Зоряний шлях: із ким готова працювати космічна галузь України

Зоряний шлях: із ким готова працювати космічна галузь України

І які розробки вона вже готова запропонувати світові

Цей матеріал також доступний російською
Зоряний шлях: із ким готова працювати космічна галузь України
Фото: pixabay
Цей матеріал був спеціально підготовлений для учасників Mind Club. Якщо хочете отримувати якісну аналітику та матеріали раніше, підписатися можна тут.

Космос – новий виклик для людства: з одного боку, «позаземні» технології розвивають економіку світу, а з іншого – вартість космічних запусків обмежує участь у них більшості країн та компаній. Україна ж опинилася у дивному становищі: володіючи науковими, інженерними та виробничими потужностями для розвитку космічної індустрії, вона сьогодні не має на орбіті навіть власного супутника. А державні чиновники вважають за краще «не помічати» космічних перспектив вітчизняної промисловості.

Попри наявність Державного космічного агентства та Національної космічної програми, фінансування галузі відбувається за залишковим принципом або взагалі відсутнє. Наприклад, провідне космічне підприємство – конструкторське бюро «Південне» – у 2018 році отримало з бюджету 50 млн грн, у 2019-му – нічого.

Завдяки тому що КБ бере участь у різних космічних програмах за кордоном, підприємство знаходиться на плаву і навіть власним коштом будує супутник «Січ-2-1» для дистанційного зондування Землі. Супутник подарують Україні, він стане першим апаратом, який контролюватиме усю територію країни.

Космічна галузь сьогодні повністю належить державі. Свого часу до Верховної Ради подавали кілька законопроектів щодо участі приватного сектору, проте ці документи були підготовлені не надто компетентно. Представники приватного сектору прописали для себе стільки «вольностей», що жодна держава не погодилася б на це – адже саме вона несе відповідальність за наслідки діяльності своїх суб’єктів права.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті