Створено під час війни: п’ять корисних сервісів для вимушених переселенців та домашніх улюбленців
Безкоштовне житло, транспорт, їжа, ліки та нова робота

З початку повномасштабної агресії рф понад 8 млн українців були вимушені покинути свої домівки та шукати прихисток в Україні. Ще понад 10,4 млн тимчасово покинули країну, 4,3 млн з них уже повернулися. Для допомоги таким людям створено чимало платформ. Mind вибрав п’ять цікавих сервісів.
Rescue NOW

Команда Rescue NOW допомагає людям із Східної України. На порталі впроваджено три опції:
- Безкоштовна евакуація з деокупованих територій Харківської області та неокупованих міст Донбасу. Людей вивозять до безпечних міст України. Займаються складними випадками: евакуацією людей з інклюзією, стареньких у лежачому стані тощо. Також допомагають знайти тимчасовий прихисток.
- Евакуація бізнесу.
- Гуманітарна допомога жителям Харкова та області: людям похилого віку, з інвалідністю, онкохворим, вагітним та одиноким жінкам із малолітніми дітьми, багатодітним родинам із неповнолітніми дітьми; мешканцям територій, де є проблеми з продовольством, та тим, хто проживає в підвалах і бомбосховищах на постійній основі у зв’язку з втратою житла.
Люди, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на порталі https://rescuenow.com.ua або зателефонувати на гарячу лінію (номера вказані на сайті).
Rescue NOW заснували харків’яни Ігор Ключник, Віталій Бандура та Михайло Чорноморець на початку повномасштабної війни. Зараз у команді 150 волонтерів. До війни вони були рестораторами, фотографами, IT-підприємцями, акторами, викладачами, інвесторами. «Тепер наше життя поставлено на паузу, але, коли ми його повернемо – будемо сильнішими, ніж будь-коли. Зараз Україна переживає гуманітарну катастрофу. Східна Україна є однією з найгарячіших точок. Поки солдати борються з окупантами й захищають свободу України, мирні жителі застрягли в зоні бойових дій, не маючи шансів покинути рідні міста через постійні бомбардування та обстріли», – пояснюють волонтери.
Команда вже евакуювала 14 884 людини й 834 тварини, доставила продуктові набори для 63 096 сімей.
Adopt pets of Ukraine

«Моє життя потроху починає налагоджуватися, бо тільки нещодавно я перебувала в місцевості, де було чутно гучні вибухи й постійні обстріли. Не дивлячись на це, я й досі залишаюсь грайливою й відданою собакою. Ночами сниться затишне ліжко та прогулянки з моєю майбутньою родиною», – це цитати з однієї із сотень анкет на Adopt pets of Ukraine.
Сервіс допомагає знайти новий дім покинутим тваринам. На своїх сторінках в Instagram та Facebook команда публікує анкети тваринок від притулків, волонтерів і небайдужих людей. «Зона нашої діяльності – уся Україна, тож в анкеті кожного пухнастика вказуємо його місцеперебування. Майбутні власники самостійно забирають тваринку з її тимчасового притулку. Перед її передачею в нову сім’ю перевіряємо майбутніх petparents. Необхідно бути готовим до невеликого анкетування та інтерв’ю, адже хочемо впевнитися, що віддаємо вихованців у надійні руки», – пояснюють засновники проєкту.
Нещодавно вони запропонували всім охочим організувати фотосесії: «У притулках більше 100 000 тварин, а нас 40 мільйонів. Разом ми можемо подарувати їм не тільки класні фото, а й сім‘ю. Тож розпочали пошук однодумців, які б допомагали нам у важливій справі – розкривати особливість кожного пухнастика через фотографії. Ви організовуєте фотосесії тваринок у притулках свого міста, а ми розміщуємо їх у нас на сторінках та допомагаємо знаходити petparents».
Adopt pets of Ukraine запрацював у квітні за ініціативи «Клуб 4 Лапи». За перші два місяці роботи команда опублікувала 255 анкет, новий дім знайшла 81 тваринка.
«Допомагай»

«Живу в Порту-Алегрі. У мене є житло для сім'ї з шести осіб і ще намет на три людини. Якщо вам потрібно житло – просто напишіть мені і я буду радий допомогти», – це пропозиція для українців від бразильця на сайті «Допомагай».
Таких оголошень безкоштовного житла на порталі понад 500. Надходять вони не тільки з України, а ще з 14 країн: США, Індонезії, Литви, Естонії, Фінляндії, Франції, Туреччини, Грузії, Ізраїлю тощо.
Цей сервіс пошуку житла для людей, які рятуються від війни, у квітні створили ІТ-волонтери Андрій Таганський і Євгеній Гусаров разом із Міністерством розвитку громад та територій і Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
«Військова агресія росії спричинила надзвичайно важку гуманітарну ситуацію в Україні. Домівки одних були повністю зруйновані, інші були ізольовані від комунальних сервісів першої необхідності, як-от їжа, тепло, вода, електрика та зв’язок, треті намагалися вивезти свою сім’ю через загрозу ракетних або артилерійських обстрілів. Так чи інакше, тисячі наших співгромадян виїжджають щоденно з великих і маленьких містечок у пошуках безпеки й тепла» – так пояснювали засновники мету створення сервісу.
Користувачі «Допомагай» також можуть залишити відгук чи скаргу, яку оператори кол-центру перевіряють вручну, що дозволяє уникнути неприємних ситуацій і заблокувати шахраїв.
«Поряд»

«Ми приїхали з Миколаєва, нас поселили в селі, магазину тут немає, доводиться ходити 5 км по продукти, дуже важко носити в руках. Може, у когось просто стоїть вдома непотрібний велосипед? Будемо дуже раді допомозі», – це один із більш ніж 30 000 запитів від українців на порталі «Поряд».
Люди, які бажають допомогти, обирають на платформі свій регіон у рядку пошуку й бачать запити від постраждалих за категоріями «Транспорт», «Їжа», «Одяг», «Ліки» тощо. Також на порталі є розділ «Консультації», де українці зможуть звернутися за допомогою до юристів, психологів та інших фахівців.
Сервіс створили Олександр Качура, Віталій Костовський, Максим Несвітайлов, Дмитро Голощапов та Олег Сніцар у квітні цього року. «Наша мета проста: зробити так, щоб той, хто потребує допомоги, отримав її від тих, хто поряд. Без десятків волонтерських чатів і постів у соціальних мережах. Усе в одному місці, просто, зручно та швидко», – пояснюють засновники.
Opportunity Unlimited

Цей сервіс допомагає переміщеним українцям знайти віддалену роботу. Його нещодавно сумісно запустили п’ять міжнародних компаній: Upwork, Tent, Payoneer, Genpact і Sutherland. Через платформу Upwork українці отримують доступ до:
- вакансій;
- тренерів, які допоможуть людям зареєструватися, визначити навички, які мають попит тощо;
- сертифікацій навичок, щоб збільшити шанси знайти роботу;
- соціальних послуг, які дозволять їм зосередитися на роботі;
- надійного способу отримати зароблені кошти.
Спеціалісти, що не мають акаунту на Upwork, можуть зареєструватися за посиланням. Коли буде створений обліковий запис і команда Upwork підтвердить особу – з потенційним учасником зв’яжеться представник платформи й запропонує корисні ресурси.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].