Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Відновлювана пауза: чому «зелені» інвестори йдуть на канікули

Відновлювана пауза: чому «зелені» інвестори йдуть на канікули

І чи є можливість стабілізувати українську енергетику

Этот материал также доступен на русском
Відновлювана пауза: чому «зелені» інвестори йдуть на канікули
Фото: pixabay

Призначення Ольги Буславец керівником Мінекоенерго подарувало надію всім тим, хто вклався в «зелені» енергоактиви, на пошук компромісу з владою. Йдеться про доопрацювання і прийняття довгоочікуваного законопроєкту про зміну правил гри для відновлюваної генерації в Україні. Цей документ ще називають законом про реструктуризацію «зеленого» тарифу, хоча аж ніяк не вона є кінцевою метою закону. З точки зору досягнення фінансового балансу енергоринку реструктуризація нічого корисного не дає ані власникам відновлюваної генерації, ані споживачам.

Основний пункт, що хвилює енергетиків набагато більше, – скорочення термінів надання «зеленого» тарифу для інвесторів за prePPA, а також введення відповідальності за небаланси для ВДЕ. Mind розбирався, що так «розгойдало» вітчизняну енергосистему, і чому звинувачувати одних лише представників «зеленого» крила – як мінімум нелогічно.

З чого розпочався зелено-вугільний парадокс в Україні?

5 листопада 2019 року стало для української енергетики історичним днем ​​і одночасно – «чорною» позначкою в календарі. Того дня відбувся прецедент примусового відключення від мережі відновлюваної генерації в числі великих ВЕС.

Цю дату також

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті