Успіх на дистанції: як ІТ-компанії залучати українських фахівців

Успіх на дистанції: як ІТ-компанії залучати українських фахівців

Що потрібно врахувати, формуючи команду для дистанційної співпраці

Цей матеріал також доступний російською
Успіх на дистанції: як ІТ-компанії залучати українських фахівців
Фото: pixabay.com

Щоб залишатися в лідерах, власники глобальних бізнесів постійно шукають інноваційні способи збільшити прибутки, автоматизувати виробництво і звести до мінімуму витрати. Часто найбільша проблема – знайти необхідний талант на місцевому рівні.

Ігор Ткач, технічний директор української ІТ-компанії Daxx з розробки ПЗ та послуг консалтингу спеціально для журналу Forbes розповів про способи створення успішної команди для дистанційної співпраці.

Ткач називає Україну місцем, де розвиваються технологічні таланти, і радить їх шукати саме тут.

Перспективна інфраструктура в Україні

У 2017 році Global Sourcing Association визнала Україну країною року завдяки активному розвитку технологічної екосистеми і розумному співвідношенню ціни і якості в галузі дистанційного управління компаніями.

Щороку понад 36 000 спеціалістів закінчують місцеві університети зі ступенями в області ІТ-дисциплін. Крім того, регіональні технічні співтовариства регулярно запускають освітні програми з нових дисциплін, таких як штучний інтелект, наука про дані, блокчейн та ін. Очікується, що до 2020 року обсяг ринку української ІТ-індустрії досягне позначки $5,7 млрд.

Станом на 2016 рік ця галузь охоплює понад 1000 компаній з розробки ПЗ і 2000 стартапів, ряд з яких є дуже успішним – Grammarly, PetCube, Gitlab, Jooble, Readdle, Chanty.

Країна також піднялася в рейтингу «Простота ведення бізнесу» Світового банку з точки зору загального бізнес-середовища і зростання прямих іноземних інвестицій.

Ще один рейтинг, Глобальний Інноваційний Індекс, розмістив Україну в топ-50 інноваційних центрів. Тож не дивно, що країна залучила понад 100 глобальних техно-гігантів, включаючи Microsoft, IBM, Samsung і Wargaming для створення центрів досліджень і розробок.

Як правильно вибрати партнера

При виборі партнера з розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу оцініть кожен з цих аспектів:

  • Репутація на ринку. Перегляньте профілі компанії в соцмережі та відгуки клієнтів на Glassdoor і Clutch, щоб переконатися, чи є в неї позитивний імідж і гідний послужний список.
  • Технічна експертиза і портфель. Вивчіть технологічні особливості компанії, щоб визначити, чи відповідає досвід вашого партнера вашим вимогам до проекту.
  • Стратегія утримання клієнтів. Розгляньте, які методи компанія використовує для вибудовування довгострокових відносин з клієнтами і підтримки високих стандартів.
  • Бізнес-цінності. Дізнайтеся про мету, культуру і цінності вашого потенційного партнера, щоб переконатися, що ви на одній хвилі.
  • Структура управління. Уточніть, чи є у компанії менеджер з доставки і роботи з клієнтами і чітко визначена стратегія безперервного вдосконалення.
  • Професіоналізм. Презентуйте свій бізнес-кейс, щоб визначити, чи добре менеджмент компанії знає бізнес і що він може порадити щодо розвитку вашого проекту.
  • Негативний досвід. Запитайте співробітників компанії про їх попередній негативний досвід, щоб краще зрозуміти їх відкритість і здатність вирішувати проблеми.
  • Освітні ініціативи. Дізнайтеся, чи організовує компанія будь-які освітні ініціативи для своїх співробітників, такі як зустрічі з обміну знаннями, хакатони, конференції, воркшопи.

Створення високопродуктивних команд розвитку в Україні

Перший крок до створення команди – це переговори про співпрацю з вашим партнером. Я пропоную використовувати випробувану нами ефективну 3-крокову схему опитування, яка включає початкову співбесіду, завдання на тестування (повинні займати не більше 4 годин) та технічне інтерв'ю до остаточного рішення.

Під час співбесід переконайтеся, що кандидат згоден з цінностями вашої компанії і розуміє бізнес-домен, в якому ви працюєте. Спробуйте проілюструвати ситуації, коли ваш кандидат повинен вирішувати термінові завдання, щоб дізнатися, чи зможе він/вона визначити пріоритети і швидко реагувати на зміни.

Переконайтеся, що ви наймаєте гнучких і високотехнологічних людей, які поділяють ваші цінності.

Як залучити найкращих працівників

Український ІТ-ринок досить насичений, а конкуренція за технічний талант висока. Щоб залучити найкращих професіоналів, вам потрібно запропонувати їм хороші умови.

З мого досвіду, українські розробники більш схильні приймати пропозицію про роботу, коли отримують можливість займатися складними завданнями, працювати зі свіжим технологічним стеком, заробляти конкурентну зарплату і мати достатній рівень робочого навантаження.

Стратегія перших кроків

Загалом, процес занурення зазвичай займає 3-5 днів. Ви маєте переконатися, що все готово, щоб ваша українська команда почала нову роботу, починаючи з установки інфраструктури і намічаючи обов'язки на наступні тижні. Встановіть для своєї команди пробний період, щоб виміряти їх продуктивність і побачити робочий процес.

Одна команда

Ключовим елементом управління дистанційними командами є підтримка почуття цілісності. Організуйте регулярні зустрічі і щорічні відрядження, щоб бути в контакті з вашими розробниками. Запитайте їх думку про розробку продукту і включіть їх в процес прийняття рішень. Примусьте їх відчувати себе невід'ємною частиною успіху вашої компанії.

Формула успіху

Ефективне і узгоджене спілкування дозволить підтримувати високі стандарти у вашій команді дистанційних розробників. Регулярні зустрічі і незаплановані поїздки на місце дадуть вам чітке уявлення про те, що було зроблено, і розробити нові ідеї для подальшого вдосконалення.

Щоб полегшити взаємодію з вашою командою, використовуйте інструменти для відстеження виконання завдань, спілкування, відеоконференції.

Завдяки правильному вибору партнера і команди розробка ПЗ в Україні може виявитися ще більш рентабельною і продуктивною, ніж на місцевому рівні. У країні є все необхідне, щоб стати глобальним технологічним центром – сильна технологічна освіта, великий пул талантів, люди з відкритими думками і технологічна екосистема, яка швидко розвивається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті