Перевершили нацистів: росія знищує і живих, і мертвих

Перевершили нацистів: росія знищує і живих, і мертвих

Команда Mind ледве не потрапила під обстріли біля Бабиного Яру

Этот материал также доступен на русском языке
Перевершили нацистів: росія знищує і живих, і мертвих

1 березня команда Mind разом із Фондом «Праведники народів Світу» розвозила продуктові набори родинам праведників, які в часи Другої світової війни рятували євреїв, ризикуючи власним життям. На сьогодні таких родин у Києві залишилося лише дев’ять, а саме: Софії Ярової та Єфросинії Бойко, Ніни Гудкової, Василя Назаренка, Ніни Богорад, Валентини Полоз, Оксани Дейнеко, Лідії Савчук, Олени Маловой-Завадської, Олексія та Тетяни Глаголєвих.

Ці люди врятували десятки євреїв, серед яких Ісаак Тартаковський, заслужений художник України. Хоча порятунок кожного життя в ті часи заслуговує на окрему історію.

Сьогодні Німеччина виявила готовність прийняти ці родини на своїй території. Але люди змушені були відмовитися, бо деяким живим героям вже далеко за 90 років, і вони дуже хворі, а їхнім дітям за 70. Вони фізично не зможуть перенести дорогу, а під час військових дій і поготів. Люди з родин Праведників з гіркотою говорили нашій команді, що в 1941-му їх розстрілювали німці, а сьогодні їх готові вбивати «рускіє». Про такий виверт історії ніхто не міг навіть подумати.

Найбільше цими людьми зараз опікуються єврейські організації та київські синагоги, які зібрали найнеобхідніше в ці дні – хліб, молоко, м’ясні продукти. Але розвозити їх по всьому Києву вони не в змозі, тож залучають волонтерів. Зі своєї місії команда повернулася в офіс Фонду праведників на Дорогожичах близько 17 години. І вже за 10–15 хвилин почався обстріл телевежі та локацій Бабиного Яру, внаслідок якого загинули п’ять людей. Лише чудом група не потрапила під осколки ракет та вибухову хвилю.

Mind долучається до закликів Президента України Володимира Зеленського до усіх євреїв світу та усіх єврейських організацій примусити росію повністю припинити обстріли в Україні, а також знищення цивільних об’єктів та історичних пам’яток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло