Лігво окупантів у контейнері та томик Дюма: з якими «пригодами» lifecell відновлює зв'язок на звільнених територіях
І з якими труднощами та «сюрпризами» стикаються ремонтні бригади

Mind попросив інженерів мобільних операторів розповісти про «будні» роботи в прифронтових зонах. Першою публікуємо історію lifecell. Фахівці компанії розповідають, як саме відновлюють зв’язок у звільнених містечках Харківщини. Задля безпеки оператори не світять прізвища та обличчя своїх інженерів.
Про старт робіт після розмінування

Виїжджаємо для здійснення ремонтних робіт у супроводі працівників ДСНС і лише після отримання дозволу від військових. Усі об’єкти інфраструктури на звільнених територіях Харківської області й під’їзди до них щільно заміновані, тому спочатку працюють сапери. І лише потім ми починаємо огляд та ремонт нашого обладнання.
Про крадіжки окупантів та вартість палива

Найбільшими труднощами при відновленні зв’язку на Харківщині були значні пошкодження й крадіжки обладнання окупантами, а також відсутність енергопостачання. На один генератор на добу треба приблизно 60 літрів палива, а знайти його в Харківській області наразі дуже проблематично, а якщо й пощастить – то ціна в рази вища за середню вартість по Україні.
Про вандалізм та «житло» другій армії світу

Шевченкове – один із перших населених пунктів області, де ми відновили зв’язок після звільнення. Одну базову станцію вдалося досить швидко відновити за допомогою обладнання Starlink.

На другій БС обладнання було пошкоджене, буквально вирване з контейнера та розкидано довкола. У контейнері окупанти облаштували собі житло – поставили ліжко, стіл, шафу й навіть читали роман Дюма. Відповідно цю локацію нам не вдалося швидко відновити, і поки що в Шевченковому працює лише одна наша базова станція.
Про нестандартні рішення для відновлення зв’язку

В Ізюмі одна базова станція в нас була встановлена на телевежі, верхня частина якої згоріла та впала на землю. Внизу контейнер з обладнанням був також повністю розтрощений. Сама вежа замість відтяжок на чотири сторони має тепер відтяжки лише на три сторони, і є досить нестійкою. Щоб швидше відновити зв’язок, встановили наші антени на вцілілу частину вежі на незначній висоті та підігнали мобільну базову станцію замість знищеного контейнера як тимчасове рішення.

Також в Ізюмі відновили зв’язок на іншому сайті, який не настільки пошкоджений. Встановили Starlink, замінили частину кабелів, і зараз він працює. Тим часом намагаємося відновити там нашу трансмісію, відремонтувати оптику, щоб мати можливість забезпечувати стабільний зв’язок.
У Балаклії Starlink уже зняли, відбудували свої канали. Тепер Starlink у нас працюють у населених пунктах Печеніги, Велика Бабка, Шевченкове, Вовчанськ, Куп’янськ, Приколотне й Ізюм.
Про загальну «картину» зруйнованого та відновленого

За час окупації Харківській області російськими військами знищено й пошкоджено понад 130 базових станцій lifecell, які забезпечували зв'язок.
Наразі в області вже працює 81% наших базових станцій. Після звільнення територій на Харківщині зв’язок lifecell відновлено в населених пунктах Балаклія, Вовчанськ, Ізюм, Куп'янськ, Приколотне, Шевченкове, Велика Бабка, Вербівка, Вовчанськ, Вовчанські Хутори, Гатище, Гогине, Діброва, Донецьке, Капитолівка, Крамарівка, Лиман, Липці, Лозове, Малахове, Миколаївка, Михайлівка, Огірцеве, Печеніги, Пимонівка, Симинівка, Синельникове, Сніжківка, Тихе, Цегельне, Юр'ївка. Завдяки цьому покриття з'явилося не лише у цих населених пунктах, а й в навколишніх селах.

В інших населених пунктах області триває розмінування, після чого наші інженери ремонтуватимуть обладнання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].