Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF

Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF

Приквел до серії фільмів «Голодні ігри» та насичена програма Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів

Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF
Кадр зі стрічки «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій».

Цього тижня в українських кінотеатрах можна побачити свіжу екранізацію приквела трилогії-бестселера «Голодні ігри» американської письменниці Сюзанни Коллінз про Катніс Евердін, яка змушена брати участь у так званих Голодних іграх на виживання, а також короткий метр про штучний інтелект, ґендерні питання та ретроспективу Девіда Лінча.

Докладніше – у свіжому огляді Mind.

«Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій»

Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF

Сюжет. Стрічка розповідає про молодого Коріолана (Том Бліт), який є останньою надією його роду, колись гордого клану Сноу, що впав в немилість поєнного Капітолію. Оскільки його статки та життя опиняються під загрозою, Сноу неохоче стає наставником Люсі Грей Берд (Рейчел Зеглер), триб'юта зі збіднілого Дистрикту 12. Але після того, як Люсі Грей зачаровує аудиторію Панема, Сноу бачить можливість змінити їхню долю. Незважаючи на те що все, над чим він працював, висить на волосині, Сноу об’єднується з Люсі Грей, щоб переломити ситуацію на свою користь. Розриваючись між добром і злом, Сноу вирушає в гонку з часом, щоб вижити і з'ясувати, чи стане він зрештою співочою пташкою чи змією.

В українському прокаті: з 16 листопада 2023 року. 

Бекграунд. Фільм режисера Френсіса Лоуренса за романом Сьюзен Коллінз «Балада про співочих пташок і змій». Приквел фільмів «Голодні ігри», «Голодні ігри: У вогні», «Голодні ігри: Переспівниця. Частина 1» та «Голодні ігри: Переспівниця. Частина 2».

Історія, змальована в романі та відповідно екранізована у стрічці, відбувається за 64 роки до основних подій трилогії. Під час повстання округів впливова родина 18-річного Коріолана Сноу втратила майже все. Єдиний шанс Коріолана повернути сім'ї минулу велич і заможність – стипендія на навчання в університеті. Її отримає переможець в останньому шкільному проєкті – менторській роботі з одним із триб'ютів, учасників Десятих Голодних ігор. Сноу за всяку ціну має здобути винагороду, хоча й має мізерні шанси на успіх. Підопічна Коріолана, харизматична Люсі Ґрей з округу 12 – майстриня епатажу, проте аж ніяк не скидається на переможця. Та що ближче вони знайомляться, то більше зближуються. Чи вдасться юному Сноу знайти баланс між справжнім почуттям та жагою до перемоги, і чим доведеться заплатити за успіх?

Рейтинг фільму на платформі IMDb – 6,9/10. На Rotten Tomatoes рейтинг картини становить 58% на основі 77 рецензій.

Вам сподобається, якщо: ви є давнім шанувальником франшизи «Голодні ігри» і вас не бентежить факт відсутності у свіжій стрічці такої енергії та напруженості, як у попередніх частинах.

Вам не сподобається, якщо: вас насторожують неоднозначні відгуки іноземних медіа, зокрема про те, що у стрічці занадто багато розповіді, але водночас вона порожня і позбавлена імпульсу.

Головна причина подивитися: вдалий акторський склад і захоплива історія роблять «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» гідним поверненням до Панема, незважаючи на поспішний і дещо неприємний фінал. 

«KISFF – 2023»

Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF

Сюжет. В українському конкурсі KISFF покажуть короткометражну роботу Анастасії Солоневич і Даміана Коцура «Як це було» про усвідомлення досвіду війни українськими біженцями, прем’єра якої відбулася на цьогорічному Каннському фестивалі, та анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник, натхнений історією 4-річної дівчинки, яка пережила облогу «Азовсталі».

Також буде представлено ретроспективу експериментального та моторошного короткого метра Девіда Лінча, добірку фільмів-переможців Teddy Award Берлінського кінофестивалю і тематичні програми, присвячені фемінізму, питанням ґендеру та сексуальності.

В українському прокаті: з 16 листопада 2023 року.

Кінопрем’єри тижня: фантастичний екшн «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій» і 12-й KISFF

Бекграунд. З 16 до 22 листопада пройде 12-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів – KISFF. На глядачів чекає 28 тематичних програм і 50 кінопоказів, присвячених українській ідентичності, історичній пам’яті та досвіду, проблемам рівності та майбутньому AI-технологій.

Гасло цьогорічного фестивалю – Human after all. Ця ідея виникла в команди фестивалю після тривалих роздумів про широкий спектр емоцій і переживань, які зараз відчувають всі українці.

«У сьогоденні, де змішалися сміливість і страх, свобода й несправедливість, життя й смерть, усі ми вразливі. Нам боляче втрачати та сумно прощатись, але ми кохаємо до нестями та цінуємо кожну мить щастя», – пояснюють організатори фестивалю.

Організатори звертають увагу на блок локального кіно з різних куточків України – це історії про Крим, Херсон, Київ та інші регіони. Ця секція, розроблена у співпраці з Українським домом, присвячена ідеї плюралістичної української ідентичності. 

Окрім показів на глядачів чекає насичений блок освітніх подій із дискусіями й воркшопами за участі українських і європейських експертів про роботу кіноіндустрії та пошук можливостей, про кіно та AI-технології. Окрема панель буде присвячена соціально важливим обговоренням, які стосуються ґендерно-чутливої мови та інклюзивної комунікації.

Фестиваль проходить за підтримки організації Movies that Matter і фінансується коштом урядів Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США.

Вам сподобається, якщо: ви любите короткий метр і вам цікаво побачити свіжі роботи на актуальні теми – національної ідентичності, історичної пам’яті, проблем рівності загалом і майбутнього ШI-технологій зокрема.

Вам не сподобається, якщо: вам не до вподоби соціально важливі та гострі теми в кіно, а також якщо ви не сприймаєте формат короткометражок.

Головна причина подивитися: побачити різноманіття короткого метра, який може лаконічно і влучно розповідати історії, які іноді так само талановито доносять меседжі на вічні теми, як і повнометражні стрічки. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло