Як легко подолати 7 труднощів при встановленні приватної сонячної станції

Як легко подолати 7 труднощів при встановленні приватної сонячної станції

Олександр Онищенко, директор з розвитку бізнесу YASNO, про тонкощі встановлення СЕС у приватних домогосподарствах

Этот материал также доступен на русском языке
Як легко подолати 7 труднощів при встановленні приватної сонячної станції

Домашні сонячні електростанції набирають чималого попиту в Україні, адже все більше власників приватних домогосподарств мають можливість не тільки використовувати «чисту» електроенергію для своїх потреб, а й заробляти на продажі залишків за «зеленим» тарифом. Однак будівництво такої станції може стати важким процесом, якщо не знати всіх нюансів. Про те, з якими труднощами може зіткнутися майбутній просьюмер, якщо встановлюватиме станцію самостійно, та чому краще обирати варіант встановлення «під ключ», Mind розповів директор з розвитку бізнесу YASNO Олександр Онищенко.

Процес переходу на сонячну енергію передбачає декілька етапів: первинний аналіз та визначення основної мети встановлення СЕС, розрахунок системи та вибір обладнання, проєктування та дизайн, будівництво та оформлення документів, запуск, налаштування та подальше обслуговування станції. Самостійно зробити правильний вибір при безлічі пропозицій та характеристик дуже важко. Щоб уникнути помилок, слід звернути увагу на кілька головних моментів, а ще надійніше – скористатися готовими пропозиціями з повним супроводом – від розробки проєкту до встановлення та оформлення обладнання.

1. Види сонячних електростанцій

Існує три основних типи приватних сонячних станцій. Це мережева станція, автономна та гібридна. Автономна станція накопичує електроенергію за допомогою спеціального накопичувача і дає можливість її споживати в потрібний час. Мережева – генерує електроенергію і скидає надлишок генерації в мережу. При цьому просьюмери можуть споживати електроенергію за тією ж адресою, де вона виробляється. Гібридна поєднує в собі функціонал автономної та мережевої станцій.

YASNO пропонує клієнтам усі три види станцій. Мережева станція – найпопулярніша на ринку. Вона відносно недорога. Обсяг надлишків генерації, який буде продаватися в мережу, залежить від того, скільки електроенергії споживають власники станції. За вироблені за місяць надлишки просьюмери отримують виплати за «зеленим» тарифом.

2. Вибір необхідної потужності

Українські власники приватних домогосподарств можуть встановити сонячні станції різної потужності. Якщо клієнт планує отримувати додатковий дохід за «зеленим» тарифом, краще розглядати варіанти з максимальною потужністю – до 30 кВт. Для покриття лише власних потреб у невеликому будинку достатньо 5 або 10 кВт. Для зручності клієнтів, які планують придбати сонячні панелі, YASNO створив калькулятор прибутковості станції. Кожен споживач може розрахувати, яка потужність установки буде оптимальною саме для нього та скільки він зможе заробити.

3. Місце встановлення панелей

Сонячні модулі необхідно встановлювати з урахуванням їхньої оптимальної продуктивності протягом року. Це можна робити на даху або фасаді будинку, на господарських будівлях або на землі. Для 1 кВт сонячної електростанції знадобиться близько 5 м2 площі покрівлі або території біля будинку.

Як легко подолати 7 труднощів при встановленні приватної сонячної станції

4. Обладнання для монтажу станції

Крім сонячних панелей, які генерують електроенергію, до складу СЕС входить інвертор, який відрізняється в залежності від типу станції. Наприклад, наймасовіший мережевий інвертор збирає генерацію з сонячних панелей і перетворює постійний струм на змінний. У той же час гібридний інвертор може перетворювати змінний струм на постійний. Крім того, до складу станції входять кріплення, кабелі, система захисту та система моніторингу.

5. Використання електроенергії вночі

Сонячні станції генерують енергію вдень, коли світить сонце. Вночі вона подається, як зазвичай, з розетки. Тому додатково краще придбати системи зберігання енергії. Вони дозволяють накопичити електроенергію, яку генерують сонячні панелі протягом дня, з тим, щоб споживати її пізніше, наприклад, вночі, коли сонце не світить, або під час стихії, коли мережа не забезпечує електроенергією. YASNO пропонує індивідуально підібрані рішення: модульні батареї, масштабовані інвертори, програмне забезпечення, що відповідають індивідуальним потребам клієнтів.

6. Встановлення сонячної станції

Визначившись з характеристиками та обладнанням, слід обрати надійного партнера та придбати необхідні прилади.  Крім того, доведеться змінити електролічильник на двонаправлений, щоб не лише купувати енергію з мережі, а й продавати її за «зеленим» тарифом. YASNO пропонує повний спектр робіт: комплектацію якісного сертифікованого обладнання, його доставку та встановлення, супутні роботи з заміни лічильника та з підвищення потужності, якщо в цьому є необхідність.

Як легко подолати 7 труднощів при встановленні приватної сонячної станції

7. Оформлення «зеленого» тарифу

При самостійному встановленні станції після завершення робіт слід подати заяву до свого оператора системи розподілу (ОСР) з тим, щоб вам замінили лічильник та підключили станцію до мережі. Після цього треба звернутися до постачальника електроенергії для оформлення «зеленого» тарифу. Підписуючи договір з YASNO, клієнт отримує всі роботи «під ключ», в тому числі увесь документальний супровід. Тобто клієнту надають повністю готовий проєкт з усіма оформленими документами, лічильником і підписаним «зеленим» тарифом. Йому не потрібно звертатися до якихось третіх організацій та стояти в чергах.

З початку 2019 року YASNO реалізував більше ніж 50 проєктів сонячних дахів. Понад  6 тисяч просьюмерів у Києві, Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях встановили СЕС та мають можливість отримувати додатковий дохід за «зеленим» тарифом. Переваги компанії – це персональний менеджер, конкурентні ціни, легальне сертифіковане обладнання, гарантія надійної роботи і повністю офіційні процедури. Окупність домашньої сонячної станції складає в середньому 3-5  років. Звісно, це залежить від безлічі факторів, але можливість відчути себе повністю енергонезалежним доступна одразу після встановлення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті