Неля Привалова: «Зміна ціни бензину є прогнозованою на кожні наступні 10 днів»

Неля Привалова: «Зміна ціни бензину є прогнозованою на кожні наступні 10 днів»

Президентка Нафтогазової Асоціації України – про формулу Кабміну, біржові реалії та українську «винахідливість»

Этот материал также доступен на русском языке
Неля Привалова: «Зміна ціни бензину є прогнозованою на кожні наступні 10 днів»

Український паливний ринок страждає не лише від цінових стрибків, низької якості бензинів і дизеля, а й від різного роду «схем», які щороку множаться. Наша розмова з президенткою Нафтогазової Асоціації України Нелею Приваловою торкнулася багатьох тем: чому АЗС такі різні та чого чекати від кожного з «різновидів»; як формується ціна нафтопродуктів; коли і чому може подешевшати пальне тощо.

Як регулюють ціни на пальне в Україні

– Які об'єктивні причини зростання роздрібних цін на пальне?

– Україна імпортує більш ніж половину обсягу споживання пального (бензини ≈ 50%, ДТ ≈ 80%, ЗВГ ≈ 80%). І перший чинник – це світові ціни на нафту й нафтопродукти, на які орієнтуються всі заводи-виробники, як іноземні, так і національні. Котирування цін на світових біржах зростають: якщо в листопаді 2020 року нафта коштувала $37 за барель, то до березня поточного року – $70 за барель, а сьогодні – понад $75/барель. Таке зростання котирувань не могло не відбитися на зростанні закупівельних цін, за якими трейдери беруть нафтопродукти для реалізації на АЗС.

Другий чинник – курс валют євро/долар. До курсу долара прив'язані закупівельні ціни на всі види імпортних нафтопродуктів, а ставки акцизного податку на них встановлені в євро за 1000 літрів. Якщо курс обох валют зростає, то й частка валютного «навантаження» в кожному літрі проданого пального збільшується, а отже, зростають роздрібні ціни на АЗС.

– АЗС дружно, з певною періодичністю, змінюють ціни на пальне на своїх

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло