Ліцензійний випуск систем боротьби з БпЛА та виробництво власних дронів: українська компанія AirUnit планує розширити сферу діяльності
Потреба в засобах РЕР та РЕБ збільшується разом зі збільшенням кількісті БпЛА, що використовуються ворогом

За оцінками експертів, нашій країні критично не вистачає дронів тактичного рівня – потреба оцінюється в 24.000 одиниць такої техніки. Тож Україні дуже важливо мати власних виробників. До них вже готується приєднатися компанія AirUnit: вона розпочала формування окремої IT-команди та розробляє план виробництва.
В AirUnit розпочинали свій шлях в 2020 році як постачальник обладнання від DJI, Autel, Aaronia AG, EcoFlow та інших виробників дронів і електростанцій. Вже тоді керівництво накопичило великий досвід у сфері налаштування, обслуговування та управління безпілотними літальними апаратами. Все це стало в нагоді буквально з перших днів повномасштабного вторгнення росіян.

Андрій Штепа, співзасновник AirUnit:
«Вже з 24 лютого ми почали отримувати запити щодо обладнання і консультацій з багатьох відомств. Серед них були спецпризначенці, розвідка, нацгвардія, служби порятунку, державна охорона тощо. Тож ми мобілізували все наявні ресурси для вирішення задач наших захисників!».
Лише за перший місяць в AirUnit передали сотні дронів DJI та 7 систем протидії Aaronia AG, які дозволяють відстежувати радіоелектронні коливання і виявляти безпілотники окупантів. Окрім цього, компанія однією з перших налагодила випуск систем скидання боєприпасів з БпЛА. А ще команда активно допомагала волонтерам – наприклад, за часів блекаутів пожертвувала 200 зарядних станцій Jackery для потреб ЗСУ та благодійних фондів. Загальна вартість переданої за ці часи техніки перевищила кілька мільйонів гривень.

Андрій Штепа, співзасновник AirUnit:
«Робимо все це не для когось конкретно, а для держави. Наприклад, я особисто не планую звідси їхати, я хочу залишитися у вільній країні. Тож команда обов'язково прийматиме участь у подальшій відбудові України!».
Всі ці 16 місяців компанія AirUnit дуже активно розвивається. З одного боку, штат виріс з 3 до 30 людей, а в структурі виокремлено повноцінний відділ продажів. Усі працівники – досвідчені експерти, які не просто продають товар, а допомагають вирішити певні задачі клієнтів. З іншого ж боку, команда набула нового досвіду. Зокрема Андрій Штепа у 2022 році відвідав багато точок на фронті, серед яких були Бахмут і Попасна. Там він зміг ділитися знаннями з управління та обслуговування дронів і більше дізнаватися про використання цієї техніки в бойових умовах. Це стало основою розробки 6-денного курсу з керування БпЛА, в якому відпрацьовуються реальні задачі військових.

Андрій Штепа, співзасновник AirUnit:
«Ми даємо досить сильну базу. І наші випускники вже стають інструкторами у своїх підрозділах! Тобто вони передають навички, які отримали у нас, іншим новобранцям. Це надихає, адже показує: наші знання дійсно приносять користь!».
Навчання управлінню дронами організовано на максимально серйозному рівні. Для цього компанія AirUnit створила тренінговий центр та домовилася про використання трьох полігонів навколо Києва. З початку роботи вже більше 1000 військових пройшли цей навчальний курс, при цьому заняття для більшості були безплатними. І все це, запевняють в AirUnit, є лише початком.

Андрій Штепа, співзасновник AirUnit:
«Ми завжди хочемо рухатись вперед, тому у нас вже є декілька цікавих проєктів. Наприклад, зараз ми працюємо над програмою випуску власних FPV-дронів та створення лінії великовузлової збірки систем РЕР та РЕБ. Наша компанія завершує автоматизацію процесів та формує IT-команду, яка буде розробляти програмні продукти для створення, управління та виробництва БпЛА».
Потреба в засобах РЕР та РЕБ збільшується з кількістю БпЛА, що використовуються ворогом. Тим більше, що агресор, як і ми, вдосконалює свої рішення. Тому нам потрібні комплексні системи, які мають потенціал приймати участь у цих «перегонах». Німецька компанія Aaronia AG виробляє продукцію, яка на голову випереджає доступні росіянам технології і здатна адаптуватись до змін в радіочастотних діапазонах і протоколах роботи БпЛА. Динаміка розвитку подій вимагає можливості змін налаштувать під вимоги оперативної обстановки. Aaronia AG може це надати. Та ціна цієї продукції дуже висока. Проте великовузлова збірка всередині нашої держави силами компанії AirUnit зменшить вартість рішень для кінцевого споживача та відкриє доступ до передових технологій на території України. Тож це великий крок до мирного майбутнього та скорішої Перемоги.
