка використовується в бізнесі для досягання мети найчастіше. Зокрема, акторське перевтілення як метод впливу або взаємодії відбувається залежно від того, хто перед тобою: підлеглий, колега, конкурент.

Наприклад, впливати на підлеглих можна по-різному: з теплом та розумінням, але з тонкою вимогливістю, щоб досягти поваги, або з вимогливістю та строгістю, аби викликати побоювання. Іноді ж у перевтіленні бізнесмен, як удав, обгортає підлеглих із притиском, вселяючи страх. Однак у такому випадку це виснажливо для колективу і непродуктивно.

Вміння вести за собою

Бізнесмен не може собі дозволити бути нещирим, адже найменша брехня відразу зчитується та відчувається. А в акторстві людина якраз вчиться йти від щирості, від внутрішніх почуттів. Тому це вміння допомагає бізнесмену повністю занурюватися в ситуацію чи певне питання під час розмови, домовленостей. Коли керівник щирий, тоді й люди підуть за ним.

Вміння домовлятися за своїми правилами

Актори вчаться бути гнучкими, «пластиліновими». У бізнесі це також стане у пригоді, зокрема допоможе під час розмови утримати перевагу, триматися паритету та не відходити від своїх правил. Однак варто не забувати про гнучкість – слід наполягати на своєму так, щоб партнер не образився, не пішов. Також можна по-різному підлаштовуватися: бути цікавим, веселим або впевненим, діловим, серйозним.

Ці навички допомагають досягти бажаного в переговорах, коли ти не в одній фарбі: починаєш розмову здалеку, потім наполягаєш і далі міняєшся. Тобто стаєш різним, щоб досягти мети, пробуєш різні підходи до партнера, відштовхуючись від його поведінки, реакцій. Часто ми називаємо вміння домовитися талантам бізнесмена, хоча це також акторська майстерність.

Вміння тримати обличчя за будь-яких обставин 

Бізнесмен ставить бізнес на перше місце. І за поганого настрою, відсутності ресурсу йому допомагає вміння швидкого переходу зі стану в стан, а також акторська дисципліна: збиратись і працювати попри все.

Також це вміння стає у пригоді, якщо бізнесмен піддається емоціям, втрачає контроль, що може заважати в бізнесі. Це вміння допомагає тримати обличчя, приховати справжній стан людини.

Впевненість – основа успіху

Акторство неможливе без впевненості в собі. Якщо актор не повірить у себе, цього не зробить і глядач. Так само і в бізнесі: для укладання угод, успішного проведення переговорів і переконання опонентів необхідно діяти впевнено, з вірою в те, що робиш.

Акторські навички необхідні для власної внутрішньої свободи, з якою можна як мінімум продати себе дорожче. Тоді й спілкування з людьми стає приємнішим, бо народжується легко, невимушено.

Рівень енергії підіймається, і ти просто заряджаєш людей навколо себе, справляючи незабутнє враження на оточення. Водночас іноді вільна людина може не втриматися в системі з жорсткими правилами.

Акторська майстерність – уроки для бізнесу

У США популярна практика використання акторської майстерності при підготовці менеджерів. Відтепер цю практику можна випробувати і в Україні. 

Заняття з акторської майстерності допомагають поліпшити впевненість у собі, позбутися затисків, навчитися подавати себе щиро.

Також акторські заняття дають певний вектор розуміння, як діяти, як повірити в себе й у те, що робиш. Мабуть, тому стали популярні різноманітні курси та тренінги з акторства. Однак вони вдосконалюють здебільшого лише ораторські навички людей, що теж, звісно, добре. Але це не вчить актора існувати в кіно та часто нав’язує певні шаблони поведінки.

Акторство як професія 

Методика, за якою я працюю, допомагає глибоко проаналізувати персонажів, сцену й фільм загалом, допомагаючи актору досконало зіграти персонажа, не втрачаючи при цьому власної особливої природи.

Найважливіше в кіно – це історія та автентика, природність існування за відповідних обставин. Але багато людей ідуть у професію без розуміння її специфіки, складнощів, підводних каменів роботи в кіно. 

Це так само, як бути хірургом: ви ж не можете за два місяці взяти скальпель і почати оперувати. Багато хто прокидається і раптом вирішує стати актором. Але хто вам сказав, що ви ним станете так просто, за кілька місяців чи за рік?

Під час навчання акторству можна як отримати знання, так і травмуватися. І я про це завжди попереджаю, якщо людина має намір професійно займатися акторством: це не для всіх, це травматична професія, де величезний об’єм емоційних гойдалок.

Займаючись акторською майстерністю, людина вчиться спостерігати за світом і помічати найдрібніші деталі, зокрема як поводяться люди. І, вдосконалюючи ці навички, краще відчуває, коли люди брешуть і коли щирі, а іноді навіть передбачає їхні наміри й мотиви. Також актор краще відчуває харизму людей, їхні емоції. Це приносить і біль: починаєш звертати увагу на речі, які раніше ніколи не помічав, зокрема людські вади.

Однак усе залежить від мети занять: ви прийшли сюди, щоб залишити слід в історії кіно чи для розширення своїх можливостей, здібностей. Можна бути у своїй колії, зоні комфорту, вдосконалюючи акторські навички. Але, ступивши на територію акторства, ви ніколи не будете такими, якими були раніше.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло