Гарячі оберти: чому опалювальний сезон в Україні провалився
І чому держоргани та корпорація ДТЕК «з’ясовують стосунки»

Зима 2020–2021 років стала найважчою для української енергосистеми з періоду 2014-2015-го, коли половина теплоелектростанцій стояла без антрацитового вугілля, яке залишилося на окупованих територіях Донбасу. Цього разу до відсутності вугілля на станціях додався зрив ремонтів атомних блоків та аварійні зупинки десятків теплових блоків, через що в січні оператор енергосистеми «Укренерго» запросив екстрену допомогу атомних станцій Білорусі та Росії.
Тоді ж політики й чиновники від енергетики почали звинувачувати компанію ДТЕК Рината Ахметова в критичній ситуації з постачанням електрики, мовляв, це вона не видобула необхідної кількості вугілля й не ремонтувала блоки на своїх ТЕС. Особливо відзначилися у звинуваченнях голова Нацкомісії з питань енергетики Валерій Тарасюк і голова Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус. Вони звернулися до Антимонопольного комітету, Держенергонагляду, Міністерства енергетики, РНБО – щоб ці відомства визначили ступінь провини ДТЕК.
Керівництво холдингу не залишилося в боргу: ще в середині лютого Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК, дав свої коментарі щодо критичної ситуації в енергетиці. На його думку, це сталося через те, що в галузі три центри управління: «у нас є міністерство, є регулятор, якому ще треба вчитися, як працювати за європейськими правилами, та є комітет ВР із ПЕК, який також вважає можливим втручатися в оперативну діяльність галузі».
Лише за 2020 рік змінилося п’ять керівників міністерства
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.