Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва

Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва

Хто із забудовників готовий конкурувати в столиці з «Київміськбудом» і «Укрбудом»

Этот материал также доступен на русском языке
Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва
Фото: pixabay

Андрій Вавриш, Раміль Мехтієв, Олександр Насіковський, Дмитро Ісаєнко та Валерій Кодецький в останні п'ять років активно забудовують Київ. Вони прагнуть кинути виклик лідерам – «Укрбуду» та «Київміськбуду».

Конкуренція на київському ринку нерухомості посилюється. У столиці будуються близько 300 житлових комплексів, майже 80% яких зводять великі компанії – «Київміськбуд», «Укрбуд», «Інтергал-Буд», «Столиця», «К.А.Н. Девелопмент», UDP. Але впродовж останніх декількох років у цей бізнес приходять новачки.

Mind опитав експертів і склав список найвідоміших нових гравців на ринку житла, які вийшли на нього за останню п'ятирічку.

Цей матеріал був спеціально підготовлений для учасників Mind Club. Якщо хочете отримувати якісну аналітику та матеріали раніше, підписатися можна тут.

SAGA Development

Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва
Фото: Facebook @vavrysh.andrey

Власники девелоперської компанії, що активно забудовує Київ останні чотири роки, достеменно не відомі. Її генеральний директор – Андрій Вавриш – з 2010 по 2015 роки був заступником головного архітектора міста Сергія Целовальника, їх досі пов'язують дружні стосунки. Свій флагманський проект – ЖК Rybalsky, де вартість житла становить 35 000–40 000 грн за 1 кв. м, SAGA Development будує на землях, які належать Михайлу Бродському.

Зараз у портфелі компанії 13 проектів, зокрема, один в Одесі. Більшість з них належать до бізнес-класу і розташовані в центральній частині Києва. Наприклад, New York Concept House і Resident Concept House зводяться в районі станції метро «Олімпійська», Einstein Concept House – біля станції метро «Університет».

Раніше Андрій Вавриш заявляв, що не є власником компанії SAGA Development, але у нього є опціон. Девелопер має побудувати і ввести в експлуатацію певну кількість об'єктів, після чого йому буде передано контрольну частку.

Позиції Вавриша на ринку зараз підкріплені наявністю високопоставлених друзів. Так, бізнесмен має дружні стосунки з главою Офісу президента Андрієм Богданом. Наприкінці липня на прес-конференції мер Києва Віталій Кличко заявив, що Богдан попросив його коригувати свої дії з одним з двох людей – гендиректором телеканалу «1+1» Олександром Ткаченком або Андрієм Вавришем. Сам Вавриш запропоновану йому роль «наглядача» відкидає.

ENSO

Це одна з найбільш «закритих» будівельний компаній на українському ринку, про яку мало хто знає. Найвідоміший її проект – житловий квартал Poetica, розташований по вулиці Дегтярівській. Крім цього, девелопер планує побудувати ще два об'єкти в Печерському районі – ЖК Diadans і FJORD.

«Наскільки мені відомо, реалізацією проектів компанії опікується колишній менеджмент девелоперської компанії НЕСТ», – розповів у коментарі Mind директор великої будівельної компанії, який побажав залишитися неназваним. Це підтверджують і дані Єдиного державного реєстру Міністерства юстиції. За інформацією реєстру, міноритарним власником ENSO є Раміль Мехтієв, який раніше очолював відділ маркетингу в НЕСТ. Але мажоритарним власником виступає Андрій Руденко. Йому також належать компанії «Проекттехсервісбуд», «Київспецбуд» і «Козак».

Після виходу матеріалу три незалежні один від одного джерела розповіли Mind про те, що кінцевим власником компанії є Вадим Столар. І що ця компанія не є його єдиним активом. Mind готує детальний матеріал щодо діяльності його компаній.

DIM Group

Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва
Фото: Facebook @Nasikovskiy.Aleksandr

Компанія належить Олександру Насіковському та його дружині Анні Насіковській. Бізнесмен також володіє віконною фабрикою «Олта», архітектурним бюро АВН, інженерно-будівельною компанією «Доміан» і компанією «Фронтон», що займається проектуванням та монтажем алюмінієвих конструкцій.

DIM Group вийшла на ринок нерухомості у 2014 році та відтоді встигла реалізувати деякі проекти. Наприклад, в експлуатацію введено ЖК «Соборний» та РК «Фамільний» (обидва – Бровари Київської області) і перша черга ЖК «Автограф» (Київ). Компанія будує ще чотири об'єкти в столиці – другу чергу «Автографа», ЖК «А52», «Метрополіс» і «Новий Автограф». Серед нових проектів девелопера – ЖК «А136» у Києві та ЖК Park Lake City (с. Підгірці, Обухівський район, Київська область).

Perfect Group

Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва
Фото: Facebook @d.isaenko

Групу компаній Perfect Group, яка об'єднує близько 30 компаній, три опитаних Mind експерти – два керівника девелоперських компаній і консультант з нерухомості – пов'язують з Дмитром Ісаєнком, колишнім заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. «Він з'явився в групі після того, як пішов з державної посади», – розповідає керівник девелоперської компанії, який побажав залишитися неназваним. За інформацією міністра юстиції Павла Петренка, Ісаєнко був звільнений у січні 2015 року через неправомірне отримання статусу учасника АТО. Отримати коментар від самого Ісаєнка Mind не вдалося.

Наразі група займається реалізацією трьох проектів у Києві, серед іншого РК Rybalsky, спільно з SAGA Development. Ще два об'єкти – ЖК Kandinsky і Bezalel – компанія будує в Одесі. Дмитро Ісаєнко пройшов до Верховної Ради за списками від партії «Опозиційна платформа – За життя». Він знаходився на 15 місці в партійному списку.

City One Development

Наздогнати й обігнати: 5 нових облич на ринку житлового будівництва
Фото: valeriykodeckiy.com

У 2017 році бізнес-партнери по девелоперській компанії UDP Василь Хмельницький і Валерій Кодецький вирішили розділитися. Кодецький заснував свою компанію City One Development, яка продовжить займатися проектами ЖК «Новопечерські Липки» і «Бульвар Фонтанів» як засновник і співінвестор. Компанія також планує побудувати ЖК «Святобор» у Святошинському районі та Healthy City поруч зі станцією метро «Либідська».

Але найбільший проект City One Development – будівництво на Рибальському півострові ЖК Lipki Island, який належить групі ТАС Сергія Тігіпка. У 2018 році Тігіпко викупив завод «Кузня на Рибальському» і планує забудувати частину території підприємства. Згідно з проектом, на ділянці площею близько 40 га передбачається спорудити 36 будинків висотністю від 2 до 30 поверхів, які розраховані на 15 400 мешканців. Також тут передбачений офісний комплекс класу «А» площею близько 50 000 кв. м. Вартість проекту оцінюється в $600 млн. Реалізувати його планується за 10 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло