Денис Малюська: «Україна велика – і СІЗО переповнені»

Денис Малюська: «Україна велика – і СІЗО переповнені»

9 цитат із інтерв’ю з міністром юстиції

Этот материал также доступен на русском языке
Денис Малюська: «Україна велика – і СІЗО переповнені»

Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю Mind розповів про очищення «вертикалі правосуддя» і свою нову зарплатню, про майбутнє реформування системи слідчих ізоляторів та скорочення в’язниць, боротьбу з чорними реєстраторами і нотаріусами, долю БТІ, а також про права приватних і державних виконавців.

Сьогодні  Mind публікує дев’ять найголовніших тез із нашої бесіди с міністром. Повна версія інтерв’ю доступна тут.


Мін’юст – величезна система, десятки тисяч персоналу. Одна людина контролювати таку кількість людей не може. Та в цілому система контрольована більш ніж на 90%. А до середини літа сягне 100%.


10% – це в’язниці, які є «державою в державі». Проблема у держпідприємствах і управлінні майном, яке є в системі виконавчої служби (землі, кар’єри тощо). Думаю, влітку ми наведемо там лад.


СІЗО – у жахливому стані. Ми розробили великий інфраструктурний проект, частина якого стосується переносу СІЗО з центрів міст на околиці або за межі міст.


Цього тижня закінчимо написання постанови Кабміну, де опишемо механізм взаємодії з приватним сектором щодо приватних СІЗО. Якщо бізнесу буде цікаво – запустимо переобладнання існуючих споруд чи будівництво нових за рахунок приватного сектору.


Майже жодна в'язниця не заповнена на 100%, тому є потенціал для закриття. Перший етап запустимо цього тижня й оголосимо перелік з дев’яти в'язниць, де стартує процес замороження: звільнення персоналу, вивезення засуджених до інших місць утримання.


Старі рейдери намагаються знайти нові шляхи, щоб обійти закон – тому ми маємо нову хвилю атак (зокрема. медійних), з метою усунути нашу команду із системи захисту права власності.


Мін’юст відключає чорних реєстраторів від реєстрів, ми анулюємо свідоцтва на право нотаріальної діяльності, ставимо бар’єри рейдерству, а реальних вироків майже немає.


Історія з АРМА цікава не рейдерством, а тим, що воно було узаконене… У цьому й був найбільший жах системи – з допомогою АРМА і СЕТАМ можна було законно рейдерити активи.


Невдовзі ми плануємо в одному з міст Київської області ввести в реєстр відомості щодо прав на нерухоме майно – тобто перенести все з БТІ. Якщо вдасться – продублюємо це в Києві й інших великих містах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло