Завантажуй українське: 6 нових застосунків, які підкорювали цьогоріч користувачів
Чим саме дивували розробники?

Витрати користувачів на «світ у смартфоні» на початку цього року сягнули нового рекорду. За даними міжнародної аналітичної компанії App Annie, у I кварталі 2021 року споживачі витратили на покупки через застосунки $32 млрд: iOS – $21 млрд, Android – $11 млрд. Для обох мобільних екосистем зростання однакове, і становить 40% у порівнянні з аналогічним періодом торік.
Поки користувачі б'ють нові рекорди з кількості витрачених коштів, завантажуючи черговий мобільний застосунок на смартфон, Mind підготував добірку нових безкоштовних розробок. Редакція сфокусувалася на вітчизняних сервісах, які вийшли цьогоріч та можуть бути корисними для споживачів.
«Моя церква»
Вартість: безкоштовно
Дата запуску: вересень-2021

Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore
Тепер користувачі релігійного застосунку можуть вільно «чатитися» онлайн зі священником. Крім того, розробники пропонують зробити пожертву через цей застосунок.
«Моя церква» відкриває доступ до онлайн-молитовника, церковних новин та календаря релігійних свят. Доступна мапа, де користувачі можуть знайти найближчий до себе храм за геопозицією. До бази внесено приблизно 5000 православних церков України (ПЦУ) з детальною інформацією про них.
ПЦУ анонсувала розробку застосунку ще в січні 2020 року, але його запуск відбувся тільки цьогоріч у вересні.
Deputy
Вартість: безкоштовне користування для мешканців міст. Для депутатів – щомісячна підписка.
$99/місяць – за одну ліцензію для місцевих, обласних та районних депутатів; $49/місяць – за одну ліцензію для районних у містах, селищних та сільських депутатів.
Дата запуску: серпень-2021

Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore
Команда Deputy розробила застосунок для комунікації громадян із місцевими депутатами. Після реєстрації користувач може подивитися, хто з чиновників закріплений за його округом. Далі – подати звернення до депутатів та стежити за їх опрацюванням.
За словами співзасновника застосунку Дмитра Харламова, п’ятеро фаундерів вклали власні кошти в розробку – приблизно $50 000. Після цього Deputy вирішив стати публічним та почав подаватися на всі грантові програми. $25 000 фінансування він отримав від Українського фонду стартапів. Ще до $20 000 виграв у Національному конкурсі інноваційних рішень East Code 2021 (у межах Програми ООН).
Наразі застосунок доступний у тестовому режимі для мешканців Києва. «Проблема в нашій країні полягає в неточності округів, районів, які описані на сайті ЦВК. Тому корекція карт і правильного визначення координат займає час для реалізації технічної складової. У планах на початку наступного року запустити всю Україну», – зауважив він.
За словами Дмитра Харламова, більш ніж половині (60%) депутатів не цікаво працювати з мешканцями й налаштовувати з ними ефективну комунікацію. Тому команда сфокусована на тих 40%, що готові активно спілкуватися, а це 12 000 народних обранців.
«Ми дивилися, чи веде депутат онлайн-діяльність, чи є в нього помічники. У нашій системі будуть саме ті народні обранці, які готові змінюватися. Наша система працює так, що створює конкуренцію між депутатами. А наша гіпотеза полягає в тому, що завдяки цьому підвищуватиметься рівень роботи. Ми це вже бачимо», – пояснив Харламов.
Повітря NOW
Вартість: безкоштовно
Дата запуску: червень-2021

Завантажити через AppStore
Команда «ЛУН Місто Air» розробила застосунок «Повітря NOW», завдяки якому користувачі можуть спостерігати за якістю повітря за допомогою смартфона.
Застосунок у режимі реального часу повідомляє про концентрацію шкідливого пилу в повітрі. Якщо воно чисте – віджет на екрані телефона зелений, прийнятне – жовтий, шкідливе для чутливих осіб – помаранчевий, шкідливе для всіх – червоний.
«Повітря NOW» доступне для користувачів iOS зі Львова та Києва. Перш ніж розпочати роботу, потрібно надати доступ до своєї локації. Застосунок автоматично змінюватиме дані про повітря під час пересування містом.
Розробка доступна українською, англійською та російською мовами. Дані для віджету надає система моніторингу «ЛУН Місто Air».
MindSelf
Вартість: безкоштовно
Дата запуску: травень-2021

Завантажити через AppStore
Завантажити через GooglePla
MindSelf – застосунок для управління стресом. Інструмент самодопомоги для людей, що піддаються підвищеному навантаженню, а також засіб саморегуляції під час боротьби з тривогою та депресією.
Застосунок містить програми медитації (базовий курс, управління стресом, концентрація, баланс), SOS-практики для поліпшення гострих станів (гнів, паніка, розгубленість, вигорання). Також у застосунку можна знайти майстер-класи від коучів, бізнес- і медіаперсон. Особливістю цієї розробки є HR-панель, яка задовольняє потребу бізнесу. Вона відкриває доступ керівнику до внутрішнього стану його команди для вивчення групового прогресу.
Стартап тричі подавався на грантове фінансування від Українського фонду стартапів, але здобути перемогу вдалося лише в січні цього року. Тоді команда виграла $25 000.
Librarius
Вартість: безкоштовно, є платний контент
Дата запуску: квітень-2021

Завантажити через AppStore
Завантажити через GooglePlay
За словами розробника проєкту Антона Мартинова, застосунок – перша в Україні система із захищеним форматом файлу електронної книжки та аудіокниги, коли людина може читати та слухати як онлайн, так і без підключення до інтернету.
На відміну від інших інтернет-сайтів, файл видавця недоступний для нелегальної передачі на торенти та телеграм-канали. Розробник називає проєкт інструментом переходу в нову цифрову епоху для індустрії книговидання – епоху сервісу і шерингової економіки.
Підписки на місяць у додатку немає, але можна орендувати книжку на 14 днів, або купити, щоб читати коли завгодно. Завантаживши застосунок, користувач отримує доступ до тисяч книгжок, які розділені на категорії. Всього їх понад 15. «Полиці» Librarius містять і безкоштовні книжки. Наразі в каталозі таких більш ніж 680.
У травні 2021 року стартап став переможцем пітчингу, вигравши грантове фінансування в розмірі $25 000 від Українського фонду стартапів.
«єСуд»
Вартість: безкоштовно
Дата запуску: вересень-2021

Завантажити через AppStore
Завантажити через GooglePlay
«єСуд» допомагає отримати доступ до системи Електронного суду через мобільні пристрої.
Застосунок дозволяє користувачам не лише стежити за рухом документів у судовій справі, а й отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на смартфон. У застосунку можна переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача, а також анулювати їх.
Президент України Володимир Зеленський анонсував «суд у смартфоні» ще у березні 2021 року. Бюджет проєкту становів близько 360 000 грн. Усі витрати взяло на себе представництво ПРООН в Україні. Розробка застосунку здійснювалася компанією Floor 12 Apps у партнерстві з Державною судовою адміністрацією України та ДП «Центр судових сервісів» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].