Відновлювана пауза: чому «зелені» інвестори йдуть на канікули
І чи є можливість стабілізувати українську енергетику

Призначення Ольги Буславец керівником Мінекоенерго подарувало надію всім тим, хто вклався в «зелені» енергоактиви, на пошук компромісу з владою. Йдеться про доопрацювання і прийняття довгоочікуваного законопроєкту про зміну правил гри для відновлюваної генерації в Україні. Цей документ ще називають законом про реструктуризацію «зеленого» тарифу, хоча аж ніяк не вона є кінцевою метою закону. З точки зору досягнення фінансового балансу енергоринку реструктуризація нічого корисного не дає ані власникам відновлюваної генерації, ані споживачам.
Основний пункт, що хвилює енергетиків набагато більше, – скорочення термінів надання «зеленого» тарифу для інвесторів за prePPA, а також введення відповідальності за небаланси для ВДЕ. Mind розбирався, що так «розгойдало» вітчизняну енергосистему, і чому звинувачувати одних лише представників «зеленого» крила – як мінімум нелогічно.
З чого розпочався зелено-вугільний парадокс в Україні?
5 листопада 2019 року стало для української енергетики історичним днем і одночасно – «чорною» позначкою в календарі. Того дня відбувся прецедент примусового відключення від мережі відновлюваної генерації в числі великих ВЕС.
Цю дату також можна назвати початком етапу зелено-вугільного парадоксу в країні.
Про загрозу виникнення цього явища Mind писав ще понад два роки тому.
Коротенько нагадаємо: зелено-вугільний парадокс – ситуація, коли держава будує зайві потужності сонячних і вітряних електростанцій, які не можна
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.