Знищення української «атомки»: хто і як вбиває галузь останні кілька років
І чим це загрожує Україні

Під час карантину падіння попиту на електроенергію в Україні склало понад 11%. Через це наприкінці квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля змушене було прийняти новий – «усічений» – енергетичний баланс країни. Скорочення перш за все торкнулося традиційних джерел: прогноз виробітку гідрогенерацією зменшили (через катастрофічну маловодність річок) на 40%; атомною – на 12%, тепловою – на 8%. Навіть, «зелених» попередили, що в разі потреби обмежуватимуть їх без компенсації втрат.
Перегляд енергобалансу співпав у часі з введенням – із 1 травня – 65%-ого мита на імпорт російського вугілля та електроенергії. Цим імпортом активно користувалися деякі олігархи, що контролюють металургійні та феросплавні заводи, і теплові енергокомпанії. В українському інформаційному просторі розгорнулася кампанія проти власника найбільшого парку «зелених» станцій та вугільних копалень – підприємства ДТЕК і особисто Ріната Ахметова. При цьому інші представники «зеленого» лобі залишилися в основному за межами «світлового кола».
Представники майже всіх політичних сил і численні експерти раптом згадали, що атомна електроенергія – найдешевша в Україні, саме вона дозволяє стримувати ціни на «струм» у країні, а її «вирішили» обмежити на догоду дорожчим генераціям.
Відключення або зниження потужності окремих блоків АЕС стартувало 10 травня. А вже 15 травня народний депутат від «Слуги народу» Андрій Герус поскаржився на своїй Facebook-сторінці, що загальна потужність атомних
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.