Майстри «Бош Авто Сервіс» – про правильне обслуговування аккумулятора
Реклама

Майстри «Бош Авто Сервіс» – про правильне обслуговування аккумулятора

І чому в такому ділі краще довіритися професіоналам

Цей матеріал також доступний російською
Мастера «Бош Авто сервіс» – про правильне обслуговування аккумулятора

Від чого залежить довговічність та безвідмовність роботи акумуляторної батареї у сучасному автомобілі? Звичайно, від якості та умов експлуатації. Другий пункт має на увазі не тільки спостереження за вузлом самим водієм, але й регулярний огляд батареї фахівцями автосервісу. Обслуговування АКБ на «Бош Авто Сервіс» виконується в ході планового ТО і спеціальних візитів на СТО.

Діагностику електрик починає із зовнішнього огляду, під час якого можуть бути виявлені відколи та інші ушкодження. Також серветками й щітками видаляється пил і прочищаються вентиляційні отвори.

Швидкий запуск силового агрегату і стабільна зарядка акумулятора від генератора залежать від контакту клем з виводами батареї. Чим глибше надіті наконечники, тим краще контакт. Важливо також перевірити, щоб на контактах не було нальоту. Від нальоту клеми очищають дрібнозернистим наждачним папером, змащують вазеліном або спеціальним розчином, а також туго затягують клеми.

Що потрібно знати про догляд за АКБ?

Середньостатистичний акумулятор служить в сучасному автомобілі близько п'яти років. Але якщо стежити за ним правильно і вчасно заряджати, то термін може збільшитися на два-три роки. Перевірка рівня електроліту, стану клем, заміри напруги, що видається – ось ті основні процедури, які повинні продовжити термін життя АКБ. Окремі процедури можна проводити у домашніх умовах. Професійне обслуговування буде виконано майстрами на сертифікованих станціях мережі «Бош Авто Сервіс».

Сучасні автомобілі оснащені багаторівневою системою управління через один або кілька електронних блоків управління. Якщо їх знеструмити неправильно, у системі можуть виникнути електронні помилки, які впливатимуть на роботу багатьох систем. Щоб такого не сталося, краще довіритися професіоналам. Майстри  «Бош Авто Сервіс» виконують всі роботи якісно, ​​на них в обов'язковому порядку надається гарантія.

Мастера «Бош Авто сервіс» – про правильне обслуговування аккумулятора
Фото: Вадим Добровольський для Mind

Як правильно зарядити акумулятор, що сів?

Для відновлення запасу енергії в акумуляторної батареї її потрібно витягти з автомобіля. При використанні деяких зарядних пристроїв АКБ можна залишити в машині. Якщо батарея була розряджена повністю, її краще наповнювати поступово. При зарядці в 4-6 А * год для повного відновлення ємності знадобиться 12 годин. Але точний час зарядки залежить від залишку запасу енергії. Після повного заряду електрик повинен перевірити струм акумулятора в спокійному стані і під штатним навантаженням спеціальною діагностичною виделкою.

Після повного циклу розряду-заряду АКБ слід промити і протерти чистою ганчіркою насухо. Частина бруду, що залишився, може закупорити вентиляційні отвори і призвести до якнайшвидшого виходу акумулятора з ладу.

Діагностичні роботи, тестування, а також повільну зарядку можуть виконати фахівці на всіх без винятку станціях автосервісу мережі «Бош Авто Сервіс».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті