Театральна прем’єра: чотири соло у «Квартеті»
У Національній опереті поставили виставу за п’єсою лауреата Пулітцерівської премії

Сюжет. Події вистави розгортаються в будинку для літніх людей в англійській провінції, де доживають свого віку зірки оперної сцени. Щороку 10 жовтня у пансіонаті святкують день народження легендарного італійського композитора Джузеппе Верді – концертом, у якому беруть участь колишні зірки, що нині живуть у цьому будинку.
Одна з інтриг вистави – приїзд новенької, експримадонни Джин, яка славиться складним характером. У молодості вона була одружена з одним із жителів пансіонату, Реджинальдом, і категорично відмовляється брати участь у концерті. Чи відбудеться це гала–дійство і пролунає знаменитий квартет Герцога, Маддалени, Джильди і Ріголетто – героїв вердіївської опери «Ріголетто»?
Бекграунд. Режисер–постановник, художник з костюмів – Олександр Білозуб, диригент–постановник і виконавець ролі маестро – Ділявер Осман.
Переклад п’єси «Квартет» Рональда Гарвуда – Яни Іваницької.

Дійові особи та виконавці: Сісілія Робсон – Ірина Лапіна, Реджинальд Пейджет – Сергій Бондаренко, Вільфред Бонд – Микола Бутковський, Джин Хортон – Валентина Донченко–Бутковська.
Автором п’єси «Квартет» є Рональд Гарвуд, відомий англійський письменник і драматург, лауреат Пулітцерівської премії, який уміло і точно показує світ театральних лаштунків. Його п’єса написана для зрілих акторів, які… грають акторів, тобто самих себе.
Ця історія про старість, про її гіркі уроки та мужність, яка необхідна, щоб герої зустріли її гідно. Усі ролі в цій виставі – характерні. Постановка є прикладом сентиментальної мелодрами. Старість відступає, коли «квартет» знову поринає у таємницю театральних масок (бо театр – це світ, у якому душа кожного артиста залишиться вічно молодою).
П’єса Рональда Гарвуда є досить популярною у світі, її ставили у багатьох театрах. Вона була екранізована з відомими британськими артистами, режисером фільму виступив Дастін Гоффман.
У Олександра Білозуба вистава «Квартет» – це історія не лише про те, що відбувається на сцені, але й за лаштунками. Розповідь про людяність і світ театру, де чотири ексзірки згадують своє минуле, а ще – це роздуми про сьогодення і майбутнє. Кожен із героїв відкриє свої таємниці та визнає власні гріхи, вони підтримують одне одного та вірять у краще. Це вистава про життя після того, як софіти вимкнуті, овації замовкли, про радощі, випробування, трагедії, а головне – про любов і дружбу.
Незримий персонаж вистави, фотографія якого в центрі сцени – Джузеппе Верді. Саме цього композитора обожнюють герої, саме з ним пов’язані їхні здобутки і саме його музика прикрашає постановку.
«Вистава народилася за 1,5 місяця, всі актори працювали дуже натхненно. П’єса Рональда Гарвуда дала нам можливість під час репетицій забути про пекло війни, яка триває вже 11 місяців… Кожна з ролей – своєрідний бенефіс для акторів. Ми захотіти розповісти про толерантність і… зіркову хворобу, яка, на жаль, буває у компаніях митців. Про те, що навіть пішовши зі сцени, актори не уявляють свого життя без творчості, музики…», – підкреслив режисер Олександр Білозуб.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити, що проходить актор на сцені та за кулісами; поаплодувати маестро Діляверу Осману, який дебютував у цій виставі як актор та чудовому творчому дуету: Ірині Лапіній, що виконує роль Сісілії, у якої, на жаль, прогресує склероз, та жвавому Реджинальду (Сергій Бондаренко), який доводить, що навіть у поважному віці знаходить радісні миті життя.
Вам не сподобається, якщо: ви чекали, що у музичному театрі лунатиме не тільки жива музика у виконанні оркестру, а й наживо заспівають актори, але у фіналі вистави ми почуємо фонограму. Темпоритм першої дії провисає, і це є величезним мінусом постановки Олександра Білозуба.

Головна причина подивитися: ця вистава наштовхує на роздуми про плинність життя: тут артист на Олімпі, йому аплодують, а за нетривалий час постає питання: де поділися його фантастичні гонорари і чому, аби потрапити до будинку ветеранів оперної сцени, доведеться звертатися до спонсорів? «Квартет» показує, що нині колектив Національної оперети у творчому пошуку: молодь – експериментує, середнє покоління – демонструє стабільність трупи, а старші – це досвід, традиції та наставництво.
Місце показу: Національна оперета України
Адреса: Київ, вул. Велика Васильківська, 53/3
Найближча вистава: 17 лютого о 17:00
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].