Зайве вугілля: чому бастують шахтарі окупованого Донбасу
І як вугільна криза в РФ перегукується з українськими реаліями

На окупованій частині Донбасу вперше за шість років відбулися серйозні шахтарські страйки. Гірники тиждень провели під землею, відмовляючись підніматися на поверхню, доки влада не виконає їхні вимоги – виплатити заборгованість із зарплатні, що накопичилася за три місяці.
Російська Федерація, маніпулюючи своїми «сировинними» сателітами, відмовляється визнавати: світ перейшов до ери новітніх технологій і переглянув значення викопного палива. На жаль, Україна не надто далеко пішла в цьому питанні: протягом 30 років незалежності проблеми вітчизняної вугільної галузі лише консервувалися, а українські шахтарі наразі – такі ж заручники системи, як і гірники в ОРДЛО. Що там наразі відбувається та як цей досвід можна екстраполювати на вугледобувну сферу решти української території, розбирався Mind.
Як назрівала криза на шахтах Донбасу?
7 червня цього року 119 гірників шахти «Комсомольська» в окупованому місті Антрацит на Луганщині відмовилися виходити на поверхню. Їх збиралися підтримати колеги з сусідньої шахти «Білоріченська», але керівництво так званої «ЛНР» швидко ввело на територію шахтоуправління підрозділи «народної міліції» та МГБ і заблокувало доступ до шахти.

Місцеві профспілки навіть повідомляли про повну блокаду місцевості та викрадення та катування тих, хто підтримує страйкарів. Надходила й інформація, що страйкарі оголосили голодування, а на шахті вимкнули електрику та вентиляцію.
Та минулої неділі, 14 червня, страйк було
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.