Американського мільярдера знайшли мертвим. Його звинувачували в педофілії та торгівлі людьми
А ще ніхто не знає, звідки в нього гроші

Джеффрі Епштейн, 66-річний американський мільярдер, знайдений мертвим у американській в'язниці. Під варту він потрапив після звинувачень у торгівлі людьми, занятті сексом з неповнолітніми, а також секс-рабстві.
Вийти під заставу в $100 млн мільярдерові не вдалося: йому загрожував термін від 45 років до довічного. Наприкінці липня Епштейн вже намагався покінчити життя самогубством, але охорона знайшла його пораненим і врятувала.
Друга спроба виявилася летальною: Епштейн не вижив. Mind розповідає про таємничого мільярдера, якого порівнюють з Ґетсбі за стилем життя, але називають злочинцем через його сексуальну тягу до неповнолітніх дівчаток.
Мільярдер без мільярда
Епштейн народився в США, там же здобув освіту: його основний профіль – математика. Саме потяг до точних наук допоміг хлопцю заробити капітал. Епштейн викладав у нью-йоркській приватній школі математику, там його помітив батько одного зі школярів і покликав працювати на Уолл-стріт. За чотири роки Епштейн дослужився до звання партнера в банку Bear Stearns. Правда, пішов звідти в 1981 році практично відразу після низки скандалів, пов'язаних з порушенням внутрішніх правил компанії. Однак він залишався клієнтом інвестбанку аж до його банкрутства у 2008-му.
Кілька років по тому Епштейн заснував свою інвестиційну компанію під назвою Intercontinental Assets Group. Умови відразу виставив неабиякі: поріг входу від $1 млрд. Далі – лише загадки. Нікому не відомо, як Епштейн шукав клієнтів з такими грошима. Ніхто не знає, скільки таких клієнтів він знайшов. Ніхто не знає, які умови співпраці. Відверто кажучи, ніхто не знає нічого.
Немає інформації навіть про те, скільки насправді грошей у Епштейна: його немає в списках Forbes або Bloomberg. Звання «мільярдер» жодного разу не було підтверджене цифрами. Сам він непублічний, інформації про нього в мережі трохи, а та, що є, стосується звинувачень проти нього, а не того, як він нажив свої статки.
Все, що відомо, – у нього один з найдорожчих будинків на Манхеттені – за $77 млн (його він безкоштовно отримав від Леса Векснера, власника L Brands (бренд Victoria’s Secret), ніхто не знає як це стало можливим ), є свій острів на Карибських островах за $12 млн, літак і благодійний фонд.
Де ж він дістав кошти на життя? Є декілька теорій, одна з найочевидніших – фінансова піраміда. Її організував у 1987 році Девід Хоффенберг, який взяв Епштейна в консультанти за $25 000 на місяць. Схема була простою: гроші нових інвесторів віддавали на покриття боргів старим інвесторам.
Організація отримала назву Towers Financial і пропрацювала декілька років. У підсумку в 1993-му Хоффенберг отримав позов на $415 млн, визнав свою провину і відсидів 20 років. Він заявляв, що Епштейн був його спільником і допоміг придумати схему, але тому вдалося уникнути покарання. Але це лише теорія: довести її так ніхто і не зміг.
Насичене сексуальне життя
А ось про що знали багато, так це про розгульний спосіб життя Епштейна. Через постійні вечірки молодий підприємець часто ставав героєм світської хроніки. А скритність додавала лиску: такий собі Ґетсбі, але тільки не 1930-х років, а вже нового століття.
У нечисленних інтерв'ю Епштейн не приховував своєї пристрасті до молодих дівчат. На публіку він завжди говорив, що їм більше 18-ти, але насправді їх вік часто становив 14–16 років. Його це не зупиняло.
Навіть більше, він часто запрошував до себе на вечірки американських знаменитостей, дружив з мільярдерами і зірками. Епштейну приписують дружбу з Дональдом Трампом, Біллом Клінтоном, Тоні Блером, принцом Ендрю і десятками інших. Всі вони, як один, добре відгукувалися про нього в минулому десятилітті, а після суду відхрестилися від мільярдера. І від того, що користувалися його послугами.

Звинувачення
У 2008-му захоплення Епштейна дали про себе знати. Його вперше звинуватили в сексі з дівчатами молодше 18 років. Мільярдерові доставляли молодих дівчаток у будинок, де вони піддавалися сексуальному насильству. На думку однієї з жертв, Епштейн розраховував, що ніхто не стане слухати молодих неповнолітніх дівчат, якщо ті надумають поскаржитися. До того ж він часто шукав тих, до кого всім було байдуже: бездомних або з неблагополучних сімей.
Але звинувачення все ж було: у 2008-му він отримав колективний позов. Спочатку йому загрожував довічний термін, але Епштейну вдалося домовитися зі слідством. Він визнав провину по одному із звинувачень, виплатив всім жертвам відшкодування і сів на 13 місяців до в'язниці. Щоправда, по-справжньому він так ніколи і не сидів: мільярдерові дозволили щодня виїжджати у свій офіс на 12 годин. Мін'юст США, який допустив подібне, ще довго потім отримував докори на свою адресу від ЗМІ через м'якість.

Повторно справу відкрили вже у 2019-му. Кількість звинувачень зросла. Крім педофілії та проституції, Епштейна також звинуватили в торгівлі людьми: він міг продавати дівчаток іншим бажаючим провести з ними час. Крім того, у мільярдера знайшли той самий острів у Карибському морі, який називали «островом педофілів».
Під час розслідування вдалося з'ясувати, що він тримав на ньому дівчаток фактично в ув'язненні, де ґвалтував їх сам і надавав таку можливість іншим. Їх доставляли на острів літаком. За словами постраждалих, на острові їх фактично тримали в секс-рабстві.
Крім звинувачень жертв, поліції вдалося знайти підтвердження у вигляді фотографій і відео: Епштейн знімав неповнолітніх для себе.
Оперативно закрити нову справу не вдалося. Навіть пропозиція надати $100 млн, щоб вийти під заставу, не спрацювала: Епштейну загрожувало до 45 років в'язниці, весь Мін'юст був налаштований посадити педофіла за ґрати. Але до кінця суду мільярдер не дожив: за офіційною версією, він повісився.
Але є й інша версія подій: у Епштейна через специфіку «роботи» було чимало клієнтів серед топ-менеджерів, зірок і навіть чиновників. Усі вони не бажали засвітитися в розслідуванні. До того ж була підозра, що Епштейн знову піде на угоду і цього разу назве імена клієнтів секс-послуг.
За деякими непідтвердженими даними, Епштейн не здійснював самогубство – на нього могли напасти і вбити. Достовірної інформації поки немає, як, втім, і в усьому, що стосується життя Епштейна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].