Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг
Pekлama

Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг

Не обов'язково ставати акулою ринку рівня Уоррена Баффета: можна просто навчитися трейдингу «для себе», аби почуватися впевненіше як у фінансовій сфері, так і в житті

Этот материал также доступен на русском языке
Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг

Трейдинг, біржі, інвестиції – все це асоціюється в першу чергу із великими грошима. Тим не менше, торгівля на фінансовому ринку насправді дає не тільки можливості для заробітку, а й для ефективного прокачування навичок та особистісного розвитку. Ось топ-5 якостей, які допомагає розвинути трейдинг:

Стратегічне мислення

Системність та наявність добре продуманої стратегії – це те, що відрізняє професійного трейдера від гравця. Побачити, що ціни на акції Apple пішли вверх, і одразу ж придбати їх – так це не працює: необхідно дотримуватися правил, якщо ви бажаєте заробляти не ситуативно, а у довгостроковій перспективі. Насамперед, слід дотримуватися ризик-менеджменту, від якого залежить 90% успіху.

Основні правила управління ризиками в трейдингу, які стануть у нагоді в будь-якій справі:

● У трейдингу: Вкладай в одну угоду не більше 1-2% від депозиту.

У житті: Не ставте все на кін заради миттєвої вигоди. Тверезо оцінюй, чим можеш ризикнути, аби потім не жалкувати.

● У трейдингу: Не так важливо скільки ти заробиш. Важливіше те, скільки ти втрачаєш чи не втрачаєш.

У житті: враховуй плюси та мінуси кожного серйозного рішення.

● У трейдингу: Диверсифікуй ризики, інвестуй у різні інструменти для того, щоб можливі збитки одного активу компенсував прибуток від іншого.

У житті: Завжди май план «Б», а краще й «В» для досягнення власної мети. Адже якщо щось може піти не так, воно неодмінно піде.

● У трейдингу: ріж збитки на мінімумі, а прибуткові дозволь зростати.

У житті: Не витрачай сили, час і ресурси на те, що не приносить користі або не працює. Посилюй те, що вже є сильним: концентруйся на тому, що вдається тобі найкраще.

Торгівля за стратегією та управління ризиками – це те, чого в першу чергу має навчитися трейдер після ознайомлення з графіками та котируваннями. Краще, аби ці знання він отримував не з інтернету, а безпосередньо від експертів-практиків. До прикладу, у міжнародному клубі трейдерів, інвесторів та бізнесменів Cartel можна знайти наставників з досвідом 7-10 років та більше.

Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг

Про клуб Cartel:

Cartel – міжнародний хаб для онлайн-навчання у сфері інвестицій, трейдингу та фінансової грамотності. Це багатотисячна спільнота висококваліфікованих фахівців та учасників клубу, де кожен може знайти наставників, однодумців чи партнерів.

Стресостійкість

Трейдинг – не найпростіший спосіб заробітку: потрібно бути внутрішньо готовим як до прибутку, так і до збитків, не піддаватися емоційним поривам та зберігати самоконтроль. Деколи доводиться «відроджуватися з попелу» і починати все з нуля. Власне, так само, як і у житті. Тільки 2-3% трейдерів мають вроджену стресостійкість: іншим доводиться її розвивати.

Коментар професійного психолога та коуча у сфері трейдингу, спікера форумів клубу Cartel Наталії Подольської:

«Для розвинення стресостійкості, дозволяйте собі помилятися, приймати виклики, вирішуючи складні завдання. Завдяки цьому ви стаєте сильнішими.

Вчіться бути гнучкими, не заганяйте себе у внутрішні рамки. Зміна тренду на ринку вибиває у негнучкого трейдера ґрунт з-під ніг, що викликає тривогу та помилки у прийнятті рішень.

Не бійтеся бути собою, розвивати внутрішню свободу та індивідуальність, щоб приймати свої помилки та фейли без критики. Успішний трейдер впевнений у собі, вільний від оцінки соціуму, йому не потрібно бути ідеальним: він йде до своєї мети, не намагаючись втілювати мрії, нав'язані йому іншими людьми».

Вміння не проґавити шанс

Життя підкидає нам багато шансів, однак не всі вміють їх помічати, а якщо й помічають, то рідко здатні ними правильно скористатися. Згадайте історії найгучніших лотерейних виграшів: зазвичай усе починається казково: яхти, спорткари, Мальдіви, а закінчується тим, що щасливий власник кругленької суми залишається ні з чим.

Трейдинг вчить не лише не втрачати вигідні шанси, а й розумно користуватися ними. До прикладу, японському трейдеру Такаші Котегава пощастило купити дорогі акції за безцінь через помилку банку, який продав 610 тис. акцій по 1 єні замість 1 акції по 610 єн. За 10 хвилин Котегава заробив 20 млрд єн, але не розтринькав їх. Завдяки правильній стратегії та ризик-менеджменту за три роки йому вдалося збільшити капітал до 150 млрд.

Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг

Самостійність

Свобода – одна з головних переваг трейдингу: ти не маєш керівників, самостійно розпоряджаєшся власним часом і коштами, сам відповідаєш за свої дії. Вирішуєш, як, у що і скільки інвестувати, які ризики приймати і т.д.

Вміння брати на себе відповідальність, не звинувачувати інших у своїх помилках і бути незалежним у рішеннях – якості, які високо цінуються не лише у трейдингу. Самостійні люди, які навчилися жити усвідомлено, швидше рухаються вгору по кар'єрних сходах, будують гармонійні відносини та масштабні бізнеси. До прикладу, підприємець та інвестор Іван Крошний, засновник клубу Cartel, розпочинав свій шлях у бізнесі саме з трейдингу. Сьогодні він керує 26 компаніями у 19 країнах світу. «Трейдинг – це сильний інструмент відпрацювання навичок та якостей для керування бізнесом. Я вдячний трейдингу за те, що навчився контролювати емоції, ухвалювати швидкі, але зважені рішення, аналізувати помилки та отримувати від них максимум користі. Це те, що допомогло мені як у підприємницькій діяльності, так і в житті», – стверджує Іван.

Прагнення нових знань

Як сказав Бенджамін Франклін: «Інвестиції в знання приносять найбільший дохід і кращі дивіденди». У трейдингу це абсолютно очевидно, оскільки без навчання та вдосконалення власних навичок неможливо досягти успіху.

Трейдингу не можна навчитися раз і назавжди: ринок не є статичним, у ньому постійно щось змінюється. Вчора, наприклад, про криптовалюти знали лише одиниці, а сьогодні на них можна заробити цілий статок. Тому справжній трейдер не припиняє вчитися – через власний досвід та у більш професійних наставників.

Важливо обрати наставника правильно: не довіряти сумнівним інтернет-гуру, а вчитися у того, хто має реальні досягнення та з ким можна поспілкуватися наживо. У клубі Cartel, наприклад, із кожним викладачем можна зв'язатися та запитати про те, що вас цікавить. Багато наставників проводять безкоштовні вебінари, на яких можна ознайомитися з методикою та принципами навчання.

Не тільки про гроші: топ-5 найцінніших якостей, які допомагають розвинути трейдинг

Як стати трейдером?

Трейдинг – унікальний тренажер, який розвиває дисципліну, уміння прогнозувати, відповідальність, незалежність, психологічну стійкість і потяг до саморозвитку. Звичайно, додатково до головної навички – вміння керувати капіталом. Не обов'язково ставати акулою ринку рівня Уоррена Баффета: можна просто навчитися трейдингу «для себе», аби почуватися впевненіше як у фінансовій сфері, так і в житті.

Бажаєте опанувати трейдинг? Експерти Cartel готові допомогти вам. Обирайте наставника та реалізовуйте свій фінансовий та особистісний потенціал. Спеціально для вас діє знижка 5% на будь-який курс Cartel за промокодом CARTELMARKET2023

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло