Усе про Threads: чим цікавий найновіший конкурент Twitter, підключений до Instagram
Mind Explains

Усе про Threads: чим цікавий найновіший конкурент Twitter, підключений до Instagram

Змагання Цукерберга з Маском вийшло на новий рівень

This material is also available in English
Усе про Threads: чим цікавий найновіший конкурент Twitter, підключений до Instagram
Фото: DR

Threads – це недавно анонсована відповідь Meta (власників Instagram і Facebook) на Twitter. Важко уявити кращий час для створення такого застосунку, враховуючи, скільки проблем і глобального невдоволення зараз має зіткнутися з платформою Ілона Маска. Коли Thread буде запущено, скільки це коштуватиме та як буде підключено до Instagram? Mind пояснює, як усе це має працювати.

Що таке Threads?

Threads – це, як описують цю платформу самі творці, «застосунок для текстового спілкування в Instagram». На практиці це програма, яка дуже чітко змодельована за рішеннями, відомими з Twitter. З його допомогою ми зможемо ділитися думками, коментувати чужі записи, а також запускати довші теми, які стануть тематичними осередками для більш-менш цікавих дискусій.

В офіційному описі стверджується, що «Threads – це місце, де спільноти збираються разом, щоб обговорити все – від тем, які цікавлять вас сьогодні, до того, що в тренді завтра. Що б вас не цікавило, ви можете стежити за своїми улюбленими творцями та іншими, хто любить те саме, і зв'язуватися безпосередньо зі своїми улюбленими творцями та іншими, хто любить те саме, або створити власну лояльну спільноту, щоб поділитися своїми ідеями, думками та творчістю зі світом».

Які можливості пропонує Threads?

Усе про Threads: чим цікавий найновіший конкурент Twitter, підключений до Instagram

Серед опцій, відомих із Twitter, які обов’язково з’являться в Threads, можна згадати коментування, лайк, обмін у застосунку та поза ним, а також налаштування щодо того, хто може відповідати на наші публікації.

Хто відповідає за створення Threads?

Творцями Threads є Meta, тобто творці Facebook і власники Instagram. Відомо, що Марк Цукерберг особисто є куратором розробки цієї програми. Тобто в Meta на неї покладають великі надії і вірять в успіх.

Чи є Threads новою програмою?

У людей з хорошою пам'яттю назва «Threads» може асоціюватися з 2019 роком. На той момент Meta вже випустила один застосунок з такою назвою. Тоді, правда, це мало бути змагання не для Twitter, а для Snapchat. Однак виявилося, що Threads у такому вигляді – дурниця, і застосунок швидко закрили, але від самої назви не відмовилися.

Однак Threads, випущений у 2023 році, схоже, не має (крім назви) жодних додаткових зв’язків із невдалим конкурентом Snapchat багаторічної давності.

Чи є Threads окремою програмою?

Threads тісно пов’язані з Instagram. Ці відносини можна порівняти з відносинами між Messenger і Facebook, де Threads є першим. Як і в дуеті Messenger – Facebook, Threads буде доступним для використання самостійно, але створення облікового запису в ньому рівнозначне створенню облікового запису в ширшому середовищі Instagram, навіть якщо ми ним не користуємося.

Чи буде застосунок Threads безкоштовним?

Так, Threads – безкоштовна програма. Ми платимо тільки своїми даними та рекламними вподобаннями.

Чи потрібен Threads обліковий запис Instagram?

Нам не потрібно налаштовувати обліковий запис Instagram заздалегідь, якщо ми хочемо використовувати Threads. Однак лише створення облікового запису в Threads означає створення облікового запису в ширшому середовищі Instagram.

Чи буде перенесено моє ім’я в Instagram і список друзів у Threads?

Якщо ми почнемо використовувати Threads, використовуючи наші дані Instagram, уся можлива інформація з фотоплатформи потрапить до нового застосунку – псевдонім, список друзів і навіть історія розмов.

Які дані збиратиме Threads?

Як заявляють розробники, саме ці дані можуть збиратися та пов’язуватися з обліковими записами, пристроями чи ідентифікаторами:

 • здоров'я та фізична форма;
 • шопінг;
 • фінансова інформація;
 • посада;
 • контактні дані;
 • контакти;
 • дані користувача;
 • історія пошуку;
 • історія вебперегляду;
 • ідентифікатори;
 • дані про використання;
 • конфіденційна інформація;
 • діагностика, інші дані.

На яких платформах доступні Threads?

Threads можна знайти в Google Play (Android) , App Store (iOS) і в інтернеті.

Threads краще за Mastodon?

Threads має купу переваг перед Mastodon – створення облікового запису інтуїтивно зрозуміле, ми відразу отримуємо базу друзів з Instagram, а інтерфейс повністю схожий на той, який знаємо з Twitter. Нам також не потрібно турбуватися про розбиття всієї платформи на обмежені сервери.

З іншого боку, є питання конфіденційності та безпеки. Створюючи обліковий запис на Threads, ми передаємо свої дані компанії Марка Цукерберга, і вже були великі витоки даних з його платформ. З іншого боку, якщо у вас уже є обліковий запис Facebook та/або Instagram, це може не мати великої різниці.

Коли відбудеться прем'єра Threads?

Уже відомо, що 6 липня 2023 року платформа Threads буде офіційно доступно. На сторінці Threads.net представлена інтерактивна 3D-модель із кольоровими точками, з яких складається логотип, якщо дивитися під правильним кутом.

Користувачі Android побачать повідомлення про те, що Threads будуть «доступні для Android найближчим часом», тоді як користувачі iOS будуть перенаправлені на сторінку завантаження програми, яка активна в США. Ми не знаємо, чи відбудеться запуск глобально чи лише на окремих ринках.

За Threads стоїть конгломерат Meta, величезний гравець на ринку соціальних мереж. До цього додається інтеграція з Instagram. Це повинно допомогти залучити користувачів. Якщо додати невдоволення останніми змінами, анонсованими Ілоном Маском, новий застосунок має великий потенціал для успіху. Чи справді він зацікавить і стане хітом, можливо, дізнаємося незабаром.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло