Кінопрем’єри тижня: «Кит» Даррена Аронофскі, «Мавка. Лісова пісня» і «Крід IІI: Спадок Роккі Бальбоа»
Вибухова акторська гра Брендана Фрейзера, продовження спортивної франшизи про Роккі Бальбоа та довгоочікувана українська анімація

Початок березня так і рясніє кінопрем’єрами на будь-який смак. Докладніше – у нашому свіжому огляді.
«Крід IІI: Спадок Роккі Бальбоа»

Сюжет. Досягнувши вершин у світі боксу, Адоніс Крід стає успішним і в кар’єрі, і в сімейному житті. Демієн, друг дитинства Адоніса, був справжнім генієм боксу в свої юнацькі роки. Тепер він повертається після тривалого ув‘язнення і прагне довести, що його місце – на рингу. Але зустріч колишніх друзів завершиться не просто боєм... Щоб перемогти, Адоніс має поставити на карту власне майбутнє, натомість Демієну втрачати нічого.
В українському прокаті: з 2 березня 2023 року.
Бекграунд. «Крід ІІІ: Спадок Роккі Бальбоа» – стрічка, яка є прямим продовженням кінофраншизи, що пов’язана з історією легендарного кінобоксера Роккі Бальбоа. У цій картині виконавець головної ролі Адоніса Кріда Майкл Б. Джордан дебютує, як режисер. За словами Джордана його досвід роботи в кіно (а це понад 20 років) спонукав спробувати себе в ролі режисера.
Актор впевнений, попрацювавши з різними режисерами й командами на різних знімальних майданчиках, він зможе втримати планку, яку задали два попередніх фільми про Адоніса Кріда.
Вам сподобається, якщо: ви любите спортивні драми, які не акцентують увагу на труднощах. Такі стрічки створюються, щоб мотивувати та водночас розважити. Тому це ідеальне кіно, при перегляді якого ви не особливо напружуватиметесь.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите кіно про спорт, а особливо кіно про бокс. Сценарій містить велику кількість кліше, тому, якщо ви шукаєте неординарну історію з режисерськими знахідками – це кіно не для вас.
Головна причина подивитися: дізнатися продовження історії кінобоксера Адоніса Кріда. Це непогане кіно з гарною дебютною режисерською роботою Майкла Б. Джордана, але сценарій переповнений великою кількістю сюжетних поворотів, що глядач протягом перегляду може вгадати одразу ж. Це боксерська франшиза, яку можна продовжувати нескінченно, як-от фільми із серії «Форсаж», але, сподіваємося, на цьому історію Кріда буде остаточно завершено.
Оцінка Mind: 7/10
«Мавка. Лісова пісня»

Сюжет. Мавка – Душа Лісу – закохується в людину, талановитого музику Лукаша, й опиняється перед складним вибором: кохання чи обов'язок лісової берегині.
Ця історія – про магічну силу кохання, яке об’єднує, рятує і дарує життя. Тільки воно здатне відкрити в людині дивовижні здібності та якості, за допомогою яких можна подолати зло й людські вади.
В українському прокаті: з 2 березня 2023 року.
Бекграунд. Робота над проєктом почалася ще 2015-го й тривала аж до кінця 2022 року, за що аудиторія почала називати «Мавку» «мультфільмом-довгобудом».
Глядачеві варто розуміти, що анімація не є екранізацією відомого твору Лесі Українки, а є новою історією, створеною за мотивами оригінального твору.
Творці стрічки наголошують, що мультфільм має дві місії: привернути увагу до екологічних проблем в Україні, а також експортувати українську культуру в усіх її проявах на весь світ.
Ще до релізу довкола фільму сформувалася низка пов'язаних проєктів у різноманітних форматах і на різних платформах. Творці назвали це «Всесвітом Мавки».
Першими проявами стали колекція суконь від української дизайнерки Ольги Навроцької MAVKA by NAVRO, кулон «Мавчин Оберіг» від ювелірного дому OBERIG тощо.
«Мавка. Лісова пісня» ще на початку продакшену була визнана перспективним проєктом, але без нюансів не обійшлося. У 2015 році ходили чутки, ніби до розробки сценарію долучили російську сценарну групу «Сахар+1kg», але, на щастя, вони не підтвердилися.
Другим нюансом став комп’ютерний дизайн самої Мавки, який був змінений у фінальній версії стрічки і який глядачі сприйняли менш приязно, аргументуючи претензії тим, що автентичний образ було замінено більш «діснеєвським» відповідником.
Мультфільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Кошторис «Мавки» становить 187,2 млн грн. Частка державної участі у виробництві мультфільму – 49 519 728 грн, або 26,45 % від загального бюджету.
Режисерами анімації виступили Олександра Рубан й Олег Маламуж. Головну героїню Мавку озвучила українська акторка Наталка Денисенко. Пісні Мавки та саундтрек озвучила Христина Соловій, а автором рухів виступила балерина Катерина Кухар.
Голосом Лукаша став співак Артем Пивоваров, Килину озвучила гумористка Олена Кравець. Русалка Водяниця – Юлія Саніна, шумник Гук – Михайло Хома (DZIDZIO), а Фрол – Сергій Притула, для якого це останній проєкт у шоубізнесі. Той, що в скелі сидить, – Олег Скрипка, Знахарка – Наталія Сумська, Лісовик – Назар Задніпровський, дядько Лев – Олег Фагот Михайлюта, голос українських жінок – Катерина Осадча. Оповідачем виступила Ніна Матвієнко.
Саундтреки до мультфільму записав також український гурт «ДахаБраха».
Тож чи виправдає українська анімація сподівання українських глядачів?
Вам сподобається, якщо: ви любите дитячі анімаційні казки. Тут чудовий дубляж, зокрема, можна відзначити Артема Пивоварова, що озвучує Лукаша, та Михайла Хому (DZIDZIO), який озвучує Шумника Гука.
Вам не сподобається, якщо: ви чекаєте на екранізацію твору Лесі Українки. Це зовсім перероблена історія для дітей, тому від оригіналу лишилося дуже й дуже мало. У деяких моментах сильно страждала акторська гра при озвучуванні, а також на початку голос Ніни Матвієнко губиться за дуже гучним саундтреком. Якщо ви зростали на анімаційних проєктах студій Disney та Pixar, «Мавка» від студії Animagrad – це ніби повернутися назад у нульові.
Головна причина подивитися: переглянути український анімаційний проєкт, що створювали 8 років. «Мавка. Лісова пісня» – це чудовий кейс, як можна розпіарити фільм, вкласти купу грошей і запросити зірковий каст, але врешті-решт отримати дуже посередню картину.
Оцінка Mind: 6/10
«Кит»

Сюжет. Історія життя професора літератури Чарлі, що веде відлюдний спосіб життя майже на самоті. Єдиний виняток – його подруга-медсестра Ліз, яка стежить за здоров'ям 270-кілограмового Чарлі. А єдина віддушина Чарлі – це спроба відновити стосунки з 17-річною дочкою Еллі, яка не може пробачити батькові те, як і чому він колись залишив сім'ю. Навіть власна мати вважає Еллі абсолютно нестерпною, і тільки Чарлі, як завжди, бачить лише добро. Тим більше у своїй дитині…
В українському прокаті: з 2 березня 2023 року.
Бекграунд. Фільм є екранізацією однойменної п’єси Семюеля Д. Гантера, яку сам автор адаптував для показу на екрані. Цікаво, що режисер Даррен Аронофскі не бачив фільмів із виконавцем головної ролі Бренданом Фрейзером до знімань. В інтерв’ю IndieWire Аранофскі зізнався, що запросив актора, побачивши його жагу працювати.
На думку режисера, Фрейзеру вдалося вкласти свою сором’язливість у головного героя через те, що актор довгий час сидів без роботи. Для перевтілення у роль 270-кілограмового викладача літературних курсів Чарлі, Брендану довелося самому погладшати, але цього виявилося недостатньо.
Додатково актор носив великий костюм, щоб показати людину з таким ступенем ожиріння. Через те, що фільм почали знімати в період пандемії та ізоляції, Фрейзер переставив меблі у власній квартирі так, як вони мали розміщуватися на знімальному майданчику. Він пропрацьовував рухи з хореографкою, а також носив кевларовий бронежилет та обтяжувачі на руках та щиколотках. Також для актора був розроблений спеціальний протезний макіяж.
Участь у проєкті Аронофскі допомогла Брендану вийти з депресії.
Прем'єра стрічки відбулася 4 вересня 2022 року на 79-му Венеціанському кінофестивалі. Тоді після показу публіка стоячи аплодувала команді творців протягом 6 хвилин, а Брендан Фрейзер не міг стримати емоцій.
За свою гру Фрейзер отримав нагороди за найкращу чоловічу роль від Critics' Choice Awards і Гільдії кіноакторів США, а також номінації за найкращу чоловічу роль на 80-й церемонії вручення премії «Золотий глобус», 76-й премії Британської кіноакадемії та 95-й премії «Оскар».
Обмежений прокат у США стартував 9 грудня 2022 року, а 21 грудня почався широкий прокат від A24. «Кит» вже зібрав $31 млн при бюджеті у $3 млн.
Вам сподобається, якщо: ви обожнюєте сценарії з актуальною драматургією. Неймовірні акторські роботи Брендана Фрейзера і Седі Сінк максимально розкрили історію своїх персонажів глядачеві. А саундтрек Роба Сімонсена ідеально приліпшє картину і блискуче підкреслює все дійство, що відбувається на екрані.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите серйозну драму в кіно. Після перегляду фільму ви почуватиметеся розбитими та розчуленими водночас, бо це похмура й важка картина. Тому, якщо ви шукаєте щось веселе для перегляду на вечір, «Кит» краще відкласти, але обов’язково переглянути потім, коли налаштуєтеся на відповідний настрій.
Головна причина подивитися: це крута історія, що змусить вас розридатися. Це безсумнівно найкращий фільм Даррена Аронофскі на сьогодні, і здається, що саме до такої якості має тягнутися Голлівуд, який останнім часом немов розлінувався випускати справжнє кіно.
Разом із невідворотністю того, що має статися, глядачу все одно дають надію на краще. А після перегляду ви зможете відчути той самий катарсис, якого останнім часом важко досягти при перегляді драм, що виходять у кіно.
Картину сміливо можна ставити в один ряд із такими стрічками, як «Планета Ка-ПЕКС», «Велика риба», «Форрест Гамп» чи «Ігри розуму». Та в кожного будуть свої асоціації.
Оцінка Mind: 10/10
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].