Нічого особистого: 5 TED-виступів про шерінгову економіку

Нічого особистого: 5 TED-виступів про шерінгову економіку

Що таке бізнес спільного споживання і чому він стає дедалі популярнішою

Цей матеріал також доступний російською
Нічого особистого: 5 TED-виступів про шерінгову економіку
Зліва направо: співзасновники BlaBlaCar Ніколя Брюссон, Франсіс Наппез і Фредерік Маззелла
BlaBlaCar

Mind пропонує переглянути декілька TED-виступів, у яких доповідачі розкривають нюанси економіки довіри – спільного споживання одного ресурсу різними людьмиУ центрі ідеї – припущення, що впродовж останнього століття людство обростало непотрібним мотлохом: персональними автомобілями та велосипедами, пральними машинами і кухонними комбайнами, якими не так вже й часто кожен користується.

Послідовники ідеї економіки довіри впевнені, що багато чого нам насправді не потрібно цілодобово, а суспільство може використовувати існуючі ресурси набагато раціональніше.

Рейчел Ботсман: «Валютою нової економіки стане довіра»

Рейчел Ботсман присвятила себе вивченню «валюти», на основі якої функціонують такі системи, як Airbnb і TaskRabbit: довіра, вплив і так званий репутаційний капітал. Вона розповідає про те, як спільне споживання ресурсів змінює життя людей на краще і скільки можна заробити, просто вміючи те, з чим не хочеться копирсатися іншій людині.

Джо Геббіа: «Як Airbnb створювався для довіри»

Один з творців Airbnb Джо Геббіа побудував усю свою компанію на вірі в те, що люди можуть довіряти один одному настільки, щоб залишатися на ніч в будинках один одного. Геббіа ділиться своєю мрією про культуру обміну, в якій дизайн допомагає розвивати суспільство і зв'язки, а не ізоляцію і роздрібненість.

Робін Чейз: «Дозвольте мені орендувати вашу автівку»

На момент прочитання лекції Робін Чейз вже 10 років як заснувала Zipcar у США. Це одна найбільших компаній у світі, яка спеціалізується на наданні машин в оренду. Згодом Чейз вирішила перейти на новий рівень: французький стартап Buzzcar дозволяє людям здавати в оренду власні машини. Цей проект повністю змінює визначення підприємництва і права власності.

Тревіс Каланік: «План Uber – посадити більше людей у меншу кількість автомобілів»

Uber не розпочинався з ідеї скорочення забруднення навколишнього середовища, але вже після запуску співзасновник Тревіс Каланік вирішив знайти спосіб мотивувати людей спільно використовувати авто. Рухаючись за однаковим маршрутом в одному авто, можна не лише знизити витрати, але й скоротити викиди вуглекислого газу. Так був створений uberPOOL – автомобільна служба компанії, яка за перші вісім місяців позбавила Лос-Анджелес від викидів 1400 метричних тонн вуглекислого газу.

Рейчел Боцман: «Ми припинили довіряти установам і почали довіряти незнайомцям»

Рейчел Боцман розмірковує про зміну концепції довіри. У той час коли ми повинні б довіряти установам, таким як уряд або банки, сьогодні ми все більше покладаємося на інших, часто незнайомих людей, на платформи, такі як Airbnb і Uber, і на технології, такі як блокчейн. На думку спікера, це явище може кардинально змінити суспільство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті