Захворіло у світі
116,540,466
Померло у світі
2,588,789
Вилікувалось у світі
65,879,182
Захворіло в Україні
1,401,228
Померло в Україні
27,022
Вилікувалось в Україні
1,196,520
CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки

CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки

У 2018 році найбільше в світі техношоу запам'ятається телевізорами, що згортаються в рулон, роботами, які рятують від самотності, і балакучим туалетом

Этот материал также доступен на русском
CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки
Фото: vrfitnessinsider.com

З понеділка по п'ятницю в американському Лас-Вегасі проходить щорічна виставка споживчої електроніки CES. На майданчику розміром з 40 футбольних полів понад 4000 технологічних компаній намагаються здивувати відвідувачів демонстраціями своїх досягнень в області відеоігор, смарт-систем, самохідних автомобілів, цифрового здоров'я та робототехніки.

Mind пропонує розглянути 10 вражаючих новинок, які найістотніше вплинуть на повсякденне життя людей.

65-дюймовий дисплей, що згортається

Виробник: LG
Доступність: прототип

Величезний телевізор, який можна зігнути дугою або згорнути у трубочку і засунути до переносного футляру. Ця ідея звучить фантастично. Однак корейській компанії LG вдалося втілити її в життя. Цього року на CES був представлений 65-дюймовий працюючий прототип телевізора, що згортається, здатного стати «вбивцею проекторних екранів».

Як могли переконатися відвідувачі виставки, величезний OLED-дисплей здатен тихо повністю згорнутися в рулон за 12 секунд, а потім таким саме чином розвернутися на повний екран. За твердженням LG, телевізор за свій життєвий цикл витримує 50 000 згортань у трубочку.

Розумний туалет Numi

Виробник: Kohler 
Доступність: надійде в продаж восени за ціною від $5625 за штуку

CES 2018: 10 самых впечатляющих новинок электроники
Фото kohler.com

Numi має вигляд звичайного компактного унітазу прямокутної форми. Однак він не такий простий, як може здатися. Numi оснащений безліччю високотехнологічних функцій: він розпізнає жести і за командою самостійно піднімає/опускає кришку та стільчак. У нього вбудовані системи очищення повітря, дезодоруючі фільтри, підігрів сидіння, різнокольорові підсвічування й музичні колонки для забезпечення аудіокомфорту.

Завдяки тому що туалет Numi має підключення до інтернету, голосовий помічник «Алекса», який стрімко набирає популярності у США (так само, як і Google Assistant або Apple Siri), тепер зможе відгукуватися на прохання змити воду в унітазі або випустити звідти струмінь теплого повітря для підігріву ніг.

Гоночний екзоскелет Prosthesis

Виробник: Furrion 
Доступність: прототип

Стати пілотом величезного «меха» (механічного пристрою) – мрія багатьох. Гонконгська компанія Furrion обіцяє незабаром надати можливість поганяти на механічному пристрої всім бажаючим, а також організувати новий вид змагань – біг у гігантських екзоскелетах.

Компанія представила на CES апарат Prosthesis («Протез») висотою 4,5 м і вагою 3,6 тонни. На вигляд цей механічний пристрій нагадує бойового робота з фантастичних фільмів, але він не може функціонувати самостійно. Всі рухи Prosthesis повністю контролюються людиною, яка знаходиться в кабіні.

За твердженням виробника, «мех» Prosthesis з пілотом усередині здатен бігти протягом години зі швидкістю до 32 км. На стільки вистачає заряду його батареї.

Ножний контролер 3DRudder для рухів у віртуальній реальності

Виробник: 3dRudder 
Доступність: надійде в продаж навесні за ціною $139

CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки
Фото 3dRudder

Шоломи віртуальної реальності затягують людей у цифрові світи. Однак є проблема – через неприродність відчуттів у багатьох виникає нудота та блювота. Мозок не до кінця вірить очам людини у те, що вона ходить у віртуальному просторі, оскільки ця людина нерухомо сидить в кріслі або лежить на дивані.

Компанія 3DRudder представила пристрій у вигляді тарілки для вирішення цієї проблеми. Тарілка 3DRudder Blackhawk, сумісна з більшістю сучасних шоломів віртуальної реальності, розміщується під кріслом. Людина може поставити на неї ноги і за допомогою натискання на тарілку п'ятами і носками змусити свого віртуального персонажа рухатися у потрібному напрямку, обертатися на місці та стрибати.

Віртуальні фітнес-тренажери Black Box VR

Виробник: Black Box VR 
Доступність: прототип

CES 2018: 10 самых впечатляющих новинок электроники
Фото vrfitnessinsider.com

Для тих, хто лінується регулярно тренуватися у традиційних спортзалах, скоро з'явиться цікава альтернатива. Black Box VR поєднала силові тренажери з шоломами віртуальної реальності HTC Vive, і пропонує прокачати за 30 хвилин все тіло, перевертаючи автомобілі в комп'ютерному світі й кидаючи вогняні кулі в драконів.

За твердженням компанії, час у віртуальній реальності летить втричі швидше. Тому 30-хвилинне прокачування тіла на тренажерах Black Box VR сприймається як 10-хвилинне тренування у звичайних умовах. Можливо, це зробить бодибілдинг, де регулярність – запорука успіху, не таким нудним заняттям.

«Більшість людей кидають тренування в атлетичних залах менше ніж за два тижні. Дотримання спортивного режиму – критична проблема, яку ми намагаємося вирішити», – розповідає директор Black Box VR Джим Бредбері.

Компанія обіцяє вже цього року «привнести революційну міць віртуальної реальності у фітнес-індустрію», відкривши мережу невеликих віртуальних тренажерних залів у США. Продавати свої тренажери для домашнього використання Black Box VR в найближчому майбутньому не збирається, щоб конкуренти не вкрали унікальну технологію, на розробку якої компанія витратила два роки.

Робот-партнер для сну Somnox

Виробник: Black Box VR 
Доступність: надійде в продаж у липні за ціною $549

Набридло спати на самоті? Як щодо того, щоб розділити ліжко з роботом? Компанія Somnox стверджує, що це гарна ідея, оскільки  її роботизована подушка вміє розслабити, створити відчуття безпеки, заколисати і налаштувати правильний ритм дихання для кращого сну.

Розроблений для людей, що страждають від безсоння, пристрій Somnox вібрує, програє колискові мелодії, а також імітує людське дихання й серцебиття, ніби поруч з вами спить живий партнер.

Соціальний робот для літніх людей ElliQ

Виробник: Intuition Robotics 
Доступність: надійде в продаж наприкінці року

Багато старих людей страждають від зневіри й самотності. Заповнити брак спілкування і підштовхнути розумову та фізичну активність одиноких літніх людей покликаний штучний інтелект. Одне з рішень у вигляді миловидного робота готує до випуску на ринок ізраїльський стартап Intuition Robotics. Бот ElliQ емоційно розмовлятиме зі своїм власником як голосовий помічник «Алекса», а також відображатиме візуальну інформацію на невеликому екрані.

Робот зможе допомагати вести листування з родичами і спілкуватися у відеорежимі, нагадувати про необхідність полити квіти й прийняти ліки, радити вийти на прогулянку, якщо господар засидівся вдома, розповідати смішні історії і грати в інтелектуальні ігри.

Браслет INVI для самооборони без насильства

Виробник: INVI
Доступність: надійшов у продаж за ціною $70

CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки
Фото invi.world

«Краща битва та, якої не було», – сказав одного разу Сунь Цзи. Днями нідерландська компанія INVI представила своє рішення. Щоб не стати жертвою насильства в сучасному світі, вона пропонує застосувати метод скунса – збентежити нападника жахливим смородом.

INVI випустила стильний браслет, особливо ефективний проти сексуальних атак. У браслет вбудована каністра з рідиною, виплеснути яку можна в будь-який момент, відключивши запобіжник і смикнувши за ремінець. Це вивільнить суміш жахливих запахів, порівняно з якими сморід тухлих яєць і трупів, що вже розклалися, здаватиметься квітковим ароматом.

Квантовий комп'ютер IBM на 50 кубітів

Виробник: IBM

CES 2018: 10 найбільш вражаючих новинок електроніки
Фото facebook.com/IBM

Корпорація IBM виставила на CES громіздку конструкцію з переплетених проводів і металевих труб, що звужується донизу. Агрегат, який журналісти порівнюють з люстрою в стилі стимпанк, за запевненням віце-президента IBM Research Джеффрі Велша, є першим у світі 50-кубітовим квантовим комп'ютером, що має безпрецедентні обчислювальні можливості.

На відміну від звичайних бітів, що приймають значення нуля або одиниці, кубіти можуть перебувати в суперпозиції, представляючи одночасно і нуль, і одиницю. 50-кубітна машина, за запевненням її розробників, здатна виконувати певний спектр завдань швидше за найпотужніші суперкомп'ютери.

Утім, протестувати квантовий комп'ютер на ділі відвідувачі виставки на могли. Він здатен працювати тільки в лабораторії IBM, всередині особливого ящика з прозорими стінами, будучи ізольований від усіх магнітних, електричних та термальних шумів.

Швидкісний реактивний ранець JB11

Компанія: JetPack Aviation
Доступність: прототип

Американська компанія JetPack Aviation, що протягом десяти років розробляє «єдиний в світі справжній джетпак», представила на CES останню модель свого реактивного ранця JB11.

Новинка оснащена шістьма реактивними двигунами і має приголомшливі швидкісні характеристики. Одягнувши на себе цей рюкзак, пілот зможе вертикально злетіти вгору на висоту 4,5 км і м'яко приземлитися на те саме місце. Або ж він зможе літати горизонтально, розганяючись до 240 км/год. Попередня модель JB10 мала лише два двигуни і могла розвивати швидкість до 95 км/год. У JB11 можна заправити 25 л палива. Цього вистачить на 12 хвилин польоту. За цей час пілот джетпака зможе пролетіти близько 30 км.

В даний час майже єдиними покупцями джетпаку є спецпідрозділ армії США. Реактивні ранці можуть застосовуватися у військових цілях для швидкого переміщення людини на велику відстань. Однак JetPack Aviation сподівається, що в недалекому майбутньому її продукцію почнуть застосовувати для порятунку людей і усунення надзвичайних ситуацій.

В якості транспортного засобу для звичайних людей реактивний ранець у нинішньому вигляді навряд чи підійде. За словами пілотів джетпаку, літати зі звисаючими ногами страшно і вельми некомфортно. «Я став пілотом джетпака, тому що мені не вдалося умовити нікого іншого політати на цій штуці, коли ми починали розробляти її 10 років тому. Так я став одночасно виконавчим директором і лялькою для краш-тестів, – розповідає керівник JetPack Aviation Девід Мейман. – Коли я перебуваю в повітрі, намагаюся не дивитися вниз. Я відчуваю метеликів в животі і тиск крові в мозку. У майбутньому люди безумовно будуть літати на чимось більш зручному – на чому вони зможуть сидіти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті