Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»

Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»

Радомир Новкович — про виручку до $500 000 на місяць, російських «колег» та агресивну монетизацію

Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»
Фото: depositphotos.com

Американський стартап з українськими коріннями Saldo Apps з екосистеми групи IT-компаній Netpeak Group розробляє лінійку мобільних застосунків і вебсервісів для автоматизації фінансового обліку. Чотирирічна компанія Іде класичним стартаперським шляхом: орієнтується на США. Україна – не цільовий ринок, а радше соціальний проєкт. Чому? Яку частку вітчизняного ринку все ще утримують російські фінансові застосунки? Як компанія збирається посунути конкурентів І наростити виторг? Чому підписна бізнес-модель не виправдала себе? Про це та багато іншого Mind розповів засновник та СЕО Saldo Apps Радомир Новкович.

Як компанія просувається на перегрітому ринку? у сфері фінансового обліку – безліч різноманітних сервісів. Тож заснована 2019 року Saldo Apps сфокусувалася на продуктах для малого бізнесу та фрилансерів. Зараз у лінійці – чотири застосунки: Saldo Finance для обліку персональних і бізнес-фінансів, Invoice Maker для виставлення рахунків у телефоні, сканер чеків Receipt Scanner та трекер пробігу авто Mileage Tracker. «У нас тисячі конкурентів – сотні на кожен із застосунків», – говорить Новкович.

Наприклад, серед конкурентів Invoice Maker – Invoice2Go, Invoice Simple та Joist, у Receipt Scanner – Expensify, Divvy, Pleo, у Saldo Finance – Mint, Rocket Money, Splitwise, YNAB.

Як команда планує «відкусити» у них шматок пирога? Наразі Saldo Apps об’єднує всі свої застосунки в один продукт зі спільною вебверсією. «Перевага в тому, що користувачам не доведеться залучати від трьох до п'яти окремих одноцільових застосунків: один – для виставлення рахунків, інший – для відстеження миль, третій для сканування квитанцій, четвертий для управління фінансами. Зазвичай жодні з цих застосунків не пов'язані між собою, що змушує клієнтів дублювати ті самі дані в кожному застосунку», – пояснює Новкович.

Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»
Команда стартапу

До кінця 2023 року команда хоче завершити об’єднання застосунків у єдину екосистему. Користувачі зможуть обирати між freemium підпискою, де багато функцій буде доступно безкоштовно, та платною підпискою з доступом до додаткових фіч усіх застосунків в екосистемі за $100 на місяць.

«Хочемо зробити стрибок у розвитку функціональності, закривши декілька потреб юзерів, яких не надає жоден із наших конкурентів. Наприклад, зарелізили оновлення Invoice Maker із функцією Tap to Pay. Тоді, щоб отримати гроші за свою роботу (наприклад, ремонт сантехніки в США), наш користувач зможе попросити свого клієнта прикласти банківську картку або телефон до смартфона, і гроші знімуться так само просто, як при оплаті в магазині. Раніше для цього потрібні були спеціальні девайси: кардрідери або еквайрингові термінали», – пояснює засновник.

Хто це все робить? Зараз у команді майже 25 людей, з яких більша частина живе в Україні, інші – в різних містах Європи.

Чому змінили бізнес-модель? У лютому 2022-го кількість платних підписок сягала 8000. У серпні того ж року показник зріс до 13 000 користувачів. «Це були практично всі активні клієнти», – згадує Новкович.

Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»

У жовтні 2022 року стартап змінив бізнес-модель із підписної на транзакційну. Зараз у компанії 50 000 юзерів і лише 10 000 – на платних тарифах, тобто вони мають активну підписку. «Після того як позбулися агресивної монетизації та впровадили freemium, мали невелике падіння доходів. Пожертвували короткостроковим зростанням заради довгострокового розвитку екосистеми», – розповідає Новкович.

За його підрахунками, раніше бізнес втрачав 80–85% нових користувачів через те, що вимагав від юзера купити підписку. А зараз коефіцієнт конверсії від реєстрації до лояльних користувачів збільшився з 15% до 50%. У планах стартапу – перетнути позначку 1 млн активних юзерів уже у 2025 році за допомогою впровадження транзакційної моделі.

На яких ринках фокусується? Приблизно 78% виторгу компанія отримує із США, ще 19% припадає на Австралію, Канаду та Велику Британію. Найстарший продукт стартапу – застосунок для створення інвойсів Invoice Maker – приносить найбільшу кількість клієнтів. Він націлений на США та глобальні ринки, оскільки там великий попит на продукт. «Надалі розвиватимемося на світовому рівні, але з фокусом на США, де ми й плануємо масштабуватися», – говорить Новкович.

Чому Україна не є цільовим ринком для Saldo Apps? За останній рік із нашої країни компанія має десь по 4000 нових інсталяцій на місяць. «Кількість зростає попри повну відсутність реклами», – каже СЕО.

Засновник Saldo Apps : «Маємо тисячі конкурентів – сотні на кожен із наших застосунків»

Втім Україна – радше соціальний проєкт: з початком повномасштабного вторгнення стартап зробив застосунок Saldo Finance безкоштовним для нашої країни. «Виявили, що українці, які хочуть вести облік персональних фінансів, майже не мають альтернатив російським застосункам», – пояснює співрозмовник. Більшість популярних в Україні сервісів у фінансовій ніші мають російське походження: 50% нових інсталяцій все ще припадає на додатки, які зроблені в рф.

Як планують наростити виручку? Протягом наступних кількох років компанія хоче збільшити виторг до $500 000 на місяць. Для цього збирається підключити канали маркетингу. Наразі стартап має тільки оптимізацію App Store. «Не робили цього раніше, адже займалися продуктом, запуском вебверсії, чекали поєднання застосунків у єдину екосистему, щоб у нас був спільний тарифний план», – говорить Новкович. І додає: 2023 рік був роком 100% фокусу на продукті, у 2024-му планують сфокусуватися на маркетингу.

Навіщо пішли до зовнішніх інвесторів? Протягом чотирьох років Saldo Apps розвивалася завдяки ресурсам Новковича, а також фаундінг-інвесторів – засновника Netpeak Group Артема Бородатюка та фаундера Tonti Laguna Group (частина Netpeak Group) Олексія Борща.

І тільки нещодавно компанія залучила перший зовнішній Pre-Seed-раунд від групи інвесторів на чолі з hi5 Ventures. Інвестиції зроблені на умовах SAFE, що не передбачає оцінки стартапу. Сума угоди не розголошується. Втім на Pre-Seed зазвичай підіймають до $700 000.

Залучені кошти Saldo Apps витратить на поліпшення продукту та побудову єдиної екосистеми. «Будемо фіналізувати всі ініціативи, які стосуються трансформації в екосистему. А також запустимо рекламну кампанію та сформуємо команду маркетингу. Важливим викликом для нас є циркуляція користувача між нашими застосунками/фічами вебверсії, а також онбординг користувачів у можливості екосистеми», – резюмує Новкович.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло