5 найцікавіших TED-виступів про генетику

5 найцікавіших TED-виступів про генетику

Куркозаври, досконаліші люди та смачніші вина – що чекає на нас у майбутньому завдяки генетиці?

Цей матеріал також доступний російською
5 найцікавіших TED-виступів про генетику
Фото Shutterstock

Генетика – відносно молода наука, проте за останні 150 років вона набула неабиякого розвитку. Від експериментів Менделя на горосі у ХІХ столітті генетика сягнула до секвенування геному, і вчені продовжують робити нові відкриття у цій галузі. Mind пропонує вам зануритися у світ майбутнього, подивившись цікаві TED-виступи про те, куди сягнула наука та чи варто нам боятися генно-модифікованих організмів.  

«Який вигляд матимуть люди через 100 років?», Хуан Енрікес

Ми можемо змусити бактерії, рослини і тварин еволюціонувати. Футурист Хуан Енрікес задається питанням: чи етично змусити еволюціонувати людське тіло? У своєму виступі, який порушує теми від середньовічного протезування до сучасної нейроінженерії та генетики, Енрікес розбирає етику, пов'язану з еволюціонуванням людей, і допомагає уявити, як нам доведеться перетворити наші власні тіла, якщо ми маємо надію жити в інших місцях, окрім Землі.

«Як ми відкрили ДНК», Джеймс Уотсон

Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон ділиться відвертою та смішною історією про те, як він та його колега Френсіс Крік відкрили структуру ДНК, що стало одним з найважливіших наукових досягнень ХХ століття. Понад 50 років потому він продовжує досліджувати найглибші секрети біології.

«Геноміка 101», Баррі Шулер

Що таке геноміка? Як вона вплине на наше життя? У своїй інтригуючій розповіді про революцію геноміки підприємець Баррі Шулер каже, що на нас чекає щонайменше здоровіша та смачніша їжа. Він пропонує розпочати з винограду сорту «піно нуар», щоб створити більш досконалі вина.

«Як створити динозавра з курки», Джек Хорнер

Відомий палеонтолог Джек Хорнер присвятив свою кар'єру спробам реконструювати динозавра. Він знаходив скам'янілості з надзвичайно добре збереженими кровоносними судинами та м'якими тканинами, але ніколи – з неушкодженою ДНК. Таким чином, за своїм новим підходом він бере живих нащадків динозаврів (курчат) і генетично програмує їх для реактивації спадкових рис – у тому числі зубів, хвостів і навіть рук – для створення «куркозаврів».

«Ми можемо перепрограмувати життя. Як зробити це мудро?», Хуан Енрікес

Протягом чотирьох мільярдів років все, що жило і помирало на Землі, залежало від двох принципів: природного відбору та випадкової мутації. Потім прийшли люди і змінили все: почали створювати гібриди рослин, розводити тварин, змінювати середовище і навіть цілеспрямовано еволюціонувати самих себе. Хуан Енрікес пропонує дотримуватися п'яти принципів у майбутньому, коли здатність програмувати життя набуде швидкого розвитку. «Це найцікавіша пригода, яка чекає на людство», – говорить Енрікес. «І це єдина найбільша суперсила, яку люди коли-небудь мали».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті