Удар по коксохіму: чи вдасться відновити українську металургію після війни та чи варто це робити
Яке майбутнє чекає на базову галузь вітчизняної економіки

Гірничо-металургійний комплекс – офіційно найбільш постраждала від російської агресії галузь української економіки. Причому це сумне лідерство подвійне: йдеться як про втрачений обсяг у ВВП країни, так і про масштаби руйнувань. Ворожі атаки на ГМК і досі тривають: наприкінці минулого тижня російські війська завдали ракетно-бомбового удару по території Авдіївського коксохімічного заводу (входить до групи «Метінвест») у Донецькій області.
«Одна з ракет потрапила до складу зберігання нафталіну, горять залишки. Без постраждалих», – повідомив тоді голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.
За словами Барабаша, всі кислоти та інші небезпечні речовини із заводу вивезли за межі Донецької області ще минулого року. «Відбулося потрапляння в цех, де частково зберігали залишки нафталіну, його вивезли із заводу ще торік. Але ж не все можливо, ми розуміємо, з цих місткостей забрати», – пояснив він.
Mind проаналізував, що залишилося від українського ГМК та чи можливе його відновлення до довоєнних обсягів.
Яку роль відіграв ГМК у становленні української економіки та політики? Починаючи з другої половини 1990-х років навколо найбільших металургійних підприємств почали формуватися фінансово-промислові конгломерати (ФПК).
Вітчизняні ФПК фактично виникли з нуля, вони не мали достатніх фінансових ресурсів, у зв’язку з чим на першому етапі критично потребували протекції з боку держави. Через це почали активно втручатися в політику та державне
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.