Не Орвеллом єдиним: 5 книжок, щоб звести дух

Не Орвеллом єдиним: 5 книжок, щоб звести дух

І зануритися з головою в сюжет

Не Орвеллом єдиним: 5 книжок, щоб звести дух
Фото: depositphotos.com

Із початком війни багатьом українцям стало важко читати щось, окрім стрічки новин. Через стрес неможливо подужати й десять сторінок. Утім, ми поступово пристосовуємося до подій, а повернення до улюблених занять стає мастхевом, що допомагає зупинити емоційні гойдалки. Чимало домашніх книжкових полиць заповнила література військової тематики, ба більше – рецепти вибухівки чи методички з користування зброєю на кшталт тих, що містить «Мінібібліотека українського військового». Тож керуючий директор агентства provid Юрій Дума розповів Mind про топовий список книжок, здатних хоча б на деякий час захопити уяву й перенести читача у свій маленький всесвіт.

«Цифрова фортеця» Ден Браун

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Якщо говорити про відволікання, моя безумовна любов – твори Дена Брауна. Так, лише лінивий не читав його книжки. Саме стиль і манера Дена Брауна створюють напрочуд мальовничий світ, у який хочеться занурюватися.

Блукати разом із головними героями вулицями Ватикану чи Капітолія, захоплюватися неймовірно яскравою презентацією на галявині в Цифровій фортеці. Багато з описаного постає в уяві живими образами, які хочеться помацати та відчути.

Книжка не припаде до душі, якщо ви не вмієте мислити візуально. У цьому разі краще дочекайтеся її екранізації.


«Я, “Побєда” і Берлін» Андрій Кузьменко

Видавництво: «Фоліо»

Не можу оминути увагою сучасну українську літературу. Історично-біографічні міркування від сучасного й, так би мовити, свого хлопця – Кузьми Скрябіна. Своєрідна машина часу, завдяки якій подорож до Берліну стає справжньою пригодою. Рекомендація зумовлена ​​не лише чудовою мовою, а й упізнаваним гумором автора.

Не варто шукати в цій книжці глибоких філософських висловів чи переказу історичних фактів. Вона буквально про «торгово-промислові відносини міжнародного масштабу», у центрі яких опиняється герой.

Якщо ж вам хочеться зануритися в книжку трохи глибше і ви сприймаєте текст на слух, тоді аудіоверсія з начитуванням самого Кузьми саме для вас. Отримаєте справжнє задоволення.


«Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті» Насім Ніколас Талеб

Видавництво: «Наш формат»

Мабуть, найкраща книжка про те, що у світі провісників і статистичних розрахунків існує явище, яке не підлягає передбаченню, здатне змінити правила гри в одну мить. Хоча, як на мене, автор розмірковує на цю тему занадто розгорнуто, не шкодуючи сторінок.

Обґрунтування явища «чорного лебедя» готує читача до прийняття непередбачуваних подій. Здавалося б, для кожного бізнесу важливий саме момент візії, прогнозів і планування, але зустріч і робота з непрогнозованими «монстрами» не менш важлива.

Варто прочитати цю книжку, щоб зрозуміти, на що посилається безліч економістів і бізнесменів. Але нехай остерігаються ті, хто полюбляють конкретику, зрозумілість і послідовність викладу.


«Квіти для Елджернона» Деніел Кіз

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Одразу раджу читати в оригіналі. Адже саме так ви зможете максимально повно відчути трансформацію головного героя, що відбувається також внаслідок лексичних змін. Синергія емоційної трансформації та віртуозності автора в мовному перетворенні героя створюють під час читання ефект 4DX-кінотеатру.

Не читайте цю книжку, якщо ви не терпите довгого й поступового розвитку сюжету, розкриття якостей світу в його добрих і найгірших проявах.


«Дюна» Френк Герберт

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Наостанок я залишив саме цю книжку. Не тому, що нещодавно її було екранізовано. Мене приголомшив усесвіт, який зміг створити Френк Герберт, його правила та закони. Фільм не розкриває і половини того, що автор виклав у своєму творі.

Вам пощастило, якщо ви не бачили ні нової, ні попередньої екранізації – «Дюну» варто саме читати. Тоді образи й події складатимуться у вашій уяві в чітку (або подекуди й не зовсім) картинку. До того ж цієї книжки вам вистачить надовго. Але, якщо хочете прочитати щось легке, ненав'язливе, що не потребує роздумів або запам'ятовування попередніх розділів, вона не для вас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло