Кінопрем’єри тижня: драмеді «Опале листя» і фестиваль «Нове німецьке кіно – 2023»

Кінопрем’єри тижня: драмеді «Опале листя» і фестиваль «Нове німецьке кіно – 2023»

Наївний шедевр від Каурісмякі та нові стрічки від Віма Вендерса, Крістіана Петцольда і не тільки

Кінопрем’єри тижня: драмеді «Опале листя» і фестиваль «Нове німецьке кіно – 2023»
Кадр зі стрічки «Опале листя».

Цього тижня український прокат поповнився свіжими артхаусними стрічками. Фінський живий класик зняв ностальгійне кіно про кохання, а кінофестиваль «Нове німецьке кіно» пропонує глядачам першими побачити різноманітні фестивальні хіти.

«Опале листя»

Кінопрем’єри тижня: драмеді «Опале листя» і фестиваль «Нове німецьке кіно»-2023

Сюжет. Випадкова зустріч у караоке-барі змінює життя чоловіка і жінки, які шукають своє кохання. І хоча між ними проскакує іскра, на шляху до щастя цих двох з’являються численні перешкоди – від загублених телефонних номерів до помилкових адрес, алкоголізму та чарівного безпритульного собаки.

В українському прокаті: з 9 листопада 2023 року.

Бекграунд. «Опале листя» – 20-й фільм видатного фінського режисера Акі Каурісмякі, багаторазового призера фестивалів у Каннах, Берліні й Сан-Себастьяні.

У картині неодноразово згадується Україна: між любовними перипетіями герої періодично вмикають радіо, звідки лунають новини про російсько-українську війну. Режисер висловився так: «Я не зміг би зняти фільм під час війни, не коментуючи її, тож я коментую її з радіо. Це любовна історія, а я не міг зробити нічого іншого, бо ця кровопролитна війна потребує історій кохання зараз».

Фільм отримав Приз журі на цьогорічному Каннському кінофестивалі. Також картина «Опале листя» стала найкращим фільмом 2023 року за версією Міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ), а ще отримала номінацію на цьогорічну Премію Європейської кіноакадемії за «Найкращій фільм», режисерську роботу, чоловічу роль і сценарій.

Картина отримала переважно позитивні відгуки як глядачів, так і кінокритиків: її рейтинг на платформі IMDb – 7,6/10.

На Rotten Tomatoes рейтинг фільму становить 98% на основі 47 рецензій із середнім рейтингом 8,3/10.

The Guardian назвали стрічку «чарівною та захопливою синефільською комедією», журнал Little White Lies – «чудовим трагікомічним фарсом від фінського маестро Акі Каурісмякі, щирою синефільською одою можливості кохання в робітничому класі», The Hollywood Reporter – «трагікомедією, що сяє, наче коштовність». Видання Time Out назвало Акі Каурісмякі «маестро чорної комедії».

У стрічці є відсилання до фільмів Чапліна і режисерське «вітання» Джармушу, чий фільм герої за сюжетом дивляться в кінотеатрі.

Вам сподобається, тому що: це химерна історія про закоханість і романтизацію буденності, але передусім це життєствердна картина, яка слідує старому кіно та порушує вічні теми – кохати й бути коханими, а також показує, які перепони іноді стоять цьому на заваді.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите дещо карикатурне зображення персонажів, які ніби живуть у своєму кіносвіті – наївні, іноді недолугі й дуже беззахисні, а також якщо ви не хочете бачити в сучасному фільмі атмосферу 90-х, якою просякнута ця робота.

Головна причина подивитися: «Опале листя» є тонким прикладом жанру досконалої трагікомедії, що має дійсно велике серце, хоч би яким абсурдним і кумедним він не здавався на перший погляд. Але фільм наповнює глядачів теплими почуттями і дарує гарний настрій, незважаючи на соціальні та політичні проблеми, згадувані у стрічці. 

«Нове німецьке кіно – 2023»

Кінопрем’єри тижня: драмеді «Опале листя» і фестиваль «Нове німецьке кіно»-2023

Кадр зі стрічки «Ідеальні дні» Віма Вендерса. 

Сюжет. Традиційний поглиблений експрес-курс останніх подій у кінематографі Німеччини та один із найстарших українських кінооглядів. Глядачі побачать добірку головних прем'єр року: від німецького претендента на «Оскар» до нової роботи славнозвісного Віма Вендерса.

