Кінопрем’єри тижня: епічна історія «Наполеон» і біографічна драма «Закохана в пустелі»

Кінопрем’єри тижня: епічна історія «Наполеон» і біографічна драма «Закохана в пустелі»

Хоакін Фенікс у ролі французького імператора в новій стрічці Рідлі Скотта та фільм за реальними подіями з життя письменників

Кінопрем’єри тижня: епічна історія «Наполеон» і біографічна драма «Закохана в пустелі»
Кадр зі стрічки «Наполеон» Рідлі Скотта.

Цього тижня у вітчизняний прокат виходять дві цікаві стрічки – довгоочікуваний і незвичайний історичний епос «Наполеон» від Рідлі Скотта з Хоакіном Феніксом у ролі французького імператора, а також байопік «Закохана в пустелі», знятий за реальними подіями з життя Інґеборґ Бахман і Макса Фріша – одних із найвизначніших письменників XX століття.

Докладніше – у свіжому огляді Mind.

«Наполеон»

Кінопрем’єри тижня: епічна історія «Наполеон» і біографічна драма «Закохана в пустелі»

Сюжет. Епічна історія про тернистий шлях Наполеона Бонапарта до влади, його тріумфальні злети та трагічні падіння, що сповна розкриє життя творця однієї з найбільших імперій світу.

Наполеон створив одну з найбільших імперій світу та увійшов в історію як законодавець і реформатор Європи. Однак усе це не було самоціллю. Найбільшим прагненням Наполеона було підкорити серце Жозефіни, а потім – робити все, аби викликати її похвалу та захват.

У ролях: Хоакін Фенікс («Джокер»), Ванесса Кірбі («Місія Неможлива: Розплата. Частина перша»), Джоді Комер («Персонаж»).

В українському прокаті: з 23 листопада 2023 року.

Бекграунд. Чорнова назва стрічки, англ. Kitbag («ранець», «речовий мішок»), є відсиланням до відомої фрази Наполеона: «У кожному солдатському ранці лежить маршальський жезл». Військова біографічна драма «Наполеон» знята за сценарієм Девіда Скарпи режисером Рідлі Скоттом.

З 1977 року (коли самому Скотту було вже 40 років) він працював досить стабільно, щоб зняти загалом 27 повнометражних картин (серед найвизначніших – «Той, хто біжить по лезу», «Чужий», «Солдат Джейн», «Гладіатор», «Марсіянин»), а «Наполеон» 2023 року стане його 28-м повнометражним фільмом.

Володар премії «Оскар» Хоакін Фенікс – у ролі французького імператора Наполеона. 

Роль Жозефіни спершу планувалося віддати Джоді Комер, зірці серіалу «Вбиваючи Єву», яка знялася в попередній історичній драмі Скотта «Остання дуель», однак вона вибула з проєкту про Наполеона через пандемію та розбіжності у графіках.

Основний знімальний процес проходив у Великій Британії. Зокрема, декоратори тиждень працювали в Лінкольнському соборі, щоб у ньому знімали події, які відбувалися в Нотр-Дам де Парі. Також зйомки проходили на Мальті.

Рейтинг фільму на платформі IMDb – 6,9/10.

Колись екранізацію біографії Наполеона Бонапарта планував зняти Стенлі Кубрик після успіху фільму «2001». Він провів тривалі дослідження, вивчаючи книги про французького імператора, і написав попередній сценарій. Для зручності навіть створив детальну карту-каталог основних відвіданих місць і зроблених справ Наполеона протягом його довгого життя. У примітках для фінансових покровителів, що збереглися в особистому архіві, Кубрик вказав, що не впевнений у сприйнятті публікою роботи про Наполеона, проте він очікував, що цей фільм стане найкращим з усіх, зроблених ним. Та врешті проєкт було скасовано.

Вам сподобається, якщо: ви очікуєте, що вражаючі бойові сцени захоплять вас, а також вам цікаво дізнатися, що свого часу рухало відомим військовим натхненником.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові до міцної, але нерівномірної історичної епопеї, яка простежує злет і падіння Бонапарта, починаючи з Французької революції і не зовсім історично достовірного зображення страти Марії-Антуанетти, а закінчуючи смертю Наполеона у вигнанні на острові Святої Єлени.

Головна причина подивитися: це фільм, який, незважаючи на всі його спроби показати нам людину, що стоїть за військовим генієм, повністю оживає лише під час зображення бойових сцен.

Використовуючи численні камери та звукові ефекти, Скотту вдається неперевершено передати метушню перебування в епіцентрі битви й ефективність ретельного стратегічного планування Наполеона.

«Закохана в пустелі»

Кінопрем’єри тижня: епічна історія «Наполеон» і біографічна драма «Закохана в пустелі»

Сюжет. Молода письменниця на піку кар’єри знайомиться з відомим драматургом. Вони пристрасно кохають одне одного, проте ця гармонія руйнується постійними суперечками. Коли ситуація майже виходить з-під контролю, жінка вирішує відправитися в подорож у пустелю. У цій мандрівці вона віднаходить шлях назад до себе і, перш за все, до творчості.

У ролях: Вікі Кріпс («Корсет»), Рональд Церфельд («Вавилон-Берлін»), Тобіас Реш.

В українському прокаті: з 23 листопада 2023 року.

Бекграунд. Фільм за реальними подіями з життя Інґеборґ Бахман і Макса Фріша – одних із найвизначніших письменників ХХ століття.

Фестивалі і премії:

– Офіційний конкурс, Берлінський міжнародний кінофестиваль, 2023.

Рейтинг фільму на платформі IMDb – 6,1/10.

Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити історію коливань між станами любові та ненависті, що простежує непрості стосунки Бахман з її колегою-письменником Фрішем. Але, на жаль, через це фільм частково сповнений кліше.

Вам не сподобається, тому що: навіть Вікі Кріпс не надто рятує старомодний байопік.

Variety пишуть, що режисерка Марґарете фон Тротта створює мелодраму, яка більше цікавиться романтичним життям поетеси та письменниці Бахман, ніж її творчістю.

Головна причина подивитися: переглянути біографічну драму про відому австрійську поетесу, письменницю, лінгвістку і мислительку, яка стала улюбленицею літератури континентальної Європи середини ХХ століття, з усвідомленням того, що стрічка фокусується не на блискучій і ексцентричній кар’єрі Бахман, а на її непростому особистому житті та чоловіках. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло