Емоційні пориви у прем’єрі Молодого театру: «Жагуча таємниця» за новелами Цвейга
На мікросцені – драматична вистава з несподіваною кульмінацією

Сюжет. Чому професор так прискіпується до свого учня? Чи не тому, що його дружина надто лагідна до юнака? Навіщо баронові заводити дружбу з хлопчаком-підлітком? Чи не заради симпатії його вродливої матері?
Хто така насправді бідна дівчина, що шантажує поважну пані й вимагає щоразу більше грошей? Що переможе: кохання, страх чи почуття обов'язку, коли тримаєш у руках папірець із призовом на військову службу? На ці та багато інших запитань герої шукатимуть відповіді.
Бекграунд. Режисер-постановник, переклад та інсценізація – Андрій Білоус, художник-постановник – Борис Орлов, помічниця режисера – Олександра Меркулова.
Режисер Андрій Білоус звернувся до творчості одного з найвизначніших австрійських письменників Стефана Цвейга (1881–1942), самобутнього та яскравого майстра витонченої психологічної прози, і зробив сценічний мікс за мотивами таких відомих новел класика, як «Пекельна таємниця», «Страх», «Сум’яття почуттів», «Гувернантка», «Примус» та інших, «поселивши» героїв у готель, схожий на вулик погано завуальованих таємниць, що готові вилетіти зі своїх схованок і боляче вжалити.

Твори Цвейга відрізняють глибока драматичність і несподівана кульмінація. Найбільш повно талант класика виявився у циклі новел, що розкривають перед читачами життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів…У виставі «Жагуча таємниця» залучені наймолодші актори театру.
Ролі та виконавці: Роланд – Назарій Стефлюк, Матильда – Лілія Семенюк, Барон – Нікіта Луцик, Ірена – Маргарита Цимбал, Фріц – Погос Абаджян, Елізабет – Валерія Сарафін, Марго – Вероніка Науменко, Професор – Валерій Бородавка, Молода дружина – Влада Білоконь, Бідна дівчина – Олександра Черниш, Гувернантка – Софія Саніна, Отто – Роман Дебрін, Паула – Маргарита Гура, Фердинанд – Віталій Ханін, Едуард – Влад Савченко.
«До творчості Цвейга я звернувся ще до повномасштабної російсько-української війни: півтора роки тому зробив із новел класика п’єсу, до якої увійшло шість творів. Шукав твори, які спеціально підбирав під своїх студентів – тоді вони ще вчилися на другому курсі. Зараз вони вже третьокурсники вишу. Прем’єру на Мікросцені Молодого театру учасникам вистави довелося чекати довго: спочатку пандемія COVID-19, потім з 24 лютого 2022 року російсько-українська війна не давали змоги їм повноцінно вчитися, репетирувати та грати. Лише з вересня почався активний творчий процес. Для мене важливо, щоб молоді були цікаві теми, які порушуються у виставі. Так збіглося, що у цьому дійстві є і громадянська тема, і соціальна, і тема війни, а все разом лягло акторам на душу, і вони з великим задоволенням грають у виставі», – розповідає Андрій Білоус, режисер і художній керівник Молодого театру.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити акторів, які скоро будуть представляти майбутнє українського театру, а також отримати задоволення від драматичної вистави з несподіваною кульмінацією.
Вам не сподобається, якщо: ви не готові дві з половиною години занурюватись у життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів.
Головна причина подивитися: порадіти, що в нашій країні росте цікава творча зміна митців.

Місце показу: мікросцена Молодого театру
Адреса: Київ, вул. Прорізна, 17
Найближчі вистави: 10 і 22 лютого о 18:00
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].