7 тез про земельну реформу в Україні
Як зміниться аграрний ландшафт країни після зняття мораторію на продаж сільгоспугідь
Цього тижня в Києві проходить форум «Україна-30. Земля», присвячений земельній реформі, до старту якої залишається трохи більше місяця. Відкривши його, президент Володимир Зеленський забезпечив передбачуваному й не дуже багатолюдному (з поправкою на COVID) заходу необхідну дозу перфомансу, підписавши в прямому ефірі законопроєкт №2194 про земельну децентралізацію, ухвалений парламентом наприкінці квітня. Це один із ключових законодавчих актів, необхідних для імплементації зняття мораторію на продаж сільгоспземель, який обнуляється 1 липня 2021 року.
Навряд чи запуск ринку сільгоспземлі пройде безпроблемно. Минулими вихідними асоціації фермерів оголосили про плани вимагати перенесення ринку, посилаючись на неготовність законодавчої бази. А партія «Батьківщина», для якої земельна тема є ключовою, почала збір підписів на підтримку референдуму. На нього лідери політсили планують винести питання про доцільність продажу українських земель кому-небудь, окрім самої держави.
Mind зібрав основні тези учасників форуму щодо перспектив земельного ринку.

Володимир Зеленський,
шостий президент України:
Колишні парламенти не могли не тільки провести, але навіть почати обговорення відповідних законопроєктів. Прозорий ринок землі – це те, що ми обіцяли громадянам України. Це те, що ми робимо. Ми провели сотні форумів, консультацій з експертами і круглих столів. І врахували всі застереження та побажання.
В Україні був сформований офшор площею понад 8 млн га. За
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.