Ньют Гінгріч: «Трампа не може передбачити ніхто, навіть сам Трамп»

Ньют Гінгріч: «Трампа не може передбачити ніхто, навіть сам Трамп»

Чи дійсно новий президент США розумніший, ніж нам здається?

Ньют Гінгріч: «Трампа не може передбачити ніхто, навіть сам Трамп»
Ньют Гінгріч
Фото Сергій Іллін / Фонд Віктора Пінчука

16 травня на запрошення Фонду Віктора Пінчука в Києві з лекцією «Куди рухаються Сполучені Штати та що це означає для України?» виступив Ньют Гінгріч, 50-й спікер Палати представників США.

За словами Віктора Пінчука, який нещодавно повернувся з Венеційської бієнале, світ настільки поглинутий обговоренням кожного кроку нового президента США, що на самій арт-події на тему Трампа говорили частіше, ніж про сучасне мистецтво.

Американські та європейські ЗМІ дуже критично ставляться до Трампа, тому зустріти живу людину, що виступає на його підтримку, вдається не кожного дня.

Ньют Гінгріч у великій політиці вже понад 40 років. У 1994-му він був одним зі співавторів «Контракту з Америкою» – документа, що привів республіканців до більшості у Палаті представників США вперше за 40 років. За цей успіх вже у 1995-му його було названо «Людиною року» за версією журналу Time. 17 років потому Республіканська партія висувала його як кандидата на виборах президента Сполучених Штатів, але він відмовився від виборчих перегонів, у результаті чого республіканців очолив Мітт Ромні.

Зараз Ньют Гінгріч пише художні та наукові книжки, статті для Fox News та є неофіційним радником Дональда Трампа. Основні тези виступу Гінгріча – у матеріалі Mind.

«Розуміючи Трампа»

Нещодавно Ньют Гінгріч написав нову книгу, яка називається «Розуміючи Трампа» (Understanding Trump) і наголосив, що вона допоможе лише зрозуміти підхід нового президента до прийняття управлінських рішень та керування країною, але в жодному разі не дозволить передбачити його майбутні дії. «Трампа не може передбачити ніхто, навіть сам Трамп не в змозі це зробити», – каже Гінгріч.

Трамп набагато розумніший, ніж усім здається

Дональд Трамп був у великій політиці лише 19 місяців, але вміло випереджає тих, хто витратив на це понад 19 років. «Він точно щось знає», – запевняє Гінгріч, звертаючи увагу на той факт, що, якби він не був розумним, то не заробив би свій статок, не обійшов би стільки кандидатів від партії та не переміг би Гіларі Клінтон.

Трампа часто звинувачують у занадто «теплому» ставленні до президента РФ Володимира Путіна, але це не зовсім так. Він, у першу чергу, бізнесмен, і тому мир для нього вигідніший, ніж війна. Він завжди перевіряє, де може отримати вигоду, розтягуючи грані, які побудувало суспільство, але не виходячи за них.

Трамп любить переконувати своїх опонентів у наявності якоїсь проблеми, і поки вони з нею борються, у них не лишається сил на інші проблеми. Як у історії з мексиканцями: спочатку він сказав, що побудує стіну на кордоні, чим здійняв шквал обурення, потім сказав, що зробить це тільки якщо мексиканці за неї заплатять – і тепер вони одноголосно заявляють, що не будуть за неї платити, але сам факт «стіни» їх хвилює значно менше.   

Ньют Гінгріч: «Трампа не може передбачити ніхто, навіть сам Трамп»
Ньют Гінгріч
Фото Сергій Іллін / Фонд Віктора Пінчука

На думку Гінгріча, негативне упереджене ставлення медіа до Дональда Трампа переходить усілякі межі. «Вони прокидаються щоранку з думкою: «Я впевнений, що Трамп вже зробив щось погане, цікаво що саме?», – каже Гінгріч про американські ЗМІ. 

5 правил досягнення успіху від Ньюта Гінгріча

Перше: ставте амбітні цілі. На цьому базується «американська мрія», яка є частиною культури США понад 200 років.

Друге: важко працюйте. Якщо у вас є мрія, вам краще кожного дня докладати зусилля, щоб її досягти. Наполегливість у роботі може бути чудовим джерелом енергії.

Третє: щодня вчіться, бо працюючи нерозумно, ви не наблизитеся до вашої мрії.

Четверте: насолоджуйтесь життям. Найкращий спосіб це зробити – бути вдячним за подарунки долі та проявляти щедрість до інших.

І останнє, найважче правило: будьте чесними з самими собою та не забувайте, ким ви є насправді.

Гінгріч також пропонує модель лідерства, яка допомогла йому досягти успіху в політиці. Вона базується на чотирьох основних принципах: Слухай. Вчись. Допомагай. Веди за собою.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло