Вибори в США: 7 гріхів Трампа, що сприяють обранню Байдена

Вибори в США: 7 гріхів Трампа, що сприяють обранню Байдена

Mind підсумував головні хиби американського президента, драматизуючи які, команда суперника відбирає його крісло

Этот текст также доступен на русском
Вибори в США: 7 гріхів Трампа, що сприяють обранню Байдена
Фото: https://www.bostonglobe.com/

У Сполучених Штатах добігає кінця передвиборча кампанія. Вже у вівторок, 3 листопада, пройде підсумкове голосування, і буде визначено найстаршого лідера в історії США. Наступним президентом – після прийняття присяги 20 січня 2021 року – має стати або 74-річний республіканець Дональд Трамп – у разі його переобрання, або 78-річний демократ Джо Байден. Попередній віковий рекорд було встановлено 1985 року, коли інавгурація Рональда Рейгана відбулася за три тижні до його 74-го дня народження.

Нинішні президентські перегони в США тягнулися настільки нудно, що політичним оглядачам часом здавалося, ніби жоден з двох кандидатів не прагне в них перемогти. Однак останніми днями команда Байдена активізувалася і почала люто критикувати Трампа за його суперечливі рішення.

«Коли Трампа було обрано чотири роки тому, ми попереджали, що він стане найменш компетентним президентом в історії США. Відтоді він неодноразово показував себе расистом, тим, хто ненавидить жінок, шибайголовою та нарцисом. Лідер нібито вільного світу захищав переваги білих, потурав деспотичним лідерам, роздмухував конспірологічний культ і схвалював поліцейську жорстокість», – йдеться в редакційній статті політичного журналу New Statesman.

Драматизація «гріхів» Трампа в англомовних ЗМІ посприяла тому, що на політичній мапі США блакитний (колір демократів) став переважати над червоним (колір республіканців). За чотири дні до виборів, за оцінкою політичного сайтe 270towin.com, за Байдена були готові проголосувати 290 виборщиків при необхідних для перемоги 270-ти. А Трампу жадали віддати голоси лише 163 виборщики.

Вибори в США: 7 гріхів Трампа, що сприяють обранню Байдена
Джерело: 270towin.com

Mind пропонує дізнатися про сім головних гріхів Трампа, через які «червоні» Штати перефарбувалися в блакитний колір.

Гріх №1: невдала відповідь на пандемію

Головною помилкою Трампа демократи називають його «безвідповідальну та некомпетентну» реакцію на пандемію коронавірусу. На початку кризи президент США висловлював сумніви в небезпеці COVID-19, нехтував соціальним дистанціюванням, а 23 квітня запропонував лікувати вірус сонячним світлом.

За цю легковажність Сполученим Штатам довелося дорого заплатити. В країні померли 230 000 заражених коронавірусом громадян, і був зафіксований один з найвищих у світі показників смертності від пандемії на одиницю населення.

Камала Харріс, кандидат у віце-президенти від Демократичної партії, назвала відповідь Білого Дому на COVID-19 «найбільшою помилкою в історії всіх адміністрацій президентів США».

«Дональд Трамп підвів. Він підвів нас. Він підвів американський народ», – надривно констатувала Камала Харріс у виступі перед виборцями в Арізоні.

Гріх №2: відмова засудити перевагу білої раси

У ході перших передвиборних дебатів із Байденом, що відбулися 30 вересня, Трамп відмовився засудити прихильників ідеї переваги білої раси. Більш того, він закликав «бути напоготові» праворадикальну організацію Proud Boys, яка активно протистоїть протестуючим проти поліцейського насильства і расизму в США.

Це дало демократам привід обрушити на президента хвилю звинувачень у расизмі та заробити симпатії афроамериканців та інших небілих виборців. Найбільш пряму критику 1 жовтня висловила конгресвумен єврейського походження Дебора Вассерман-Шульц.

«Дональд Трамп – расист. Я вважаю, він знову і знову демонструє те, що він расист. Ви лишень послухайте те, що він сказав на дебатах, і що він постійно говорить про мирні протести, які спалахнули по всій країні після вбивства [в травні] Джорджа Флойда. Я думаю, його дії та його слова вказують на расизм, який, на мою думку, закладений у ньому», – цитує Дебору Вассерман-Шульц видання SunSentinel.

На другий день після дебатів президент не витримав тиску і засудив перевагу білих, а республіканська партія опублікувала 5-хвилинне відео з нарізкою виступів Трампа. Виявилося, що раніше він висловлювався проти білого расизму «38 разів».

Гріх №3: зневажливі висловлювання на адресу жінок

На думку багатьох політичних експертів, саме жіночий електорат прокладе Байдену шлях до президентства. Білі жінки завжди віддавали більшість голосів за республіканців. Але на виборах 2020 року вони, ймовірно, схилять шальки терезів на бік демократів.

Проблема в тому, що під час свого президентства Трамп багаторазово допускав образливі висловлювання на адресу жінок, налаштувавши багатьох з них проти себе. Його нещодавнє привітання «домогосподарок з передмість» і передвиборча обіцянка «повернути ваших чоловіків на робочі місця» стали крилатими виразами.

За словами сенатора Кертіса Хертеля, Трамп забуває, що живе в XXI столітті, а не в XIX. Демократи у своїй передвиборчій агітації акцентували увагу на тому, що жінки зараз теж працюють, і їм прикро чути подібні зневажливі ремарки від президента. Особливо неприємно має бути тим, кого звільнили. За твердженням демократів, під час пандемії втратили роботу 865 000 жінок і лише 216 000 чоловіків.

Гріх №4: відмова засудити конспірологічний культ Qanon

У США на тлі пандемії набув феноменальної популярності рух QAnon, прихильники якого просувають теорії змови про 5G-вишки, що поширюють коронавірус, а також про те, що керівники Демократичної партії поклоняються дияволу і беруть участь у міжнародній схемі торгівлі дітьми та їх сексуальній експлуатації.

Соцмережі заборонили контент про QAnon, а ФБР включило цей рух до списку внутрішніх терористичних загроз. Однак Трамп двічі відмовився засудити членів небезпечного конспірологічного культу та побічно їх підтримав.

Як пише агентство CNN, у серпні президент схвально відгукувався про прихильників QAnon як про людей, які «люблять цю країну». А в жовтні Трамп відмовився визнати, що вони поширюють брехню, і зазначив, що «вони дуже сильно проти педофілії», і він згоден з цією позицією.

Гріх №5: виправдання поліцейської жорстокості

Наприкінці травня після жорстокого вбивства афроамериканця Джорджа Флойда по всій країні прокотилася хвиля масових демонстрацій проти расизму та поліцейського свавілля. Напередодні виборів у місті Філадельфія силовики знову застрелили темношкірого громадянина Уолтера Уоллеса, що мав психічні відхилення і наступав на них з ножем у руці.

Протести проти поліцейського насильства в США спалахнули знову, і демократи почали звинувачувати Трампа в тому, що він постійно захищає поліцейських і не чує протестуючих.

«Частково причина того, що люди зараз мітингують на вулицях, в тому, що вони не отримували належної уваги, особливо протягом останніх двох років. Президент США зобов'язаний вирішити цю проблему, і Джо [Байден] має намір зробити це», – заявила Камала Харріс, виступивши в середу, 29 жовтня, перед виборцями в Арізоні.

За її словами, демократи мають намір реформувати поліцію. Зокрема, вони планують розробити для Сполучених Штатів нові правила застосування сили і створити національний реєстр офіцерів поліції з записами про їхні посадові порушення.

Гріх №6: зв'язки з Кремлем

Один з найяскравіших моментів виборчої кампанії 2020 року стався, коли Байден назвав чинного президента США «щеням Путіна».

У ході дебатів кандидат від демократів, який обіймав раніше посаду американського віце-президента, розповів, що «вступав у протиборство» з президентом Росії. «А він [Трамп] – щеня Путіна. Він навіть не може сказати йому що-небудь про винагороду за голови американських солдатів», – підкреслив Байден.

Раніше західні ЗМІ поширили інформацію про те, що підрозділ російської військової розвідки нібито пропонував грошові виплати бойовикам «Талібану» за вбивство військовослужбовців США в Афганістані.

Під час своєї передвиборчої кампанії Байден критикував Росію, називаючи її головною загрозою безпеки США. Категоричною антиросійською риторикою він протиставляв себе Трампу, якого багато разів звинувачували в симпатіях до Владіміра Путіна та в отриманні від Кремля допомоги на попередніх президентських виборах 2016 року.

Гріх №7: провал перемовин з демократами про стимулювання економіки

Гігантський (приблизно $2-трильйонний) пакет заходів, необхідних для підтримки постраждалої від COVID-19 американської економіки, мав бути схвалений до виборів 3 листопада.

Але переговори щодо його прийняття між адміністрацією Трампа і демократами в Конгресі зайшли в глухий кут. Сторони не встигли домовитися ні про обсяг коштів, ні про їх призначення, і два головних переговірника заходилися публічно звинувачувати в цьому один одного.

«Американський народ страждає, і люди хочуть від нас, щоб ми якомога швидше дійшли згоди заради порятунку життів людей, їхніх коштів і нашої Американської Демократії», – написала в четвер, 29 жовтня, спікер палати представників США демократка Ненсі Пелосі в листі до глави казначейства республіканця Стівена Мнучіна. Вона звинуватила адміністрацію Трампа у відмові прийняти пропозиції демократів з таких ключових питань, як забезпечення безпеки шкіл, програми допомоги по догляду за дітьми та виплати страховок по безробіттю.

У відповідь на це Мнучін назвав звинувачення Пелосі «політичним трюком» і заявив, що в дійсності це вона відмовляється піти на компроміс із республіканцями і надати громадянам необхідну допомогу. «Ваш підхід «Усе або нічого» шкодить американцям, які важко працюють і потребують допомоги зараз», – написав Мнучін у листі до Пелосі.

Ця війна слів напередодні виборів може додати голосів у скарбничку Байдена, оскільки аргументи демократів здаються виборцям переконливішими. Відповідно до соцопитування Morning Consult/Politico, 45% американців вважають, що в провалі угоди щодо стимулювання економіки винен Трамп і конгресмени-республіканці. 40% виборців вважають, що угода зірвалася через демократів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло