Чому гальмується справа про розстріл Яворівського полігону
Злочин російських окупантів, який призвів до чотирьох десятків жертв, змістився в рейтингу значущості прокуратури

На тлі одноманітних підозр російським зіркам шоу-бізнесу, які штампує Генеральна прокуратура і які викликають більше бридливості, ніж побоювань, відомство Ірини Венедиктової ігнорує справи, що мають стратегічне, міжнародне і просто етичне значення.
Так, майже через місяць не зрушила з мертвої точки справа щодо одного з найкривавіших злочинів російських окупантів – розстрілу Яворівського полігону на Львівщині.
Ракетного удару по будівлі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) було завдано 13 березня 2022 року. Усього було випущено 30 ракет, з них дві третини влучили в ціль.
Загальна кількість жертв сягнула двох сотень: 46 людей загинули, ще 143 отримали поранення – серед них були як професійні військові, так і цивільні особи. Практично відразу за фактом атаки було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 437 КК України.
Проте, як стало відомо, через два дні після цього генеральний прокурор Ірина Венедиктова санкціонувала зміну підслідності цієї справи, передавши її іншому органу досудового слідства.
Тим самим розслідування суттєво ускладнилося – зокрема, таке перетасовування негативно впливає на якість проведення першочергових слідчих дій та отримання доказів.
Очікувано, бажаного ефекту зміна підслідності не принесла – принаймні, на сьогодні будь-які дані про перебіг розслідування відсутні і суспільству не представлені навіть початкові висновки та роз'яснення. Нагадаємо, що через близькість до державного кордону – Яворівський полігон знаходиться за 25 км від українсько-польського кордону – ця справа, як і здатність її розслідувати, має, зокрема, і міжнародне значення.
Можливо, відсутність прогресу у цьому та інших резонансних справах пов'язані з відпливом кадрів. Скільки працівників прокуратори залишилося в Україні під час війни наразі невідомо. Результати анонсованої Венедиктовою більше місяця тому інвентаризації їхнього місцезнаходження також не були озвучені.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].