В українському прокаті: з 9 листопада 2023 року.

Бекграунд. На 29-му фестивалі «Нове німецьке кіно» покажуть нуарний трилер «Теорія всього» з програми Венеційського кінофестивалю. Також на події покажуть німецького претендента на «Оскар», володаря «Срібного ведмедя» Берлінале та нову роботу Віма Вендерса.

Містичний нуарний трилер «Теорія всього» нещодавно мав прем’єру в офіційному конкурсі Венеційського кінофестивалю. Стрічка Тімма Крьоґера за участі Ханса Цішлера, який свого часу працював із Вімом Вендерсом і Жаном-Люком Ґодаром. Події картини розгортаються 1962 року в готелі у Швейцарських Альпах. Йоганнес – один із науковців, які прибули сюди на конференцію, щоб почути про нову революційну теорію. Однак з’їзд сколихує низка неприємних подій: лектор так і не з’являється, одного з фізиків знаходять мертвим, а підозріла піаністка з готелю таємниче зникає. Головний герой опиняється втягнутим у цю зловісну й оповиту загадкою історію.

Фільм продемонструють лише в Києві. Решту стрічок продемонструють в усіх містах, де анонсовано подію. 9 листопада, на річницю падіння Берлінського муру, фестиваль розпочнеться в кінотеатрах «Жовтень» у Києві, «Планета кіно» в ТРЦ Forum у Львові та Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука в Чернівцях. Пізніше покази проведуть в Одесі.

Фільм-відкриття – романтична комедія «Полум’яне небо» режисера Крістіана Петцольда, відомого за стрічками «Ундіна» та «Транзит». На цьогорічному Берлінале картина здобула ґран-прі журі – «Срібного ведмедя», а на Одеському кінофестивалі, де пройшла українська прем’єра, – Спеціальну відзнаку журі міжнародного конкурсу. У центрі сюжету – молодий письменник, який рушає пожити в будинку на березі моря, щоб зосередитися на своїй книжці. Однак чарівна сусідка й несподівані зустрічі відволікають його від роботи. Коли неподалік спалахує лісова пожежа, головні герої опиняються в пастці полум’я та починають зближуватися.

Драма «Ідеальні дні»  – нова робота знаменитого Віма Вендерса, триразового номінанта на «Оскар», володаря «Золотої пальмової гілки» Канн, «Золотого лева» Венеції та Премії BAFTA. Це стрічка про буденність та красу життя. Головний герой – прибиральник туалетів у Токіо. Він задоволений простим життям: дотримується структурованого розпорядку, а вільний час присвячує своїй пристрасті – слуханню рок-музики, читанню книг та вирощуванню дерев. Виконавця головної ролі Кодзі Якусьо визнали Найкращим актором на Каннському кінофестивалі.

Одна з головних німецьких кіноподій року – драма «Учительська», яку висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Картина Ількера Чатака побачила світ на Берлінале, де здобула дві відзнаки, а пізніше вона отримала 5 нагород Німецької кінопремії. Фільм розповідає про вчительку-ідеалістку, яка намагається розплутати справу про крадіжку в школі. Одна драматична подія перетворюється на психологічну війну, а сама жінка опиняється між своїми ідеалами та шкільною системою, де наслідки її дій загрожують зламати її саму. Втілила головну героїню Леоні Бенеш – зірка серіалів «Вавилон-Берлін» і «Корона».

29-й фестиваль «Нове німецьке кіно» – один із найстарших кінооглядів в Україні.

Фестиваль проводиться Goethe-Institut в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера German Films та офіційного партнера ProCredit Bank.

Вам сподобається, якщо: ви любите артхаусні новинки й вам цікаво побачити стрічки від таких режисерів, як Вім Вендерс чи Крістіан Петцольд.

Вам не сподобається, якщо: ви далекі від фестивального кіно й віддаєте перевагу екшенам, а не фільмам, де треба думати і співпереживати героям.

Головна причина подивитися: переглянути чотири нові картини, які представляють різні жанри: романтичну комедію, драму та трилер; ознайомитися із сучасними тенденціями німецького кінематографа й побачити фільми, які отримали високу оцінку на міжнародних кінофестивалях. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло