Шість фактів про велику угоду: українську DMarket купив розробник ігор Mythical Games

Шість фактів про велику угоду: українську DMarket купив розробник ігор Mythical Games

Навіщо американському єдинорогу український стартап

This material is also available in English
Шість фактів про велику угоду: українську DMarket купив розробник ігор Mythical Games
Фото: dmarket.com

25 січня 2023 року американська ігрова компанія Mythical Games оголосила про купівлю української блокчейн-біржі DMarket. На платформі можна продавати та обмінювати предмети з віртуальних ігор. Що відомо про ці компанії? Яка сума угоди? Та навіщо американському єдинорогу український стартап? Mind вибрав найцікавіші факти про компанії та угоду.

Угода з криптоєдинорогом

Mythical Games – заснований 2018 року американський стартап, що розробляє комп’ютерні ігри на блокчейні. Серед них – запущена у 2020-му гра Blankos Block Party, де користувачі можуть володіти такими цифровими іграшками, як NFT. Статус єдинорога з оцінкою понад $1 млрд Mythical Games отримала у 2021 році. За сім раундів проєкт зібрав $260 млн. Останнє фінансування було в листопаді 2021 року в межах раунду серії C, де вони залучили $150 млн від Andreessen Horowitz.

Засновники стартапу – Ліндон, Джеймі Джексон, Руді Кох і Кріс Даунс. Троє останніх вийшли з проєкту наприкінці 2022 року.

Купівля першої у світі блокчейн-біржі з продажу предметів із віртуальних ігор

DMarket – це перша блокчейн-біржа для продажу й обміну предметів із віртуальних ігор: CS:GO, Team Fortress 2, Rust, Dota2 та інших. Проєкт заснований 2017 року фаундером платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимиром Панченком, засновником кіберспортивного клубу Na'Vi Олександром Кохановським та Тамарою Слановою.

$1 млн за 17 хвилин ICO

У 2017 році DMarket здобула $25 млн під час двох етапів ICO. Хоча спочатку мала намір зібрати тільки $1 млн: цю суму компанія отримав за перші 17 хвилин ICO. ЇЇ останній раунд інвестицій серії A відбувся в червні 2020 року, де стартап залучив ще $7,2 млн. Інвесторами стали фонд Almaz Capital і компанія Xsolla.

Під час цього раунду до ради директорів DMarket увійшов засновник Electronic Arts. «Головне: проєкт, окрім ICO, підняв ще два раунди інвестицій і продався в розпал війни, за суму та з мультиплікатором ні за виручкою, ні за користувачами, які на 100% українські стартапи не поб'ють найближчим часом», – впевнений співзасновник і керуючий партнер GrowthUP Group Денис Довгополий.

Найбільша угода під час війни?

Суму угоди сторони не розголошують. Володимир Панченко влітку 2022-го оцінював свій стартап щонайменше у $100 млн. За його словами, у 2022 році обіг платформи зріс на 192% проти 2021-го. Позаторік він становив $60 млн. З них 6% – заробіток компанії. «Усі запитання щодо суми надсилаємо Іллі Бошнякову (видавець Ain. – Mind). Він порахував, що сума від $70–100 млн. На жаль, я не можу коментувати це, але підтримаю логіку, яку він використовував при підрахунках», – написав Довгополий. 

Запуск маркетплейсу Mythical Marketplace 2.0

Внаслідок цієї угоди Mythical Games оголосила про запуск ігрового маркетплейсу Mythical Marketplace 2.0. На ньому можна буде обмінюватись ігровою валютою, віртуальними предметами та NFT. Платформа підтримуватиме активи з NFL Rivals і Nitro Nation World Tour із планами розширення на всі ігри видавця.

Як повідомили в американській компанії, це придбання є важливою віхою для Mythical Games, оскільки технологія DMarket «дозволяє створити передову торговельну платформу для цифрових активів». Маркетплейс Mythical Marketplace 2.0 побудований на новому Layer 1 EVM-блокчейні й працює із власними токенами компанії MYTH. Внаслідок угоди з DMarket компанія матиме другий за обсягом процесинг цифрових активів на блокчейні (після Ethereum Mainnet). Marketplace 2.0 забезпечує можливість p2p-транзакцій і можливість для геймерів брати участь в ігровій економіці. Mythical Chain працює уже шість тижнів, за цей час він обробив 2 млн транзакцій.

Співзасновники стартапу залишаються в команді

Mythical Games отримає напрацювання та технології DMarket. Київський офіс стартапу увійде в підрозділ Mythical East. Співзасновники DMarket Володимир Панченко й Тамара Сланова доєднаються до керівництва Mythical і працюватимуть над технологіями маркетплейсів для геймінгу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло