Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга

Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга

На мікросцені – драматична вистава з несподіваною кульмінацією

Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга
Фото надані Молодим театром.

Сюжет. Чому професор так прискіпується до свого учня? Чи не тому, що його дружина надто лагідна до юнака? Навіщо баронові заводити дружбу з хлопчаком-підлітком? Чи не заради симпатії його вродливої матері?
Хто така насправді бідна дівчина, що шантажує поважну пані й вимагає щоразу більше грошей? Що переможе: кохання, страх чи почуття обов'язку, коли тримаєш у руках папірець із призовом на військову службу? На ці та багато інших запитань герої шукатимуть відповіді.

Бекграунд. Режисер-постановник, переклад та інсценізація – Андрій Білоус, художник-постановник – Борис Орлов, помічниця режисера – Олександра Меркулова.

Режисер Андрій Білоус звернувся до творчості одного з найвизначніших австрійських письменників Стефана Цвейга (1881–1942), самобутнього та яскравого майстра витонченої психологічної прози, і зробив сценічний мікс за мотивами таких відомих новел класика, як «Пекельна таємниця», «Страх», «Сум’яття почуттів», «Гувернантка», «Примус» та інших, «поселивши» героїв у готель, схожий на вулик погано завуальованих таємниць, що готові вилетіти зі своїх схованок і боляче вжалити. 

Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга

Твори Цвейга відрізняють глибока драматичність і несподівана кульмінація. Найбільш повно талант класика виявився у циклі новел, що розкривають перед читачами життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів…У виставі «Жагуча таємниця» залучені наймолодші актори театру.

Ролі та виконавці: Роланд – Назарій Стефлюк, Матильда – Лілія Семенюк, Барон – Нікіта Луцик, Ірена – Маргарита Цимбал, Фріц – Погос Абаджян, Елізабет – Валерія Сарафін, Марго – Вероніка Науменко, Професор – Валерій Бородавка, Молода дружина – Влада Білоконь, Бідна дівчина – Олександра Черниш, Гувернантка – Софія Саніна, Отто – Роман Дебрін, Паула – Маргарита Гура, Фердинанд – Віталій Ханін, Едуард – Влад Савченко.

«До творчості Цвейга я звернувся ще до повномасштабної російсько-української війни: півтора роки тому зробив із новел класика п’єсу, до якої увійшло шість творів. Шукав твори, які спеціально підбирав під своїх студентів – тоді вони ще вчилися на другому курсі. Зараз вони вже третьокурсники вишу. Прем’єру на Мікросцені Молодого театру учасникам вистави довелося чекати довго: спочатку пандемія COVID-19, потім з 24 лютого 2022 року російсько-українська війна не давали змоги їм повноцінно вчитися, репетирувати та грати. Лише з вересня почався активний творчий процес. Для мене важливо, щоб молоді були цікаві теми, які порушуються у виставі. Так збіглося, що у цьому дійстві є і громадянська тема, і соціальна, і тема війни, а все разом лягло акторам на душу, і вони з великим задоволенням грають у виставі», – розповідає Андрій Білоус, режисер і художній керівник Молодого театру.

Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити акторів, які скоро будуть представляти майбутнє українського театру, а також отримати задоволення від драматичної вистави з несподіваною кульмінацією.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові дві з половиною години занурюватись у життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів.

Головна причина подивитися: порадіти, що в нашій країні росте цікава творча зміна митців.

Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга

Місце показу: мікросцена Молодого театру

Адреса: Київ, вул. Прорізна, 17

Найближчі вистави: 10 і 22 лютого о 18:00

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло