Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

Безкоштовне житло, транспорт, їжа, ліки та нова робота

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців
Фото: УНІАН

З початку повномасштабної агресії рф понад 8 млн українців були вимушені покинути свої домівки та шукати прихисток в Україні. Ще понад 10,4 млн тимчасово покинули країну, 4,3 млн з них уже повернулися. Для допомоги таким людям створено чимало платформ. Mind вибрав п’ять цікавих сервісів.

Rescue NOW

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

Команда Rescue NOW допомагає людям із Східної України. На порталі впроваджено три опції:

  • Безкоштовна евакуація з деокупованих територій Харківської області та неокупованих міст Донбасу. Людей вивозять до безпечних міст України. Займаються складними випадками: евакуацією людей з інклюзією, стареньких у лежачому стані тощо. Також допомагають знайти тимчасовий прихисток.
  • Евакуація бізнесу.
  • Гуманітарна допомога жителям Харкова та області: людям похилого віку, з інвалідністю, онкохворим, вагітним та одиноким жінкам із малолітніми дітьми, багатодітним родинам із неповнолітніми дітьми; мешканцям територій, де є проблеми з продовольством, та тим, хто проживає в підвалах і бомбосховищах на постійній основі у зв’язку з втратою житла.

Люди, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на порталі https://rescuenow.com.ua або зателефонувати на гарячу лінію (номера вказані на сайті).

Rescue NOW заснували харків’яни Ігор Ключник, Віталій Бандура та Михайло Чорноморець на початку повномасштабної війни. Зараз у команді 150 волонтерів. До війни вони були рестораторами, фотографами, IT-підприємцями, акторами, викладачами, інвесторами. «Тепер наше життя поставлено на паузу, але, коли ми його повернемо – будемо сильнішими, ніж будь-коли. Зараз Україна переживає гуманітарну катастрофу. Східна Україна є однією з найгарячіших точок. Поки солдати борються з окупантами й захищають свободу України, мирні жителі застрягли в зоні бойових дій, не маючи шансів покинути рідні міста через постійні бомбардування та обстріли», – пояснюють волонтери.

Команда вже евакуювала 14 884 людини й 834 тварини, доставила продуктові набори для 63 096 сімей.


Adopt pets of Ukraine

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

«Моє життя потроху починає налагоджуватися, бо тільки нещодавно я перебувала в місцевості, де було чутно гучні вибухи й постійні обстріли. Не дивлячись на це, я й досі залишаюсь грайливою й відданою собакою. Ночами сниться затишне ліжко та прогулянки з моєю майбутньою родиною», – це цитати з однієї із сотень анкет на Adopt pets of Ukraine.  

Сервіс допомагає знайти новий дім покинутим тваринам. На своїх сторінках в Instagram та Facebook команда публікує анкети тваринок від притулків, волонтерів і небайдужих людей. «Зона нашої діяльності – уся Україна, тож в анкеті кожного пухнастика вказуємо його місцеперебування. Майбутні власники самостійно забирають тваринку з її тимчасового притулку. Перед її передачею в нову сім’ю перевіряємо майбутніх petparents. Необхідно бути готовим до невеликого анкетування та інтерв’ю, адже хочемо впевнитися, що віддаємо вихованців у надійні руки», – пояснюють засновники проєкту.

Нещодавно вони запропонували всім охочим організувати фотосесії: «У притулках більше 100 000 тварин, а нас 40 мільйонів. Разом ми можемо подарувати їм не тільки класні фото, а й сім‘ю. Тож розпочали пошук однодумців, які б допомагали нам у важливій справі – розкривати особливість кожного пухнастика через фотографії. Ви організовуєте фотосесії тваринок у притулках свого міста, а ми розміщуємо їх у нас на сторінках та допомагаємо знаходити petparents».

Adopt pets of Ukraine запрацював у квітні за ініціативи «Клуб 4 Лапи». За перші два місяці роботи команда опублікувала 255 анкет, новий дім знайшла 81 тваринка. 


«Допомагай»

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

«Живу в Порту-Алегрі. У мене є житло для сім'ї з шести осіб і ще намет на три людини. Якщо вам потрібно житло – просто напишіть мені і я буду радий допомогти», – це пропозиція для українців від бразильця на сайті «Допомагай».

Таких оголошень безкоштовного житла на порталі понад 500. Надходять вони не тільки з України, а ще з 14 країн: США, Індонезії, Литви, Естонії, Фінляндії, Франції, Туреччини, Грузії, Ізраїлю тощо.  

Цей сервіс пошуку житла для людей, які рятуються від війни, у квітні створили ІТ-волонтери Андрій Таганський і Євгеній Гусаров разом із Міністерством розвитку громад та територій і Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Військова агресія росії спричинила надзвичайно важку гуманітарну ситуацію в Україні. Домівки одних були повністю зруйновані, інші були ізольовані від комунальних сервісів першої необхідності, як-от їжа, тепло, вода, електрика та зв’язок, треті намагалися вивезти свою сім’ю через загрозу ракетних або артилерійських обстрілів. Так чи інакше, тисячі наших співгромадян виїжджають щоденно з великих і маленьких містечок у пошуках безпеки й тепла» – так пояснювали засновники мету створення сервісу.

Користувачі «Допомагай» також можуть залишити відгук чи скаргу, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій і заблокувати шахраїв.


«Поряд»

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

«Ми приїхали з Миколаєва, нас поселили в селі, магазину тут немає, доводиться ходити 5 км по продукти, дуже важко носити в руках. Може, у когось просто стоїть вдома непотрібний велосипед? Будемо дуже раді допомозі», – це  один із більш ніж 30 000 запитів від українців на порталі «Поряд».  

Люди, які бажають допомогти, обирають на платформі свій регіон у рядку пошуку й бачать запити від постраждалих за категоріями «Транспорт», «Їжа», «Одяг», «Ліки» тощо. Також на порталі є розділ «Консультації», де українці зможуть звернутися за допомогою до юристів, психологів та інших фахівців.

Сервіс створили Олександр Качура, Віталій Костовський, Максим Несвітайлов, Дмитро Голощапов та Олег Сніцар у квітні цього року. «Наша мета проста: зробити так, щоб той, хто потребує допомоги, отримав її від тих, хто поряд. Без десятків волонтерських чатів і постів у соціальних мережах. Усе в одному місці, просто, зручно та швидко», – пояснюють засновники.


Opportunity Unlimited

Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців

Цей сервіс допомагає переміщеним українцям знайти віддалену роботу. Його нещодавно сумісно запустили п’ять міжнародних компаній: Upwork, Tent, Payoneer, Genpact і Sutherland. Через платформу Upwork українці отримують доступ до:

  • вакансій;
  • тренерів, які допоможуть людям зареєструватися, визначити навички, які мають попит тощо;
  • сертифікацій навичок, щоб збільшити шанси знайти роботу;
  • соціальних послуг, які дозволять їм зосередитися на роботі;
  • надійного способу отримати зароблені кошти.

Спеціалісти, що не мають акаунту на Upwork, можуть зареєструватися за посиланням. Коли буде створений обліковий запис і команда Upwork підтвердить особу – з потенційним учасником зв’яжеться представник платформи й запропонує корисні ресурси.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло