США виділяють $3 млрд у фонд продовольчої безпеки. Що з цього Україні?

США виділяють $3 млрд у фонд продовольчої безпеки. Що з цього Україні?

Глобальна продовольча криза не залишає інформаційний порядок денний попри формальну стабілізацію цін на зерно

This text is also available in English
США виділяють $3 млрд у фонд продовольчої безпеки. Що з цього Україні?
Фото: depositphotos.com

Після п'яти місяців зниження індексу продовольчих цін ФАО питання глобального голоду знову набуває максимальної актуальності. Відбувається це у міру наближення перегляду Стамбульської угоди, яка дала Україні короткострокову можливість здійснювати експорт зернових вантажів з портів Чорного моря. І хоча ці факти навряд чи витікають один з одного, Україна може скористатися актуальною ситуацією. Як саме, розбирався Mind.

Кому і на що Білий дім виділяє гроші?

Напередодні під час виступу на Генеральній асамблеї ООН президент США Джо Байден оголосив про виділення додаткових $2,9 млрд у фонд на врегулювання проблеми продовольчої безпеки у світі, яка зросла через вторгнення росії в Україну. Ці гроші «зосереджені на допомозі уряду США у розмірі $6,9 млрд для підтримки глобальної продовольчої безпеки, яка вже виділена цього року», – йдеться у заяві Білого дому.

Близько $2 млрд буде розподілено через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) для фінансування програм з надання харчової допомоги країнам, що найбільш постраждали. Понад $780 млн підуть на фінансування підтримки фермерам для розробки стійких методів вирощування та на покращення системи доставки їжі.

Ще $200 млн будуть скеровані через міністерство сільського господарства США на програми, пов'язані зі шкільним харчуванням дітей в Африці та країнах Східної Азії; така сама сума буде використана для просування еко-френдлі сільськогосподарських проектів.

Чому рішення про транш ухвалено саме зараз?

Нове фондування є відповіддю на збільшене занепокоєння з приводу голоду в усьому світі через зростання цін на продукти харчування, добрива та енергоносії. «Новий транш на $2,9 млрд врятує велику кількість людей за рахунок екстрених заходів та інвестування в середньострокову та довгострокову допомогу в галузі продовольчої безпеки», – йдеться у заяві Білого дому.

Також генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюй Дун'юй підтвердив, що проблема голоду наростає. За його словами, світ ризикує зіткнутися з кризою доступу до продовольства в найближчі місяці, а «рівень голоду неприйнятно високий».

Залежність різних країн світу від зерна походженням з України та рф

США виділяють $3 млрд у фонд продовольчої безпеки. Що з цього Україні?

До чого тут Україна?

Пролонгація української зернової угоди є одним із чинників, які можуть перешкодити посиленню голоду. І цей факт наразі є безперечним для світового політикуму.

«США наполягатимуть на продовженні угоди між росією та Україною, укладеної за посередництвом ООН і Туреччини, яка дозволяє експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію з чорноморських портів», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен. За його словами, «пролонгація [стамбульської] угоди… це невідкладне питання».

«Ми закликаємо всі країни утримуватися від заборони на експорт продовольства або накопичення зерна, поки страждає так багато людей», – підкреслив у свою чергу Джо Байден.

Нагадаємо, президент росії владімір путін нещодавно заявив, що росія може вийти з угоди, оскільки, за його даними, зерно з Одеси транспортується не в найбідніші африканські країни, як було обумовлено, а в благополучний ЄС. Про те, чому ці претензії є неспроможними, Mind писав тут.

Офіційна позиція кремля – голод живлять антиросійські санкції Заходу, зокрема щодо експорту добрив.

Україна активно використовує можливості морського зернового коридору, відкритого в серпні. І його збереження має критичну важливість для аграрної галузі та для економіки в цілому. Вересень – перший місяць від початку війни, коли було експортовано понад 1 млн тонн пшениці, повідомили в Мінекономіки.

«Станом на 21 вересня ми експортували 1,11 млн тонн пшениці. Загальний експорт за три тижні вересня 6,47 млн тонн (у тому числі 1,38 млн тонн кукурудзи, 1,11 млн тонн пшениці, 562 000 тонн ріпаку, 338 000 тонн олії, 275 000 тонн ячменю)», – повідомив торговий представник України Тарас Качка.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло