Тема Давосу: бізнес і держава

Тема Давосу: бізнес і держава

Головні тези спікерів WEF 2021

Этот материал также доступен на русском
Тема Давосу: бізнес і держава
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Стартував 51-й Всесвітній економічний форум. Цього разу він проходить не безпосередньо у швейцарському Давосі, а в онлайні. Mind висвітлює головні теми, обговорювані під час цього заходу, та наводить думки учасників, здатні надати актуальну «картину світу».

Пандемія коронавірусу підсилила акцент на проблемі відносин між державою та бізнесом, тому навколо цієї теми точаться гострі дискусії на WEF-2021. Спікери вважають, що коронакриза створила десятки труднощів, які вимагають тісної співпраці між урядом і підприємцями.

«Я думаю, ми можемо заохочувати владу до співпраці, інвестуючи в незалежні організації, підтримуючи науковців, щоб разом розв’язати проблеми, які ми не можемо вирішити поодинці. Загальна сила може бути дуже потужною», – сказав під час дискусії президент компанії PayPal Ден Шульман.

Ден Шульман, президент PayPal
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Він додав, що потрібно допомагати малому бізнесу, даючи позики, оскільки в інший спосіб вони не можуть їх отримати. І за такої співпраці, коли великі компанії допомагають МСБ, країна швидше подолає наслідки кризи.

Під час панелі «Капіталізм стейкхолдерів» засновник і CEO Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб підтвердив ключову роль держави. Але зазначив, що співпраця можлива лише тоді, коли вже сформовано певний рівень добробуту: «Добробут створюють компанії, що стимулюють інновації. А ті зі свого боку, конкуруючи, прискорюють Четверту промислову революцію та формують соціальні переваги для населення».

Клаус Шваб, засновник і CEO Всесвітнього економічного форуму
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

При цьому він зазначив, що капітал – це не лише фінансова категорія. Щоб створити добробут населення, потрібний соціальний, природній, всесвітній капітал. «Ми все ще вимірюємо лише те, як компанія використовує фінансовий капітал. Але ми також повинні вимірювати, у який спосіб використовуються природні активи: люди, планета, природні ресурси тощо», – додав Шваб.

Концепцію капіталізму стейкхолдерів розкритикувала амбасадор UNICEF Анджеліка Кіджо, яка народилася в Республіці Бенін на Заході Африки. Вона сказала, що така концепція не працюватиме, поки всі країни світу не матимуть міцної економічної системи: «Ми всі – частина пазлу, і, поки не поборемо корупцію в Африці, яка вбиває економічну систему щодня, немає сенсу говорити про капіталізм стейкхолдерів. Це нічого не означає для Африки».

Анджеліка Кіджо, амбасадор UNICEF
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті