«Ні заморожуванню конфлікту», або 7 головних меседжів саміту G7 у Хіросімі
Які позиції озвучили лідери «Великої сімки» на зустрічі 19–21 травня 2023 року

З п'ятниці до неділі в японській Хіросімі проходив саміт «Великої сімки» (G7) – США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади. Візит Володимира Зеленського став головною подією цього заходу. Президент України отримав від лідерів G7 обіцянки довгострокової допомоги в досягненні «справедливого міру» без поступок територій.
Mind пропонує дізнатися про найрезонансніші заяви, зроблені на зустрічі «Великої сімки» у Хіросімі 19–21 травня 2023 року.
Джо Байден: G7 підтримуватиме Україну «стільки, скільки потрібно»
Президент США Джо Байден оголосив на саміті G7 у Хіросімі про новий пакет військової допомоги Україні на суму $375 млн. До нього ввійдуть додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди, протитанкові системи Javelin та AT-4, керовані ракети TOW.
Байден запевнив, що країни «Великої сімки» продовжать надавати допомогу Києву стільки, скільки потрібно. Президент США наголосив, що виступає за «справедливий мир», і що територіальна цілісність і суверенітет країни «не підлягають переговорам».
«Сполучені Штати продовжують робити все можливе, щоб зміцнити здатність України захищатися, – цитує CNN заяву Джо Байдена на зустрічі «Великої сімки». – Разом з усією G7 ми підтримуємо Україну, і, я обіцяю, ми нікуди не підемо».
Емманюель Макрон: український конфлікт не повинен бути замороженим
Президент Франції Емманюель Макрон назвав «справою честі» надання французького урядового літака Володимиру Зеленському, щоб він прибув на ньому на саміт G7 до Японії та «змінив правила гри». Спочатку передбачалося, що український президент відвідає зустріч «Великої сімки» у режимі онлайн.
Французький лідер висловив думку, що завдяки особистій присутності Володимира Зеленського саміт у Хіросімі став самітом єдності, особливо для України, і був націлений на створення рамкової основи для миру, який має бути «міцним і не ґрунтуватися на припиненні вогню».
«Ми не маємо створити в Україні заморожений конфлікт, оскільки це призведе до війни в майбутньому. Потрібно розв'язати проблему», – заявив Емманюель Макрон.
Джастін Трюдо: «Потрібно не припинення вогню. Потрібен мир»
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що підтримка країн G7 відіграла вирішальну роль у виживанні України в умовах російського вторгнення.
«Якби ми не надали суттєвої військової підтримки, Україна б не стояла досі, – цитує Джастіна Трюдо канадська Global News. – Ми не вагаючись продовжимо забезпечувати, щоб росія не досягла успіху, щоб у цьому світі право сили не перемогло».
Трюдо розкритикував ініціативу президента Бразилії Лули да Сілви домовитися про припинення вогню та початок мирних переговорів.
«Потрібно не припинення вогню. Потрібен мир. І цей мир може бути досягнутий тільки в тому разі, коли росія припинить своє вторгнення, що триває, на територію суверенного сусіда», – наголосив прем'єр-міністр Канади.
Олаф Шольц: навчання пілотів F-16 – це послання росії
Канцлер ФРН на G7 повідомив, що Захід хоче донести до Москви, щоб вона не розраховувала досягти успіху в Україні шляхом затягування конфлікту.
«росія не повинна робити ставку на те, що коли вона протримається досить довго, то це закінчиться ослабленням підтримки України», – наголосив Олаф Шольц.
За його словами, рішення США та союзників розпочати цього літа навчання українських пілотів керуванню винищувачами четвертого покоління F-16 – це сигнал для рф. У США ще остаточно не визначилися, що буде наприкінці навчання, але продемонстрували рішучість підтримувати Україну доти, доки вона не відіб'є захоплені росією території.
«Послання колишнє: росія має вивести війська… Те, що пов'язано з підготовкою пілотів – це довгостроковий проєкт», – цитує Олафа Шольца Deutshe Welle.
Ріші Сунак: Китай – найбільший виклик
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виступив на G7 із жорсткою критикою на адресу Китаю, який усе частіше використовує свою економічну міць для примусу країн.
«Китай є найбільшим викликом нашої епохи для світової безпеки та процвітання. Вони стають усе більш авторитарними вдома та наполегливими за кордоном «, – цитує Sky News Ріші Сунака.
За його словами, країни G7 продемонстрували «єдність мети» щодо Китаю і вживуть заходів для зниження вразливості ланцюгів постачання, а також для захисту від «ворожих інвестицій». При цьому Ріші Сунак наголосив, що мета «Великої сімки» – зниження ризиків, а не роз'єднання з Китаєм.
Фуміо Кісіда: ядерні загрози «не повинні ухвалюватися»
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда акцентував увагу на тому, що саміт G7 проходить у Хіросімі – місті, яке постраждало від ядерного удару у 1945 році.
У рамках саміту було організовано церемонію покладання квітів до меморіалу пам'яті жертв атомних бомбардувань, щоб якнайбільше людей переосмислили шкоду ядерної зброї та засудили росію за загрози її використання в українському конфлікті.
«Прийом Зеленського на саміті в Хіросімі допоміг надіслати терміновий сигнал про те, що загрози ядерної зброї та її застосування не можна допускати... Нам потрібно розширювати співпрацю з багатьма країнами, які не входять до G7», – заявив Фуміо Кісіда.
Володимир Зеленський: «Фото зруйнованої Хіросіми нагадують Бахмут»
У виступі на саміті G7 Володимир Зеленський сказав, що відбудована після війни Хіросіма надихає його на поновлення зруйнованих українських міст.
«Фотографії зруйнованої Хіросіми нагадують мені абсолютно Бахмут та інші такі містечка, – цитує Washington Post Володимира Зеленського на G7 – На сьогоднішній день Бахмут лише в наших серцях, в місті нічого не залишилося».
«Зараз Хіросіма – відбудоване місто. І ми мріємо відбудувати всі наші міста, які зараз у руїнах, і кожне село, у якому не залишилося жодного цілого дому після російських ударів», – додав президент України.
Читайте також: «Євросоюз – це армія України», або 10 головних меседжів Мюнхенської конференції з безпеки – 2023
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].